Uwaga na okienko Carolana 03-05.04.2019!!!

W artykule chciałem zwrócić uwagę na obecną sytuację techniczną rynków finansowych. Rynek akcji a zwłaszcza rynek giełdy amerykańskiej i niemieckiej prą do przodu już od blisko 3-ech miesięcy. Dołek zanotowano w końcowych dniach grudnia 2018 roku, od tego czasu indeksy zanotowały wzrosty o blisko o 17% dla DAX-a i 23% dla S&P500. Zapewne zastanawiacie się czy wzrosty potrwają dalej czy może nastąpi zwrot rynków w kierunku południowym.
 
W tym celu przywołam obliczone dni kluczowe zmian trendu (punktów zwrotnych) dla giełdy niemieckiej DAX na rok 2019 (patrz artykuł “Wyznaczenie punktów zwrotnych dla indeksu giełdy niemieckiej DAX w oparciu o teorię Carolana”).
Bazując na danych z tabeli 1 kolejne kluczowe okno Carolana jest właśnie w trakcie trwania – mówimy o dniach 03 – 05.04.2019 roku.  Czy w tym dniu nastąpi istotny zwrot rynku ? Wiele wskazuje że tak.!!
 

tabela 1. Wykaz okienek Carolana dla indeksu DAX w roku 2019.

 

Spójrzmy zatem na skuteczność okienek Carolana dla 1szych 3-ech miesięcy tego roku (styczeń – marzec). W analizie wzięto pod uwagę okienka zaznaczone w tabeli na żółto (są to dni, które jednocześnie pokrywają się z fazami księżyca: nów i pełnia) oraz zwykłe okna Carolana nie pokrywające sięz fazami ksieżyca – kolor biały z tabeli. Na rysunku nr 1 naniesiono zatem okienka Carolana na indeks giełdy niemieckiej, a ich skuteczność pozostawię bez komentarza.

 

rys.1. Naniesione okienka Carolana dla giełdy niemieckiej DAX w okresie styczeń – kwiecień 2019.
0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz nowy komentarzx
()
x