Plagi, pandemie w dziejach ludzkości w obliczu koniunkcji planet. Czy koronawirusa można było przewidzieć??

 

Koniunkcja Jowisz – Pluton w obliczu plag i pandemii

 

Czy istnieje kosmiczny związek między koniunkcjami Jowisza i Plutona a epidemiami wirusowymi? Historia ujawnia zaskakujący trend. W całej historii wiele największych plag i pandemii zbiega się w czasie z koniunkcją planet. Są to spotkania między wielkim Jowiszem, planetą ekspansji i wiedzy, a mrocznym Plutonem, który rządzi wszystkimi rzeczami ukrytymi i zakopanymi.
5 kwietnia Jowisz i Pluton wykonają pierwszą z trzech koniunkcji w Koziorożcu. 2 kolejne będą miały miejsce 30 czerwca oraz 12 listopada. Mówiąc stricte językiem astrologii, koniunkcja występuje, gdy dwie lub więcej planet ustawia się dokładnie w tym samym stopniu znaku zodiaku. Ten związek łączy ich energie tworząc różne twory w zależności od ich charakteru.
 
Jowisz podróżuje w pobliżu Saturna, Plutona i Węzła Południowego przez cały rok, ale w kwietniu wystąpi pierwsza “oficjalna” koniunkcja. W Koziorożcu, znaku rządu, struktur i gospodarki, ten planetarny sojusz już ujawnił swój ślad. Zaczęło się od 12 stycznia 2020 r. i koniunkcji Saturn-Pluton, która może teraz rozwinąć skrzydła i przyspieszyć niszczycielskie działanie.

 

 
 

Opis planet językiem astrologii

 
Super gigant Jowisz, planeta globalnych połączeń, rozszerza wszystko, czego dotknie. W mitologii rzymskiej Jowisz jest bogiem wszystkich bogów – władcą nieba i grzmotów, z kolei Pluton był bogiem podziemnego świata. Wedle zasad astrologii Pluton rządzi wszystkim, co ukryte – od wirusów po spiski rządowe. Ten mroczny znak rządzi śmiercią, ponownym narodzeniem i przemianą, która „powstaje z popiołów”.
 
Podczas koniunkcji Jowisz – Pluton, niebo i piekło zasadniczo się łączą. Być może pandemia jest naszym czyśćcem, punktem środkowym między dwoma królestwami. Rzeczywiście żyjemy w stanie zawieszenia, ponieważ poddajemy się kwarantannie i nieskończenie czekamy na odpowiedzi, zestawy testowe, opracowania szczepionek, materiały medyczne i wiele innych.
 

 
Połączenia Jowisza-Plutona występują co 13 lat. Te dwie planety po raz ostatni połączyły się w Strzelcu w połowie grudnia 2007 roku. Chociaż nie każde spotkanie jest tak obfitujące w wydarzenia, niektóre z najbardziej niszczycielskich plag w historii rzeczywiście są skorelowane z koniunkcją Jowisza-Plutona.
Chodź w 2007 nie było pandemii wirusowej, za to był to początek globalnego kryzysu gospodarczego i krachu na giełdach. Historia lubi się powtarzać, po 13 latach znowu mamy do czynienia z krachem na giełdach, kryzysem gospodarczym połączonym z panującą pandemią koronawirusa!.

 

 
 

Historia plag i pandemii

 

Plaga ateńska (430–427 pne); Pluton w Koziorożcu

 
Niszczycielska plaga Aten w starożytnej Grecji zabiła około 75 000 do 100 000 osób podczas wojny peloponeskiej. W porcie Pireus, będącym oknem Aten na świat, zaczęła się zaraza, opisana m.in. przez starożytnego historyka, Tukidydesa. Wywołała ona również powstania, bezprawie i chaos wśród obywateli, czego skutkiem były sztywne egzekwowanie prawa przez rząd i upadek ateńskiej demokracji. Chociaż nie było koniunkcji pomiędzy Jowiszem i Plutonem podczas zarazy ateńskiej, warto zauważyć, że Pluton podróżował przez swoje ostatnie stopnie Koziorożca i wczesne stopnie Wodnika podczas szczytu zarazy, taka sama sytuacja ma miejsce w obecnym 2020 roku!.
 

 
Obecność Plutona w każdym znaku zodiaka zajmuje około 247 lat. Pluton był ostatnio w Koziorożcu, kiedy powstawały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Wrócił tu po raz pierwszy w 2008 i będzie obecny do 2024.

