Misie nadchodzą – Analiza światowych indeksów S&P500 oraz DAX 30

 

Wizja Jackowskiego – nadciągają działania militarne!

 
“Czerwiec lub na przełomie czerwca i lipca zaczną się jakieś dziwne działania militarne w Europie” – powiedział jasnowidz na wstępie swojej transmisji youtube.
“To zacznie się nocą, będziemy spać spokojnie a obudzimy się w głębokim szoku, ponieważ to co będzie się działo będzie duże.. Ja mam wrażenie, że będzie to miało związek z nalotem – kojarzy mi się to z nalotem. Nalot bez wypowiedzenia wojny bardzo konkretny. To coś odbędzie się w powietrzu nad dużą wodą… Będzie chodziło być może o jakaś wyspę. Nie będzie się mówiło, że to jest incydent, tylko bardzo szybko zaobserwujemy już pierwszej doby, ze zaczęły się działania wojenne…”.

 
Słynny jasnowidz z Człuchowa już od dawna wieszczy niepokój na Świecie, który zacznie się w 2020 roku i będzie trwał około 3.5 roku. Pan Krzysztof Jackowski uważa, że koronawirus to tylko przykrywka dla czegoś dużo większego, zaplanowanego już dużo wcześniej – a teraz ten scenariusz jak dobry film się realizuje. “Rok 2019 to był ostatni rok spokoju na Świecie, w najbliższych latach nastąpi coś wielkiego a poprzedzi to fakt, że ludzie będą się bali oddychać!.
Video dostępne pod linkiem – wizja Jackowskiego.

 
 

Prognoza zachowania indeksu S&P500

 
 

S&P500 na tle faz księżyca

 

Za nami pełnia truskawkowa z piątku 05.06.2020 roku, podczas której indeks S&P500 zyskał blisko 3%, osiągając w piku wartość 3210 pkt!. Wielokrotnie wspominałem, iż mocna strefa oporów zlokalizowana jest w rejonie 3100-3150 pkt – w strefie, która powinna powstrzymać obecne silne wzrosty. Często przed zmianą trendu rynki nadłamują wsparcia i opory po czym brak paliwa do dalszych euforycznych wzrostów powoduje nagłe załamanie trendu. Na rys.1. przedstawiono statystyczne ujęcie indeksu S&P500 bazujące na wartościach faz księżyca (pełnia i nów). Pod uwagę wzięto wartości indeksu dla ostatnich 60 faz księżyca – okres od 02.01.2018 do 05.06.2020.

 

rys.1. Analiza statystyczna indeksu S&P500 zbudowanego w oparciu o fazy księżyca

 

Bazując na właściwościach statystycznych – strefa oporów to okolice 3100 pkt, natomiast rejon wsparcia zlokalizowany jest w obszarze 2600 pkt. Ostatnie zamknięcie indeksu podczas pełni truskawkowej wypadło ponad oporem 3095, ale pod krzywą linii trendu (czarna kreska z rys.1.). Z całą pewnością możemy powiedzieć, iż złamanie dolnej linii wsparcia w rejonie 2600 pkt spowoduje panikę i doprowadzi do krachu na giełdach.

 
Czy pełnia truskawkowa przyniosła szczyt indeksów? Odpowiedź już w nadchodzącym tygodniu, nie mniej jednak proszę pamiętać o nadchodzącym okienku Carolana z dnia 12-14.06. Co w tym dniu nastąpi? Zalecana czujność i obserwacja.

 
 

Prognoza S&P500 w oparciu o wskaźnik newhach’a

 

Tymczasem spójrzmy na rys.2., gdzie przedstawiono obecną analizę techniczną AT indeksu S&P500. Na interwale 2h widać wyraźnie formację zakończonego klina zwyżkującego!. Kurs dotarł do bardzo mocnych oporów w rejonie 3200, które to wyznaczają dolną podstawę wybitego dołem podwójnego szczytu z okresu 01-02.2020. Z tak uformowanego klina zwyżkującego powinno nastąpić gwałtowne wyjście dołem (po złamaniu 3100 pkt) z targetem 2600 pkt.

