Koniec miesiąca przed nami – co czeka rynki finansowe w grudniu?

 
Witam,

W dzisiejszym artykule chciałem podzielić się z Wami moimi prognozami na najbliższy miesiąc oraz przyszły rok. Co czeka rynki finansowe w najbliższym czasie? Czy galopująca inflacja zatrzyma się, czy też w tej fali wyznaczymy nowy szczyt? W artykule szczegółowa analiza indeksów S&P500, Wig20 oraz Bitcoina!

 
Co dalej z inflacją?
 

Ostatni odczyt polskiej inflacji to blisko 18%! W tej chwili większość analityków finansowych zastanawia się i wieści poziomy powyżej 20% i dalszą kontynuację zwyżek. Ja z kolei prognozuję, że jesteśmy bardzo blisko szczytu (na podstawie wskaźnika z rysunku 1/1) i lada miesiąc (sądzę, iż od nowego Roku 23) inflacja powinna korygować. Wg mojej opinii docelowy poziom korekty może zakończyć się w rejonie 6-8%. Swoją tezę podpieram formacją techniczną, która “odpaliła” inflację – proszę spojrzeć na wykres nr 1/1-2 – widoczna formacja ORGR. Tak jak szybko indeks inflacji wystrzelił, identycznie szybko powinien korygować. Obecna korekta będzie tylko oddechem i chwilą spokoju przed tym, co powinno nastąpić w drugiej połowie 2023.
 

rys.1. Analiza inflacji Polska oraz USA

 
Identyczne wnioski można wyciągnąć z wykresu inflacji USA – rys.1/3-5 Poziom amerykańskiej inflacji jest blisko 2.5 x mniejszy niż odczyt polski.
Na wskaźniku newhach’a (rys.1/5)pojawił się już sygnał sprzedaży (dodatkowo kurs inflacji nie przebił linii kanału trendu spadkowego – jeszcze rys.1/3), co powinno doprowadzić do dalszych zniżek (docelowo do poziomu ok. 4%), które mogą stać się impulsem do dalszych wzrostów rynków finansowych. Taka jest moja prognoza na najbliższe miesiące. Aż strach się bać co będzie czekać nas pod koniec przyszłego roku. Jeśli formacja mega trójkąta z rysunku 1/4 zrealizuje się – czeka nas kryzys inflacyjny i gospodarczy najgorszy od roku 1929.

 
 
Koniec korekty na Bitcoinie?
 
Ostatnie 2 tygodnie na Bitcoinie to dreptanie praktycznie w miejscu w rejonach 16000 pkt. Kurs Bitcoina wydaje się, że utkwił na mieliźnie i zbiera siły przed wyprowadzeniem mocnego impulsu wzrostowego. Dlaczego tak sądzę?

 

rys.2. Analiza Bitcoina

 
Oto mocne argumenty za wzrostami:
 

 • wskaźnik newhach’a z rys.2/1 wskazuje na wyczerpanie impulsu spadkowego,
 • szybkozmienny sygnał newhach’a z rys.2/2 wskazuje na spore wyprzedanie i stabilizację kursu,
 • na wykresie dziennym Bitcoina z rys.2/3 tworzy się potencjalne prawe ramię w ramach formacji ORGR,
 • Poziom 16k to poziom średnioterminowego wsparcia Bitcoina – rys.2.4,
 • Złamanie linii szyi 16.8k w ramach ORGR da mocny sygnał kupna.
 •  
   
  Wychodzenie z kanału spadkowego na S&P500
   
  Na chwilę obecną indeks giełdy amerykańskiej jest nastawiono pro-wzrostowo o czym świadczą wskaźniki o których za chwilę. Kluczowe jednak będzie zamknięcie miesiąca. Zamknięcie S&P500 powyżej 3900 pkt potwierdzi wyjście z kanału spadkowego – rys.3/1 i rozpoczęcie nowego impulsu wzrostowego. W moje opinii będzie to atak na szczyty.
   

  rys.3. Prognoza indeksu giełdy amerykańskiej S&P500

   
  Zamknięcie minionego tygodnia wygląda bardzo ciekawie. Kurs zamknął się powyżej ważnego oporu – 4012 pkt – rys.3/3. Na chwilę obecną kolejny opór mocny znajduje się w strefie 4090 oraz 4250 pkt, z kolei wsparcia dzienne to odpowiednio poziomy 3995, 3970, 3900 oraz 3800 pkt (mocne wsparcie).
  Na uwagę zasługuje również tygodniowy wskaźnik newhach’a z rysunku 3/2. Sygnał kupna trwa już od ponad 2 tygodni, a ostatni tydzień przyniósł złamanie trendu spadkowego na wskaźniku!.

   
   
  Wig 20 – kontynuacja wzrostów trwa
   
  Na rysunku 4/1 przedstawiłem nietypowy kanał w skali logarytmicznej dla naszej giełdy. W tym ujęciu bardzo ładnie widać gdzie kurs dąży. Wszystko wskazuje, że indeks W20 powinien kontynuować zwyżki (rys.4/2), aż do mocnego oporu zlokalizowanego w strefie 2500pkt.
  Bazując na interwale rocznym z rys.4.1 koniec korekty ostatniego spadku powinien nastąpić w roku 2023. Wszystko wskazuje na to, ze teoria mega spirali Carolana zrealizuje się i czerwiec przyszłego roku może być przełomowy.

  rys.4. Analiza Wig20 – powrót do wsparcia.

   

  0 0 głosuj
  Article Rating
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Informacje zwrotne w linii
  Zobacz wszystkie komentarze
  Pawel
  Pawel
  1 rok temu

  czy mozna innym sposobem zaplacic np przelewem

  Pawel
  Pawel
  1 rok temu
  Odpowiedz do  Pawel

  newchah czy jest inna metoda zaplaty za twoj artykul poza karta serdecznie pozdrawiam i czy planujesz jakis nowy w najblizszym czasie

  3
  0
  Napisz nowy komentarzx
  ()
  x