4 lipca 1776 r., kiedy Stany Zjednoczone stały się narodem, Pluton znajdował się w 27 stopniu Koziorożca. 24 lutego 2020 r., kiedy załamały się rynki akcji, a rząd USA uznał, że koronawirus jest rzeczywiście pandemią, Saturn przeszedł przez ten sam 27-stopniowy punkt Koziorożca, ściśle łącząc się z Plutonem na amerykańskiej mapie. Spadek ciężkiego (tranzytowego) Saturna na Plutonie jest jak aktywacja uśpionego wulkanu. Połączenie namacalnego Saturna z niematerialnym Plutonem sprawiło, że nasze obawy stały się rzeczywistością.

 
 

Czarna śmierć XIV-wiecznej Europy; Jowisz i Pluton w Baranie

 
W latach 1346–1353 Czarna Śmierć przetoczyła się po Europie. Około 50 milionów ludzi (w tym czasie 60 procent populacji Europy) zmarło z powodu dżumy, infekcji krążącej wśród szczurów. Gdy populacja szczurów zaczęła maleć z powodu tej choroby, ich pchły zaczęły gryźć ludzi i ich zarażać. Szczyt epidemii dżumy osiągnął swój szczyt w 1347 r., czyli podczas koniunkcja Jowisza i Plutona w Baranie.
 

 

W 1346 r. Jowisz przechodził z Wodnika do Ryb, podobnie jak będzie w 2021 r. Wodnik rządzi dużymi populacjami, a Ryby są związane ze szpitalami i chorobami. Kluczowym błędem, który spowodował rozprzestrzenienie się dżumy dymieniczej (jak większość pandemii), był powolny czas reakcji lub rozpoznania.

 
 

Rosyjska plaga z 1771r; Jowisz i Pluton w Koziorożcu

 
W latach 1770–1772 plaga rosyjska, znana również jako plaga z 1771 r., była ostatnią wielką epidemią dżumy w wyniku której zginęło od 50000 do 100000 osób w Moskwie. W grudniu 1770 r. główny lekarz moskiewskiego szpitala ogólnego, dr Shafonskiy, zgłosił przypadek dżumy dymieniczej, ale urzędnicy zdrowia publicznego – szczególnie niemiecki lekarz imieniem Rinder (który zmarł w czerwcu 1771 r.) byli początkowo sceptyczni. Rząd krajowy zareagował zbyt późno, wysyłając do szpitala strażników wojskowych w celu wykonania kwarantanny.
 
Pod koniec lutego 1771 r. Jowisz i Pluton wszedł w koniunkcję w 18 stopniach Koziorożca. Jak wspomniano powyżej co ok. 247, Pluton powiela ten sam znak zodiaku. Proszę zwrócić uwagę, iż obecnie w 2020 roku mamy do czynienia z identycznym ułożeniem planet w przestrzeni. Już 05.04.2020 Jowisz i Pluton spotkają się w Koziorożcu (24 stopnie), aby pokazać Światu swoją siłę. Czy czeka nas zagłada? Zobaczymy …

 
 

Pandemia grypy (“Hiszpanka”) z 1918r; Jowisz i Pluton w Raku

 
Zaledwie sto lat temu miała miejsce największa znana pandemia w dziejach świata – jedna z mutacji wirusa grypy H1N1 zainfekowała 30 proc. mieszkańców naszej planety. Wbrew nazwie, nawiązującej do rzekomego ogniska pandemii, przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam, w obozie szkoleniowym Camp Feston u żołnierzy szkolonych przed wysłaniem do walki na europejski front I wojny światowej, diagnozowano liczne objawy grypy. Zaraza prawdopodobnie nie rozprzestrzeniłaby się tak szybko i być może pozostałaby jedynie lokalnym problemem, gdyby nie rozwój szybkich środków transportu. Grypa, wraz z amerykańskimi żołnierzami, trafiła najpierw do Francji, skąd rozprzestrzeniła się na całą Europę i resztę świata. W samej Europie z powodu grypy Hiszpanki zmarło około 20 mln ludzi. Globalna liczba zgonów jest większa i szacuje się ją na 50 – 100 mln.

 

 
 

Epidemia HIV 1981, Jowisz i Pluton w Wadze

 

Epidemia HIV, która jest jedną z największych pandemii na świecie – przybyła do Stanów Zjednoczonych, wywołując kryzys związany z AIDS. Jupiter i Pluton dokładnie spotkali się w Wadze, znaku związków, w październiku i listopadzie 1981 roku.

Niedługo po kolejnym połączeniu Jupiter-Pluton z 2 grudnia 1994 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła ustny test na HIV, pierwszy test na obecność przeciwciał innych niż krwi na obecność wirusa HIV. Ta koniunkcja miała miejsce w Skorpionie, który rządzi narządami płciowymi. Do 1995 roku powikłania związane z AIDS były główną przyczyną śmierci dorosłych w wieku od 25 do 44 lat.

