Plagi, pandemie w dziejach ludzkości w obliczu koniunkcji planet. Czy koronawirusa można było przewidzieć??

 

Koniunkcja Jowisz – Pluton w obliczu plag i pandemii

 

Czy istnieje kosmiczny związek między koniunkcjami Jowisza i Plutona a epidemiami wirusowymi? Historia ujawnia zaskakujący trend. W całej historii wiele największych plag i pandemii zbiega się w czasie z koniunkcją planet. Są to spotkania między wielkim Jowiszem, planetą ekspansji i wiedzy, a mrocznym Plutonem, który rządzi wszystkimi rzeczami ukrytymi i zakopanymi.
5 kwietnia Jowisz i Pluton wykonają pierwszą z trzech koniunkcji w Koziorożcu. 2 kolejne będą miały miejsce 30 czerwca oraz 12 listopada. Mówiąc stricte językiem astrologii, koniunkcja występuje, gdy dwie lub więcej planet ustawia się dokładnie w tym samym stopniu znaku zodiaku. Ten związek łączy ich energie tworząc różne twory w zależności od ich charakteru.
 
Jowisz podróżuje w pobliżu Saturna, Plutona i Węzła Południowego przez cały rok, ale w kwietniu wystąpi pierwsza “oficjalna” koniunkcja. W Koziorożcu, znaku rządu, struktur i gospodarki, ten planetarny sojusz już ujawnił swój ślad. Zaczęło się od 12 stycznia 2020 r. i koniunkcji Saturn-Pluton, która może teraz rozwinąć skrzydła i przyspieszyć niszczycielskie działanie.

 

 
 

Opis planet językiem astrologii

 
Super gigant Jowisz, planeta globalnych połączeń, rozszerza wszystko, czego dotknie. W mitologii rzymskiej Jowisz jest bogiem wszystkich bogów – władcą nieba i grzmotów, z kolei Pluton był bogiem podziemnego świata. Wedle zasad astrologii Pluton rządzi wszystkim, co ukryte – od wirusów po spiski rządowe. Ten mroczny znak rządzi śmiercią, ponownym narodzeniem i przemianą, która „powstaje z popiołów”.
 
Podczas koniunkcji Jowisz – Pluton, niebo i piekło zasadniczo się łączą. Być może pandemia jest naszym czyśćcem, punktem środkowym między dwoma królestwami. Rzeczywiście żyjemy w stanie zawieszenia, ponieważ poddajemy się kwarantannie i nieskończenie czekamy na odpowiedzi, zestawy testowe, opracowania szczepionek, materiały medyczne i wiele innych.
 

 
Połączenia Jowisza-Plutona występują co 13 lat. Te dwie planety po raz ostatni połączyły się w Strzelcu w połowie grudnia 2007 roku. Chociaż nie każde spotkanie jest tak obfitujące w wydarzenia, niektóre z najbardziej niszczycielskich plag w historii rzeczywiście są skorelowane z koniunkcją Jowisza-Plutona.
Chodź w 2007 nie było pandemii wirusowej, za to był to początek globalnego kryzysu gospodarczego i krachu na giełdach. Historia lubi się powtarzać, po 13 latach znowu mamy do czynienia z krachem na giełdach, kryzysem gospodarczym połączonym z panującą pandemią koronawirusa!.

 

 
 

Historia plag i pandemii

 

Plaga ateńska (430–427 pne); Pluton w Koziorożcu

 
Niszczycielska plaga Aten w starożytnej Grecji zabiła około 75 000 do 100 000 osób podczas wojny peloponeskiej. W porcie Pireus, będącym oknem Aten na świat, zaczęła się zaraza, opisana m.in. przez starożytnego historyka, Tukidydesa. Wywołała ona również powstania, bezprawie i chaos wśród obywateli, czego skutkiem były sztywne egzekwowanie prawa przez rząd i upadek ateńskiej demokracji. Chociaż nie było koniunkcji pomiędzy Jowiszem i Plutonem podczas zarazy ateńskiej, warto zauważyć, że Pluton podróżował przez swoje ostatnie stopnie Koziorożca i wczesne stopnie Wodnika podczas szczytu zarazy, taka sama sytuacja ma miejsce w obecnym 2020 roku!.
 

 
Obecność Plutona w każdym znaku zodiaka zajmuje około 247 lat. Pluton był ostatnio w Koziorożcu, kiedy powstawały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Wrócił tu po raz pierwszy w 2008 i będzie obecny do 2024.

