Kto wybudował piramidy egipskie? Tajemnica Wielkiej piramidy w Gizie

 
Kompleks piramid w Gizie, zwany także nekropolią w Gizie, to miejsce na płaskowyżu Gizy w Wielkim Kairze w Egipcie, które obejmuje Wielką Piramidę w Gizie (Khufu), Piramidę Khafre i Piramidę Menkaure wraz z powiązanymi z nimi kompleksami piramid w tym też rzeźba Wielkiego Sfinksa. Wszystkie zostały zbudowane podczas czwartej dynastii Starego Królestwa starożytnego Egiptu. Na miejscu znajduje się również kilka cmentarzy i pozostałości wioski robotniczej.

 

Miejsce to znajduje się na obrzeżach Pustyni Zachodniej, około 9 kilometrów na zachód od Nilu w mieście Giza i około 13 kilometrów na południowy zachód od centrum Kairu.
Wielka Piramida Khufu i Piramida Khafre to największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie i historycznie były one powszechne jako symbole starożytnego Egiptu.

 

rys.1. Lokalizacja trzech piramid w Gizie

 

Szokujące właściwości Wielkiej Piramidy w Gizie
 
1. Wymiary Wielkiej Piramidy
 
Wymiary Wielkiej Piramidy są zdumiewające: wysokość to około 147 metrów – nieco zmniejszona przez erozję gleby i piramidion (miniatura piramidy właściwej z zachowaniem tych samych proporcji), który wieńczył budowlę. Pomimo drobnej redukcji wymiarów, gigant ten ma podstawę o długości boków podstawy około 230 metrów każdy i olbrzymią objętość 2,5 miliona metrów sześciennych, co w przybliżeniu daje 6 milionów ton wagi.
 

rys.2. Wymiary Wielkiej Piramidy w Gizie (źródło: “after skool”)

 

2. Potężna ilość kamienia
 

Piramida ta zbudowana została z ponad 2,3 mln bloków kamiennych, z których każdy waży około 2300 kg, a największe bloki ważą ponad 15 ton, a granitowe płyty nad komorą królewską nawet 80 ton. Według obecnie panującego stanu wiedzy, ogromne czerwone płyty granitowe były sprowadzane łodzią z miasta Asuan (obszar kamieniołomu czerwonego granitu) oddalonego o ok 900 km od Gizy. Z kolei transport kamienia od brzegu Nilu do miejsca budowy odbywał się za pomocą drewnianych sań, z użyciem wody jako smarowania pod płozy.
 
Wedle przytoczonych “faktów”, aby zbudować Wielką Piramidę w Gizie w zaledwie 20 lat potrzebne było kładzenie olbrzymich kamieni obok siebie w tempie nie dłuższym niż 3 minuty, wow! Czy to w ogóle jest możliwe?
 


 

Według specjalistów przy budowie Wielkiej Piramidy w Gizie uczestniczyło blisko 6600 Egipcjan, w tym (rys.3):
 

 • projektanci i logistycy: 3300 osób,
 • kadra do podnoszenia kamienia: 900 osób,
 • kadra do polerowania kamienia: 900 osób,
 • ciecie kamienia: 1500 osób.
 •  

  rys.3. Zakładany podział kadry robotniczej przy budowie Wielkiej Piramidy w Gizie

   

  3. Precyzja wykonania
   

  Piramidę zbudowano z nieprawdopodobną doskonałością. Stoi ona na sztucznie zrównanym terenie, a jej podstawa jest zadziwiająco bliska idealnemu kwadratowi. Zmierzony błąd pomiarowy każdego boku u podstawy kwadrata piramidy nie przekracza 14 cm!.
  Tymczasem precyzja wykonania wnętrza komnat piramid dorównuje dzisiejszym budowlą. Jedna z komnat zachowuje idealne pion i poziom. To lepszy wynik niż otrzymują dzisiejsi budowniczy. Odchylenia na poziomie 1 cm nie istnieją. Wartości odchyleń w piramidzie nie przekraczają 1 mm! To, że w starożytności otrzymano taką precyzję, jest zdumiewające bazując przecież na ręcznych narzędziach – dłutach wykonanych z miedzi. Dopiero u schyłku cywilizacji faraonów zaczęto wykorzystywać narzędzia wykonane z brązu i żelaza.

   

  rys.4. Precyzja położenia grafitowych bloczków.

   

  4. Precyzja położenia

   
  Piramida niegdyś stała idealnie na osi północ-południe, żadna inna budowla na ŚWIECIE nie może pochwalić się taką precyzją. Niestety wskutek dryfu kontynentów pojawiło się odchylenie, 2’28” od strony północnej na północny-zachód i 1’57” od strony południowej na południowy-zachód.
   

   

  rys.5. Idealne położenie Wielkiej Piramidy w Gizie względem kompasu!