 
 

Ogólna refleksja

 
Bazując na przedstawionych danych jestem w pełni zdziwiony brakiem przewidywania skutków przyszłych zdarzeń, mówię tu o wirusach pandemii czy kryzysach gospodarczych. Każda koniunkcja Jowisza i Plutona rzutowała na aspekty społeczne i życie ludzkie. Astrolodzy przestrzegali i przestrzegają przed kolejnymi koniunkcjami obu planet. Dlaczego nikt nie bierze “serio” teorii gwiazd, która od lat jest najlepszym prorokiem. Przed nami długi 2020 rok i trzy mocne koniunkcje Jowisza i Plutona. Jestem pewny, że przed nami ciężki okres kryzysu i pandemii, szczególnie w drugiej połowie roku. Dla pocieszenia powiem, że od grudnia 2020 Jowisz wkracza do Wodnika, wychodząc spod wpływu Koziorożca. Być może przyszły rok przyniesie ulgę i chwilę wytchnienia.
W artykule wykorzystano materiały ze strony https://astrostyle.com oraz fakt.pl.

 
 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
pawel
pawel
4 lat temu

jak sie czyta to az krew zalewa,czyli rozumiem ze data kluczowa to 5.04.2020 i ze ten wirus szybko sie nie skonczy jak w grudniu 2020r

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

Wydaje mi się że raczej pełnia z 08.04 będzie kluczowa. Trzeba obserwować rynki i dolara. A ten coś nie daje za wygraną ?

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

no patrz 4,22 wybili dolara

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

Myślę że to fake

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Na ropie znowu goraco. Jak pęknie 27 to będzie kosmos. Ja wszedłem po 24 again?

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

odkupiles 24 ropke;)

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

a kawa dalej kiszonka;)))

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

niestety cierpliwości, tworzy sie spory ORGR. Może dzisiaj wybije?

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

przeanalizowałem usd/pln. Widze, że opór to jednak 4.25 a na moim wskaźniku od 2 sesji już jest sygnał sprzedaży. Tak więc arivederci niebawem…

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

jak dolar zapikuje to zabaczysz jak kawa ropa i surowce wyskoczą…

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

ropa pieknie a ta kawa jakas porazka

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

rzuć okiem na srebro – bardzo ładnie technicznie zbudowana formacja przed wybiciem. Cena bardzo niska.

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

okey dzieki juz ta kawa az nie do uwierzenia ze niechce wybic za ropa

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

przy cenie ropy 20 usd/b wiele osób mi pisało, że jestem szaleńcem, że spadnie na 10. Tak może i spadnie ale nie teraz. Teraz musi być korekta na całym rynku po to, aby miało z czego spaść.

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

z ropa idealnie pisales za to wielki szacunek

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

to jest jakies nienormalne dolar zaczyna leciec a kawa za dolarem co jest grane z ta kawa boo juz nie da sie na to patrzec

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

tak sobie pomyslalem kto teraz kawe kupuje jak wszystko pozamykane jedynie spekulacyjnie moga podbic z ta kawa to pomylka totalna chyba wtopa co myslisz

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

długoterminowo to super inwestycja. Przeczytaj artykuł, zapotrzebowanie na kawe jest wieksze niz podaż, czas szuszy powoduje ograniczenia zbiorów w Brazylii. Spokojnie to dobry instrument inwestycyjny.
https://www.ctvnews.ca/lifestyle/a-global-coffee-deficit-could-be-in-our-near-future-report-says-1.4720624

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

a kto bedzie sadził i zbierał kawe? jak epidemia dotyczy całego świata. Podczas kryzysu ceny żywności pójdą w górę.

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

114 to mocne wsparcie, spokojnie bedzie dobrze. Jeszcze kawie podziekujesz.

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

dolar wkoncu korekci moze ta kawa wkoncu odbije gieldy dax usiaki po plus 4% a firmy zwiazane z koronowirusem produkujaca respiratory maseczki itp rosna po 30-40%

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

hey, dzisiaj będzie dobry dzień i chyba dla kawy ale trzeba uzbroić sie w cierpliwość.
W długim terminie bedzie 300! Tak wiec trzeba patrzyć na to w ten sposób. Patrz co sie dzieje na DAX, SP500, szaleństwo – zaraz wpis..

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

ORGR wybija na srebrze..okazja wziecia L

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

tak szalenstwo na rynkach dax i usiaki no cierpliwie czekam z ta kawa

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

jakies jaja z tym dolarem juz odbija zeszli 4,20 i odbija

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  pawel

kawa 113 gdzie kolejne wsparcie

pawel
pawel
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

okey czas pokaze jak peknie 110 to nie bedzie czego zbierac:)))

28
0
Napisz nowy komentarzx
()
x