Chciwość sięga zenitu – analiza indeksu amerykańskiego NASDAQ

 

Pełnia Księżyca – 03.08.2020!

 
Już 03.08.2020 o godz. 21:00 pełnia Księżyca w Wodniku. Tak jak wspominałem wielokrotnie zwykle w pobliżu pełni rynki finansowe ustanawiają szczyty, a dowodem na to jest przeprowadzona przeze mnie analiza indeksu S&P500 za ostatnie 5 lat – link. Szczyt z 80% skutecznością występował zawsze w pobliżu pełni dla analizowanego okresu!. Dodatkowo w okresie 03 – 09.08 występuje szereg pojedynczych skupisk dat tworzących szerokie okienko Carolana. Także przed nami bardzo interesujący okres – oraz czas początku i wpływu także nowego miesiąca. Czekamy zatem na przesilenie w noc Jasiotrów.

 

Chciwość sięga zenitu – analiza indeksu amerykańskiego NASDAQ

 

Spójrzmy proszę zatem na obecną sytuację amerykańskiego technologicznego indeksu giganta giełdy NYSE w ujęciu zniesień fibonacciego – rys.1. W taki sposób dopasowałem poziomy fibbo aby każdy kolejny poziom reprezentował adekwatne odniesienie do baz indeksu “0” “75” 100% 161.8%. Poziomy idealnie wskazały potencjalne miejsca wsparć o oporów w historii, a poziom 161.8% wyznacza obecną mocną strefę podażową w rejonie 11 000pkt!. W tm miejscu szukałbym punktu zwrotnego.
Nie bez kozery przedstawiono wykres indeksu z rys.1. w postaci liniowej – pokazuje on stan poziomu chciwości rynku NYSE, czyli okres nieustannych wzrostów bez korekty w ostatniej “fali euforii”.

 

rys.1. Analiza poziomów zniesień fibbonacciego – indeks NASDAQ NYSE – skala miesięczna liniowa.

 

Podobne wnioski można wyciągnąć z analizy statystycznej indeksu NASDAQ – rys.2. Mocny opór to zasieki również w strefie 11 000 pkt – czerwona linia, a impet newhach’a wskazuje na ekstremalne wykupienie i nadejście fali korygującej.
Wskaźnik skumulowany Newhach’a (obraz na dole) obecnie zmaga się powtórnie z oporem w strefie 15 000pkt – poziom ten stanowił szczyt przed ostatnim krachem z 2007 roku – tak więc zalecana ogromna czujność.
 

rys.2. Analiza statystyczna giełdy amerykańskiej – indeks NASDAQ – ujecie miesięczne

 

 

5 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pawel
Pawel
3 lat temu

no ciekawe ciekawe wzielem dolara przy 3,70 lki i kawe oddalem dzis przy 118,50

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

Powodzenia ??

Pawel
Pawel
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

dzieki teraz dolar na 8zl:))))))

noob
noob
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

Paweł.nie ejstem eliotowy ale jak sie bawic to index$ miał cel 103 jako fala 3 lub 5 interwał miesieczny.poki pln .usd moga isc na nowe maxy.Ogolnie bez wzgledu czy pojda nadbil ,jesli fala 4 trwa to cel ponizej 2pln i tak.

Co prawda gospodarz pisze o sp,gram na dj,cel 36k w tym roku .

Newhach
Newhach
3 lat temu

Ogólne spostrzeżenia: S&P500 walczy z oporem na 3300 pkt Nasdaq walczy z oporem na 11000 pkt DAX nie ma już siły na walkę o 13000pkt! WIG20 pochodzi pod 1900 pkt Dolar usd/pln dobił do wsparcia 3.69-3.70, Euro/usd ponownie testuje opór na 1.19! nastroje sa extremalnie bycze, jesteśmy w oknie Carolana w poblizu pełni. Okres od pełni +/-3 dni robocze zazwyczaj przynosi rozstrzygnięcie – dzisiaj jest dzień + 3 od pełni! Do tej pory brak negatywnych informacji z TV, mass mediów odnośnie rynku akcji Zakładam, iż od dzisiaj zostaną znowu podawane nam negatywne infa po to aby rynki zepchnąć w otchłań.… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

I to był straszny sen, a potem sie obudziles i wszystkie indeksy były wyzej. Zaklinaj rzeczywistosc dalej..

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

1300 na Sp500 brzmi jak fantazja natomiast nie da się wykluczyć. To samo ze złotówką – po 8zl za dolara, też brzmi jak utopia ale wykluczyć sie nie da. Jaki horyzont czasowy zakładasz dla tych prognoz?

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Stąd moje lekko złośliwe komentarze 🙂

Olo
Olo
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

To co radzisz miszczu w sprawie dolców. Sprzedawać czy trzymać, spadnie czy będzie rosnąć?

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

No i jak walka na 3300? Chyba byki zgodnie z trendem, nie ma na nich mocnych. Grzeją do góry jak szaleni.

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Fajno, że moje wpisy nie przechodzą cenzury. Jak za PRL-u. Tworząc portal(jakikolwiek) trzeba sie liczyć z tym, że zdania ludzi sa podzielone i każdy ma inne spojrzenie. Publikowanie wpisów osób przychylnych Tobie, daleko Cie nie zaprowadzi. Pozdrawiam serdecznie, udanych inwestycji życzę i naprawę bez ironii masz interesujące wpisy.

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Dobre dane – rosnie bo dobre dane. Złe dane – rosnie bo FED dodrukuje. Paranoja! Czy to sie kiedys skonczy? Hossa na s&p od ponad dekady. Im gorzej tym lepiej na akcjach w USA. Sam skubie ski od jakiegos czasu ale wyglada to na kopanie sie z koniem.

noob
noob
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

zyczeniowo dj 28400-500 choc gotow do obrotki jak cos.od hossy nie ma odwrotu ,jest na giełdzie zawsze tylko jeden kierunek,jedynie po drodze perturbacje ,po ktorych zakupie człowiek moze sie dorobic ze hej;P ,nie ma interesu dla nikogo aby sie giełdy miały zawalac.oczywiscie beda spadki,jak pisalem ,niepokoi mnie najbardzije nq oddalesie sie od ema200

21
0
Napisz nowy komentarzx
()
x