Misie nadchodzą – Analiza światowych indeksów S&P500 oraz DAX 30

 

Wizja Jackowskiego – nadciągają działania militarne!

 
“Czerwiec lub na przełomie czerwca i lipca zaczną się jakieś dziwne działania militarne w Europie” – powiedział jasnowidz na wstępie swojej transmisji youtube.
“To zacznie się nocą, będziemy spać spokojnie a obudzimy się w głębokim szoku, ponieważ to co będzie się działo będzie duże.. Ja mam wrażenie, że będzie to miało związek z nalotem – kojarzy mi się to z nalotem. Nalot bez wypowiedzenia wojny bardzo konkretny. To coś odbędzie się w powietrzu nad dużą wodą… Będzie chodziło być może o jakaś wyspę. Nie będzie się mówiło, że to jest incydent, tylko bardzo szybko zaobserwujemy już pierwszej doby, ze zaczęły się działania wojenne…”.

 
Słynny jasnowidz z Człuchowa już od dawna wieszczy niepokój na Świecie, który zacznie się w 2020 roku i będzie trwał około 3.5 roku. Pan Krzysztof Jackowski uważa, że koronawirus to tylko przykrywka dla czegoś dużo większego, zaplanowanego już dużo wcześniej – a teraz ten scenariusz jak dobry film się realizuje. “Rok 2019 to był ostatni rok spokoju na Świecie, w najbliższych latach nastąpi coś wielkiego a poprzedzi to fakt, że ludzie będą się bali oddychać!.
Video dostępne pod linkiem – wizja Jackowskiego.

 
 

Prognoza zachowania indeksu S&P500

 
 

S&P500 na tle faz księżyca

 

Za nami pełnia truskawkowa z piątku 05.06.2020 roku, podczas której indeks S&P500 zyskał blisko 3%, osiągając w piku wartość 3210 pkt!. Wielokrotnie wspominałem, iż mocna strefa oporów zlokalizowana jest w rejonie 3100-3150 pkt – w strefie, która powinna powstrzymać obecne silne wzrosty. Często przed zmianą trendu rynki nadłamują wsparcia i opory po czym brak paliwa do dalszych euforycznych wzrostów powoduje nagłe załamanie trendu. Na rys.1. przedstawiono statystyczne ujęcie indeksu S&P500 bazujące na wartościach faz księżyca (pełnia i nów). Pod uwagę wzięto wartości indeksu dla ostatnich 60 faz księżyca – okres od 02.01.2018 do 05.06.2020.

 

rys.1. Analiza statystyczna indeksu S&P500 zbudowanego w oparciu o fazy księżyca

 

Bazując na właściwościach statystycznych – strefa oporów to okolice 3100 pkt, natomiast rejon wsparcia zlokalizowany jest w obszarze 2600 pkt. Ostatnie zamknięcie indeksu podczas pełni truskawkowej wypadło ponad oporem 3095, ale pod krzywą linii trendu (czarna kreska z rys.1.). Z całą pewnością możemy powiedzieć, iż złamanie dolnej linii wsparcia w rejonie 2600 pkt spowoduje panikę i doprowadzi do krachu na giełdach.

 
Czy pełnia truskawkowa przyniosła szczyt indeksów? Odpowiedź już w nadchodzącym tygodniu, nie mniej jednak proszę pamiętać o nadchodzącym okienku Carolana z dnia 12-14.06. Co w tym dniu nastąpi? Zalecana czujność i obserwacja.

 
 

Prognoza S&P500 w oparciu o wskaźnik newhach’a

 

Tymczasem spójrzmy na rys.2., gdzie przedstawiono obecną analizę techniczną AT indeksu S&P500. Na interwale 2h widać wyraźnie formację zakończonego klina zwyżkującego!. Kurs dotarł do bardzo mocnych oporów w rejonie 3200, które to wyznaczają dolną podstawę wybitego dołem podwójnego szczytu z okresu 01-02.2020. Z tak uformowanego klina zwyżkującego powinno nastąpić gwałtowne wyjście dołem (po złamaniu 3100 pkt) z targetem 2600 pkt.

