Rozkład fal Elliotta na parze walutowej euro/usd

 

Kanał spadkowy na parze euro/usd

 

W artykule z czerwca 2020 link pisałem na temat potencjalnego podejścia kursu euro/usd pod opór w rejonie 1.17 stanowiący jego górne ograniczenie. W tamtym okresie zasięg kursu był nie do uwierzenia, a jednak stało się, ba .. kurs przebił opór i podąża w rejon 1.19.

 

rys.1. Euro/usd w wieloletnim kanale spadkowym – skala miesięczna.

 
Strefa 1.19 to opór wynikający z wieloletniej linii kanału spadkowego w skali miesięcznej – rys.1. Tutaj byki powinny zostać ujarzmione, a na arenę powinny wyjść misie. Proszę spojrzeć na zasięg tego kanału i jego dolne ograniczenie w rejonie 0.90!!!. Wszystko wskazuje na mocny ruch na tej parze, a co za tym idzie przewiduje mocny ruch “up” na dolarze.

 
 

Piątka Elliotta na euro/usd

 

Identyczne wskazania ilustruje rozkład falek Elliotta na tej parze walutowej – rys.2. Według mojej numeracji obecnie znajdujemy się w fali nr “3”. Proszę spojrzeć na wykres nr 2 i pokazane tam opory dla obecnej pod-falki i poprzedniej fali nr “2”.

 

rys.2. Rozkład fal Elliotta na parze walutowej euro/usd – ujęcie tygodniowe.

 

Fala nr “2” zakończyła korektę na poziomie 38.2% Fibbo, ta sama sytuacja ma miejsce teraz na pod-falce korekcyjnej w ramach fali nr “3”. Kurs obecnie zmaga się z poziomem 38.2% fibbo. Co ciekawe, jeśli fala nr “3” będzie równa fali nr “1” (wg Elliotta nie może być krótsza niż fala “1”), zasięg obecnej fali spadkowej powinien osiągnąć dno w rejonie 0.90!. W tym rejonie dopiero szukałbym miejsca do sporego odbicia w ramach fali nr “4”.
Armageddon dopiero przyniesie fala nr “5”, która powinna sprowadzić kurs w rejon 0.6. Wiem, że w tej chwili wielu z Was zapewne nie dowierza, ale jeśli wierzyć falkom Elliotta – rynek pokaże falkowy charakter.

5 3 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz nowy komentarzx
()
x