4 lipca 1776 r., kiedy Stany Zjednoczone stały się narodem, Pluton znajdował się w 27 stopniu Koziorożca. 24 lutego 2020 r., kiedy załamały się rynki akcji, a rząd USA uznał, że koronawirus jest rzeczywiście pandemią, Saturn przeszedł przez ten sam 27-stopniowy punkt Koziorożca, ściśle łącząc się z Plutonem na amerykańskiej mapie. Spadek ciężkiego (tranzytowego) Saturna na Plutonie jest jak aktywacja uśpionego wulkanu. Połączenie namacalnego Saturna z niematerialnym Plutonem sprawiło, że nasze obawy stały się rzeczywistością.

 
 

Czarna śmierć XIV-wiecznej Europy; Jowisz i Pluton w Baranie

 
W latach 1346–1353 Czarna Śmierć przetoczyła się po Europie. Około 50 milionów ludzi (w tym czasie 60 procent populacji Europy) zmarło z powodu dżumy, infekcji krążącej wśród szczurów. Gdy populacja szczurów zaczęła maleć z powodu tej choroby, ich pchły zaczęły gryźć ludzi i ich zarażać. Szczyt epidemii dżumy osiągnął swój szczyt w 1347 r., czyli podczas koniunkcja Jowisza i Plutona w Baranie.
 

 

W 1346 r. Jowisz przechodził z Wodnika do Ryb, podobnie jak będzie w 2021 r. Wodnik rządzi dużymi populacjami, a Ryby są związane ze szpitalami i chorobami. Kluczowym błędem, który spowodował rozprzestrzenienie się dżumy dymieniczej (jak większość pandemii), był powolny czas reakcji lub rozpoznania.

 
 

Rosyjska plaga z 1771r; Jowisz i Pluton w Koziorożcu

 
W latach 1770–1772 plaga rosyjska, znana również jako plaga z 1771 r., była ostatnią wielką epidemią dżumy w wyniku której zginęło od 50000 do 100000 osób w Moskwie. W grudniu 1770 r. główny lekarz moskiewskiego szpitala ogólnego, dr Shafonskiy, zgłosił przypadek dżumy dymieniczej, ale urzędnicy zdrowia publicznego – szczególnie niemiecki lekarz imieniem Rinder (który zmarł w czerwcu 1771 r.) byli początkowo sceptyczni. Rząd krajowy zareagował zbyt późno, wysyłając do szpitala strażników wojskowych w celu wykonania kwarantanny.
 
Pod koniec lutego 1771 r. Jowisz i Pluton wszedł w koniunkcję w 18 stopniach Koziorożca. Jak wspomniano powyżej co ok. 247, Pluton powiela ten sam znak zodiaku. Proszę zwrócić uwagę, iż obecnie w 2020 roku mamy do czynienia z identycznym ułożeniem planet w przestrzeni. Już 05.04.2020 Jowisz i Pluton spotkają się w Koziorożcu (24 stopnie), aby pokazać Światu swoją siłę. Czy czeka nas zagłada? Zobaczymy …

 
 

Pandemia grypy (“Hiszpanka”) z 1918r; Jowisz i Pluton w Raku

 
Zaledwie sto lat temu miała miejsce największa znana pandemia w dziejach świata – jedna z mutacji wirusa grypy H1N1 zainfekowała 30 proc. mieszkańców naszej planety. Wbrew nazwie, nawiązującej do rzekomego ogniska pandemii, przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam, w obozie szkoleniowym Camp Feston u żołnierzy szkolonych przed wysłaniem do walki na europejski front I wojny światowej, diagnozowano liczne objawy grypy. Zaraza prawdopodobnie nie rozprzestrzeniłaby się tak szybko i być może pozostałaby jedynie lokalnym problemem, gdyby nie rozwój szybkich środków transportu. Grypa, wraz z amerykańskimi żołnierzami, trafiła najpierw do Francji, skąd rozprzestrzeniła się na całą Europę i resztę świata. W samej Europie z powodu grypy Hiszpanki zmarło około 20 mln ludzi. Globalna liczba zgonów jest większa i szacuje się ją na 50 – 100 mln.

 

 
 

Epidemia HIV 1981, Jowisz i Pluton w Wadze

 

Epidemia HIV, która jest jedną z największych pandemii na świecie – przybyła do Stanów Zjednoczonych, wywołując kryzys związany z AIDS. Jupiter i Pluton dokładnie spotkali się w Wadze, znaku związków, w październiku i listopadzie 1981 roku.

Niedługo po kolejnym połączeniu Jupiter-Pluton z 2 grudnia 1994 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła ustny test na HIV, pierwszy test na obecność przeciwciał innych niż krwi na obecność wirusa HIV. Ta koniunkcja miała miejsce w Skorpionie, który rządzi narządami płciowymi. Do 1995 roku powikłania związane z AIDS były główną przyczyną śmierci dorosłych w wieku od 25 do 44 lat.