 

rys.2. S&P500 – analiza techniczna indeksu – interwał 2h

 
A teraz pod lupę weźmiemy indeks S&P500 i przeprowadzimy analizę w oparciu o wskaźnik newhach’a bazując na interwale miesięcznym – rys.3. (w długim okresie). Wnioski płynące z analizy są następujące:
 

 • sygnał długookresowy wskazuje wciąż sygnał sprzedaży i obecnie znajduje się pod krzywą trendu spadkowego – czarna kreska z rys.3b,
 • sygnał sprzedaży został wygenerowany w punkcie “652” przy pierwszym załamaniu kursu S&P500 do rejonów 2400 pkt (koniec pierwszego ramienia “R”),
 • wyznaczenie nowych szczytów indeksu: punkty 665 i 670 nie negują sygnału sprzedaży na wskaźniku długoterminowym,
 • skumulowany wskaźnik newhach’a (rys.3c) wybił już dołem z klina zwyżkującego, a obecny wzrost to nic innego jak powrót do uprzednio wybitej dołem linii wsparcia!!,
 • na rys.3d widoczna formacja RGR, obecnie indeks znajduje się w strefie silnych oporów. Złamanie linii szyi (2500-2600) spowoduje spadek indeksu w rejony 500-700 pkt!!!!.
 •  

  rys.3. S&P500 – analiza indeksu w oparciu o wskaźnik newhach’a – interwał miesięczny.

   

   

  Prognoza zachowania indeksu DAX 30

   

  A teraz pod lupę weźmiemy indeks DAX 30 futures i przeprowadzimy analizę w oparciu o wskaźnik newhach’a bazując również jak poprzednio na interwale miesięcznym – rys.5. (w długim okresie). Wnioski płynące z analizy są następujące:
   

 • sygnał długookresowy wciąż w trendzie spadkowym i pod linią trendu spadkowego – rys.5b,
 • widoczny powrót pod uprzednio wybitą formację RGR na sygnale długoterminowym – rys.5b,
 • wskaźnik skumulowany newhach’a walczy z powrotem ponad uprzednio wybitą linię szyi w ramach formacji RGR!!! – rys. 5c,
 • kurs walczy z oporem zlokalizowanym w rejonie 12900 – 13100 – rys.5d.
 •  

  rys.5. Prognoza zachowania indeksu dax 30 futures w oparciu o wskaźnik newhach’a – interwał miesięczny.

   

  0 0 głosuj
  Article Rating
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  13 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Informacje zwrotne w linii
  Zobacz wszystkie komentarze
  grochjo
  3 lat temu

  Ten przełom czerwca i lipca jest bardzo możliwy – Mars może wejść do Barana z przytupem, a wchodzi w ostatnia niedzielę czerwca w nocy jak będziemy spali.. Aczkolwiek zawsze mi się wydawało, że bardziej agresywny jest okres od sierpnia, jak dojdzie do kwadratury Marsa z miejscem ostatniej koniunkcji Saturn/Pluton i jednocześnie przez długi czas będzie w kwadracie do całego stellum w ostatniej dekadzie Kozy. Ten poziom wsparcia S&P500 na 500-700 ciekawy. Chyba jutro jakieś ETF-y na shorty zakupię 🙂 Kiedy ewentualnie widziałby Pan dołek na S&P500 – oczywiście nie musi być na poziomie 500, ale tak generalnie dołek dołków? W… Czytaj więcej »

  krisus
  krisus
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Drugie podejście do eSki na DAXie. Zobaczymy czy znowu mnie wywalą 🙂

  Newhach
  Newhach
  3 lat temu
  Odpowiedz do  krisus

  Po ile brałeś ?

  krisus
  krisus
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  12840

  Newhach
  Newhach
  3 lat temu
  Odpowiedz do  krisus

  No to dobra cena. Będzie dobrze. Już nie ma takiego happy smile na rynkach. Uważam, że szczyt za nami. Przed nami okno 12-14.06. tu już powinno polecieć.

  Newhach
  Newhach
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Pawel Tomek jeszcze w grze jesteście ? Coś Was nie ma..

  Tomek
  Tomek
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Hejka mam sdax tylko że wyjechałem na urlop trzymam kcuki

  Tomek
  Tomek
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  Ja na urlopie ale mam sdax

  Pawel
  Pawel
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Newhach

  ja jestem caly czas ski problemy z kregoslupem mialem pozdr:))

  Newhach
  Newhach
  3 lat temu
  Odpowiedz do  Pawel

  No to dobrze bo gra się dopiero zaczyna. S&P500 3090pkt..

  krisus
  krisus
  3 lat temu
  Odpowiedz do  krisus

  Co tu się dzisiaj wydarzyło a ja na procesji 😉 leci bez opamiętania.

  Newhach
  Newhach
  3 lat temu
  Odpowiedz do  krisus

  Zaczęła się zabawa??

  13
  0
  Napisz nowy komentarzx
  ()
  x