 

rys.2. S&P500 – analiza techniczna indeksu – interwał 2h

 
A teraz pod lupę weźmiemy indeks S&P500 i przeprowadzimy analizę w oparciu o wskaźnik newhach’a bazując na interwale miesięcznym – rys.3. (w długim okresie). Wnioski płynące z analizy są następujące:
 

 • sygnał długookresowy wskazuje wciąż sygnał sprzedaży i obecnie znajduje się pod krzywą trendu spadkowego – czarna kreska z rys.3b,
 • sygnał sprzedaży został wygenerowany w punkcie “652” przy pierwszym załamaniu kursu S&P500 do rejonów 2400 pkt (koniec pierwszego ramienia “R”),
 • wyznaczenie nowych szczytów indeksu: punkty 665 i 670 nie negują sygnału sprzedaży na wskaźniku długoterminowym,
 • skumulowany wskaźnik newhach’a (rys.3c) wybił już dołem z klina zwyżkującego, a obecny wzrost to nic innego jak powrót do uprzednio wybitej dołem linii wsparcia!!,
 • na rys.3d widoczna formacja RGR, obecnie indeks znajduje się w strefie silnych oporów. Złamanie linii szyi (2500-2600) spowoduje spadek indeksu w rejony 500-700 pkt!!!!.
 •  

  rys.3. S&P500 – analiza indeksu w oparciu o wskaźnik newhach’a – interwał miesięczny.

   

   

  Prognoza zachowania indeksu DAX 30

   

  A teraz pod lupę weźmiemy indeks DAX 30 futures i przeprowadzimy analizę w oparciu o wskaźnik newhach’a bazując również jak poprzednio na interwale miesięcznym – rys.5. (w długim okresie). Wnioski płynące z analizy są następujące:
   

 • sygnał długookresowy wciąż w trendzie spadkowym i pod linią trendu spadkowego – rys.5b,
 • widoczny powrót pod uprzednio wybitą formację RGR na sygnale długoterminowym – rys.5b,
 • wskaźnik skumulowany newhach’a walczy z powrotem ponad uprzednio wybitą linię szyi w ramach formacji RGR!!! – rys. 5c,
 • kurs walczy z oporem zlokalizowanym w rejonie 12900 – 13100 – rys.5d.
 •  

  rys.5. Prognoza zachowania indeksu dax 30 futures w oparciu o wskaźnik newhach’a – interwał miesięczny.

   

  0 0 głosuj
  Article Rating
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  13 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Informacje zwrotne w linii
  Zobacz wszystkie komentarze
  grochjo
  11 miesięcy temu

  Ten przełom czerwca i lipca jest bardzo możliwy – Mars może wejść do Barana z przytupem, a wchodzi w ostatnia niedzielę czerwca w nocy jak będziemy spali.. Aczkolwiek zawsze mi się wydawało, że bardziej agresywny jest okres od sierpnia, jak dojdzie do kwadratury Marsa z miejscem ostatniej koniunkcji Saturn/Pluton i jednocześnie przez długi czas będzie w kwadracie do całego stellum w ostatniej dekadzie Kozy. Ten poziom wsparcia S&P500 na 500-700 ciekawy. Chyba jutro jakieś ETF-y na shorty zakupię 🙂 Kiedy ewentualnie widziałby Pan dołek na S&P500 – oczywiście nie musi być na poziomie 500, ale tak generalnie dołek dołków? W… Czytaj więcej »

  krisus
  krisus
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Drugie podejście do eSki na DAXie. Zobaczymy czy znowu mnie wywalą 🙂

  Newhach
  Newhach
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  krisus

  Po ile brałeś ?

  krisus
  krisus
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Newhach

  12840

  Newhach
  Newhach
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  krisus

  No to dobra cena. Będzie dobrze. Już nie ma takiego happy smile na rynkach. Uważam, że szczyt za nami. Przed nami okno 12-14.06. tu już powinno polecieć.

  Newhach
  Newhach
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Pawel Tomek jeszcze w grze jesteście ? Coś Was nie ma..

  Tomek
  Tomek
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Hejka mam sdax tylko że wyjechałem na urlop trzymam kcuki

  Tomek
  Tomek
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Ja na urlopie ale mam sdax

  Pawel
  Pawel
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Newhach

  ja jestem caly czas ski problemy z kregoslupem mialem pozdr:))

  Newhach
  Newhach
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  Pawel

  No to dobrze bo gra się dopiero zaczyna. S&P500 3090pkt..

  krisus
  krisus
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  krisus

  Co tu się dzisiaj wydarzyło a ja na procesji 😉 leci bez opamiętania.

  Newhach
  Newhach
  10 miesięcy temu
  Odpowiedz do  krisus

  Zaczęła się zabawa👍🙂

  13
  0
  Napisz nowy komentarzx
  ()
  x