Co nas czeka w przyszłym tygodniu? Analiza techniczna dla Usd/Pln Eur/Usd / WIG20 /Złoto

Prognoza zachowania dolara

Kurs amerykańskiego dolara w stosunku do złotówki  dotarł do istotnego wsparcia zlokalizowanego w obszarze 3.7050.  Jak się okazało była to strefa istotna dla rynku. Dodatkowo na tym poziomie przebiega średnia SMA 240 sesyjna oddzielająca rynek byka od niedźwiedzia (zobacz artykuł “Powrót króla..” – usd/pln analiza techniczna).

Cel do osiągnięcia na ten tydzień to bez wątpienia osiągnięcie i przebicie silnego oporu zlokalizowanego w strefie 3.80 – 3.84 Pln. W przypadku udanej próby następny poziom do zdobycia przez byki to strefa 3.92-3.96 Pln.

Ciekawie na Euro/Usd

Ostatni miesiąc to bez wątpienia swoisty rollercoaster na tej parze. Kluczowy zakres zmian to przedział 1.128 -1.15.  Poziom 1.15 wydaje się na tą chwilę nie osiągalny.  Przewidywany zakres ruchu na najbliższy tydzień to ponowne testowanie dolnego ograniczenia kanału spadkowego na 1.128. Przebicie tego poziomu (pod co gram ) da zielone światło do gwałtownej przeceny nie tylko pary Euro/USD ale da impuls do solidnych spadków na parkietach europejskich i światowych.
Zapewne w najbliższych dniach dowiemy się więcej szczegółów odnośnie BREXIT-u, co zdefiniuje rodzaj i siłę tej przeceny.

Analiza techniczna złota

W ostatnich dniach zostały ujawnione dane odnośnie posiadania szlachetnego metalu przez Gigantów. Okazuje się,  że głównym kupującym jest rząd Rosji, którego stan posiadania od 2008 roku wzrósł blisko 4-krotnie. Ilość złota zwiększona również została przez skarbce europejskie w tym również polski.Czyżby coś za tym stało? Czyżby ten  ogromny popyt dał impuls rynkowi w pokonywaniu coraz to wyższych poziomów?

Bazując na analizie technicznej złota można się dopatrzeć  mocnych sygnałów kupna. Jak wspomniano w artykule ” Złoto – kluczowa pozycja” dolar pokonał ogromny opór zlokalizowany w obszarze 1300usd.  Zatem następny cel  dla złota (być może przyszły tydzień )  to strefa 1360 – 1370 usd.

Co słychać na naszym indeksie WIG 20?

To już raczej pewne -Wig 20 złapał zadyszkę. Niestety nie jest nam dane pokonać opór na poziomie 2400 pkt.  Po odbiciu od sufitu indeks będzie kierował się w najbliższych tygodniach w rejon 2100 pkt,  który z punktu analizy technicznej stanowi solidne wsparcie.
Zainteresowanych odsyłam  do artykułu  “Co dalej z WIG 20”.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
witold
witold
5 lat temu

Złoto raczej góra. USD raczej w doł – ale zoaabczymy.,

1
0
Napisz nowy komentarzx
()
x