 
 

Ogólna refleksja

 
Bazując na przedstawionych danych jestem w pełni zdziwiony brakiem przewidywania skutków przyszłych zdarzeń, mówię tu o wirusach pandemii czy kryzysach gospodarczych. Każda koniunkcja Jowisza i Plutona rzutowała na aspekty społeczne i życie ludzkie. Astrolodzy przestrzegali i przestrzegają przed kolejnymi koniunkcjami obu planet. Dlaczego nikt nie bierze “serio” teorii gwiazd, która od lat jest najlepszym prorokiem. Przed nami długi 2020 rok i trzy mocne koniunkcje Jowisza i Plutona. Jestem pewny, że przed nami ciężki okres kryzysu i pandemii, szczególnie w drugiej połowie roku. Dla pocieszenia powiem, że od grudnia 2020 Jowisz wkracza do Wodnika, wychodząc spod wpływu Koziorożca. Być może przyszły rok przyniesie ulgę i chwilę wytchnienia.
W artykule wykorzystano materiały ze strony https://astrostyle.com oraz fakt.pl.

 
 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
pawel
pawel
11 miesięcy temu

jak sie czyta to az krew zalewa,czyli rozumiem ze data kluczowa to 5.04.2020 i ze ten wirus szybko sie nie skonczy jak w grudniu 2020r

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

Wydaje mi się że raczej pełnia z 08.04 będzie kluczowa. Trzeba obserwować rynki i dolara. A ten coś nie daje za wygraną 💥

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

no patrz 4,22 wybili dolara

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

Myślę że to fake

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

Na ropie znowu goraco. Jak pęknie 27 to będzie kosmos. Ja wszedłem po 24 again😎

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

odkupiles 24 ropke;)

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

a kawa dalej kiszonka;)))

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

niestety cierpliwości, tworzy sie spory ORGR. Może dzisiaj wybije?

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

przeanalizowałem usd/pln. Widze, że opór to jednak 4.25 a na moim wskaźniku od 2 sesji już jest sygnał sprzedaży. Tak więc arivederci niebawem…

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

jak dolar zapikuje to zabaczysz jak kawa ropa i surowce wyskoczą…

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

ropa pieknie a ta kawa jakas porazka

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

rzuć okiem na srebro – bardzo ładnie technicznie zbudowana formacja przed wybiciem. Cena bardzo niska.

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

okey dzieki juz ta kawa az nie do uwierzenia ze niechce wybic za ropa

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

przy cenie ropy 20 usd/b wiele osób mi pisało, że jestem szaleńcem, że spadnie na 10. Tak może i spadnie ale nie teraz. Teraz musi być korekta na całym rynku po to, aby miało z czego spaść.

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

z ropa idealnie pisales za to wielki szacunek

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

to jest jakies nienormalne dolar zaczyna leciec a kawa za dolarem co jest grane z ta kawa boo juz nie da sie na to patrzec

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

tak sobie pomyslalem kto teraz kawe kupuje jak wszystko pozamykane jedynie spekulacyjnie moga podbic z ta kawa to pomylka totalna chyba wtopa co myslisz

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

długoterminowo to super inwestycja. Przeczytaj artykuł, zapotrzebowanie na kawe jest wieksze niz podaż, czas szuszy powoduje ograniczenia zbiorów w Brazylii. Spokojnie to dobry instrument inwestycyjny.
https://www.ctvnews.ca/lifestyle/a-global-coffee-deficit-could-be-in-our-near-future-report-says-1.4720624

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

a kto bedzie sadził i zbierał kawe? jak epidemia dotyczy całego świata. Podczas kryzysu ceny żywności pójdą w górę.

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

114 to mocne wsparcie, spokojnie bedzie dobrze. Jeszcze kawie podziekujesz.

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

dolar wkoncu korekci moze ta kawa wkoncu odbije gieldy dax usiaki po plus 4% a firmy zwiazane z koronowirusem produkujaca respiratory maseczki itp rosna po 30-40%

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

hey, dzisiaj będzie dobry dzień i chyba dla kawy ale trzeba uzbroić sie w cierpliwość.
W długim terminie bedzie 300! Tak wiec trzeba patrzyć na to w ten sposób. Patrz co sie dzieje na DAX, SP500, szaleństwo – zaraz wpis..

Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

ORGR wybija na srebrze..okazja wziecia L

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

tak szalenstwo na rynkach dax i usiaki no cierpliwie czekam z ta kawa

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

jakies jaja z tym dolarem juz odbija zeszli 4,20 i odbija

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  pawel

kawa 113 gdzie kolejne wsparcie

pawel
pawel
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

okey czas pokaze jak peknie 110 to nie bedzie czego zbierac:)))

28
0
Napisz nowy komentarzx
()
x