   
  Zdumiewająca jest również precyzja co do lokalizacji położenia samej piramidy. O dziwo cyfry ze współrzędnych geograficznych są koherentne z danymi opisującymi prędkość rozchodzenia się światła w próżni (rys.5). Czy to może być przypadek i zbieg okoliczności? Dla przypomnienia prędkość światła została zmierzona w wieku XVII naszej ery natomiast piramidy budowane były ok 2500 lat przed naszą erą.
   

  rys.5. Współrzędne lokalizacyjne Wielkiej Piramidy w Gizie – żródło Ancient Aliens: Great Pyramid’s Shocking Precision (Season 12) | History

   
  Robert Bauval, belgijski inżynier zauważył, że najmniejsza z trzech piramid w Gizie – Piramida Menkaure – została nieznacznie przesunięta w stosunku do pozostałych dwóch. Zauważając podobieństwo między tym a przesunięciem trzeciej gwiazdy Pasa Oriona (rys.6.), Bauval nałożył gwiazdy Oriona na piramidy z lotu ptaka i ze zdumieniem odkrył, że pasują do siebie prawie dokładnie.
  Publikując swoje odkrycia w bestsellerowej książce w 1994 roku, teoria Bauvala poruszyła wyobraźnię publiczności i stała się globalną sensacją, która zrodziła artykuły prasowe, filmy dokumentalne i wiele innych książek.
  Nie tylko 3 piramidy pasowały do ​​Pasa Oriona ale Bauval argumentował, że Wielki Sfinks odzwierciedlał konstelację Lwa, a ustawienie pomnika względem Nilu odpowiadało pozycjom gwiazd względem Drogi Mlecznej. Czy starożytni Egipcjanie naprawdę próbowali stworzyć mapę gwiazd na Ziemi?
   

  rys.6. Wielka Piramida w Gizie na tle pasu Oriona.

   

  5. Wielka Piramida a właściwości matematyczne – ukryty kod?
   
  Szokująca a wręcz nieprawdopodobna jest konstrukcja nie tylko samych piramid ale też ich położenie względem otaczającej przestrzeni łącznie z pobliskim miastem wokół piramid. Każdy kamień, każda cegła oraz każdy budynek został umieszczony precyzyjnie na mapie budowlanej. Starożytny egipski “lud” wielką uwagę przywiązywał do liczb i właściwości geometrycznych i matematycznych. Jak wytłumaczyć fakt, iż boska liczba fi oraz złoty podział i liczba PI były znane już blisko 2500 lat przed naszą erą? A gdzie w tym wszystkim jest Pan Fibonacci i jego ciąg geometryczny spełniający zasady boskiej proporcji ?? Czyżby starożytny lud już doskonale znał te proporcje ? Jeśli tak to skąd? Poniżej przedstawiono przykładowe fascynujące elementy kodu matematycznego znalezionego w architekturze Wielkiej Piramidy w Gizie.

   

 • Złota liczba fi 1.618.. oraz PI (3.14..)

   

  rys.7. Boska proporcja wbudowana w strukturę Wielkiej Piramidy

  rys.8. Liczba PI wbudowana w strukturę Wielkiej Piramidy

   

 • Wielka Piramida jako miniatura Globu

   

  rys.9. Bok kwadratu Wielkiej Piramidy wyrażony w kubikach egipskich równa się jednemu obiegowi Ziemi wokół Słońca – źródło “History Channel”.

  rys.10. W połowę Kuli Ziemskiej można idealnie wpisać Wielką Piramidę w Gizie w skali 1 : 43200 – źródło “After Skool”.

  rys.11. Prędkość obrotu Ziemi wyrażona w metrach na sekundę wynosi 464 i jest w przybliżeniu równa sumie 2-óch boków Wielkiej Piramidy w Gizie 2L = 461 m.

  rys.12. Dlaczego liczba 43200? Otóż stanowi ona ilość przebytej drogi przez
  Ziemię wyrażonej w sekundach ze Wschodu na Zachód.

   

 • Wielka Piramida i otocznie wpisane w złotą spiralę!

   

  rys.13. Złota spirala fibonacciego wpisana w strukturę aglomeracji egipskiego ludu wraz z piramidami, Sfinksem.

  5 2 głosów
  Article Rating
 • Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Informacje zwrotne w linii
  Zobacz wszystkie komentarze
  Maciej
  Maciej
  3 lat temu

  Witam, to już wiadomo od dawna. Wrzucę link do film naukowego, lecz nie opierającego się ślepo na zakłamanej historii i zakłamanych rockeffelerowskimi dolarami uniwersytetach m. in. londynu i kairu i ich publikacjach “naukowych”, a na rzetelnej wiedzy matematycznej i nieopłacanych, niezależnych obserwacjach.

  Newhach
  Newhach
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Maciej

  Maciej ja się z Tobą zgadzam, że prawda ktora znamy to fake.

  Magda
  2 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Ja również mam takie odczucia

  Jajacek
  Jajacek
  2 lat temu
  Odpowiedz do  Maciej

  No i gdzie ten link?

  Magda
  2 lat temu
  Odpowiedz do  Maciej

  Mogę prosić link , bardzo mnie interesuje temat. Na moje to giganci żyjący wybudowali te cuda.

  5
  0
  Napisz nowy komentarzx
  ()
  x