Krach nadchodzi (2)?

UPDATE 24.07.2019

 
Co sądzicie o takim scenariuszu? (rys.A) Czy kurs dax’a utworzy prawe duże ramię w ramach formacji RGR? Wygląda to na tyle prawdziwie, iż opór w postaci czerwonej linii zadział kilkukrotnie spychając kurs na niższe poziomy. Bazując na boskiej proporcji jeśli formacja ma się sprawdzić, prawe ramie powinno zostać uformowane do piątku i nie może przekroczyć poprzedniego szczytu.
Pamiętajmy, że ostatni bastion misiów zlokalizowany jest ciągle na poziomie 12600 pkt. Czy będzie konieczność jego powtórnego testu ?. Zobaczymy. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.
Zalecana pozycja “S”.
 

rys.A. Prognozowany scenariusz na indeksie dax futures. Widoczny kolejny RGR.

 
 

wpis z 14.07.2019

Sprawdźmy zatem jak wygląda sytuacja techniczna rynków akcyjnych oraz walut – mowa o dolarze oraz euro. Czy układ techniczny głównych instrumentów giełdowych może świadczyć o zbliżającym się krachu – gwałtownej i mocnej korekcie?

 


Analiza techniczna dolara – przykład pary usd/pln

 
Jeśli spojrzymy na horyzont długoterminowy dolara (ostatnie 1000 sesji) średnia arytmetyczna kursu to okolice 3.79 (rys.1.), czyli wartości z jakimi kurs walczy obecnie. Mocne wsparcie zlokalizowane jest w rejonie 3.72, od którego dolar mocno odbił. Natomiast opór stanowi linia w ramach żółtego kanału (rys.1.), w tej chwili jest to wartość 3.91.
 

kurs dolara wykres
rys.1. Analiza techniczna kursu dolara usd/pln w ujęciu 1000 sesyjnym.

 
Bazując na wskaźniku Newhach’a (mój autorski wskaźnik) zauważyć można, że to właśnie dopiero teraz pokazuje się sygnał kupna na dolarze – para usd/pln (rys.2.) . Dolar przebił linię trendu spadkowego, co potwierdza również impet newhach’a. Wskaźnik impetu wybił już wcześniej górą z trójkąta, a obecnie powraca do linii wsparcia.
 
kurs dolara - prognoza wykres
rys.2. Analiza techniczna dolara – prognoza zachowania ceny dolara w oparciu o wskaźnik newhach’a.

 

Bardzo ciekawie wygląda wykres dolara w ujęciu 4-godzinnym (rys.3.). Wygląda na to, iż formowanie prawego ramienia w ramach formacji ORGR dobiega ku końcowi. Zasięg formacji po złamaniu linii szyi to okolice 3.90- 3.92. Przebicie 3.81 da sygnał do ataku.
 

Prognoza ceny dolara
rys.3. Formacja ORGR na wykresie dolara – ujęcie 4-godzinne.

 
 


Prognoza zachowania kursu euro – gdzie zmierza indeks euro?

 
W tym celu spójrzmy na poniższy wykres indeksu euro w ujęciu kwartalnym (rys.4.). Słabość euro wydaje się być przesądzona w średnim terminie. Na wykresie indeksu euro widać ogromy trójkąt (jedna z najbardziej wiarygodnych formacji), a obecnie znajdujemy się tuż przy jego górnym ograniczeniu w rejonie 180 pkt. Z analizy technicznej formacji trójkątów taki układ w 90% przypadkach prowadzi do testowaniu dolnego ograniczenia kanału. Jeśli taki scenariusz spełni się, euro dramatycznie osłabi się względem dolara.!
 

kurs euro wykres
rys.4. Prognoza zachowania euro. Spodziewany gwałtowny spadek w ramach formacji trójkąta.

 
Podobną słabość kursu widać w ujęciu tygodniowym (rys.5.) Kurs systematycznie podąża w kanale spadkowym – obecnie testuje jego górne ograniczenie. Tym samym mamy potwierdzenie, iż znajdujemy się w kluczowym miejscu, kolejny ruch powinien być intensywny i pokazać, iż miś tu rządzi.
 

prognoza wykres kurs euro
rys.5. Analiza techniczna kursu euro – prognozowany scenariusz spadkowy

 
 


WIG 20 na krawędzi !!

 

2350 – 2400pkt to poziom nie do zdobycia obecnie dla byków naszego rodzimego parkietu. Dlatego też konsolidacja w tych rejonach dobiega końca. Na wskaźniku Newhach’a pojawił się już sygnał sprzedaży. – rys.6.

wykres prognoza ceny  wig20
rys.6. Prognoza zachowaniu indesku wig20 na bazie wskaźnika newhach’a.

 
Podobne sygnały płyną z analizy świecowej – 4h (rys.7). Na wykresie indeksu polskiej giełdy tworzy się formacja RGR – obecnie trwa formowanie jej prawego ramienia. Formacja ta zapowiada zmianę dotychczasowego trendu ze wzrostowego (w krótkim terminie) na spadkowy. Generalnie obraz polskiej giełdy to nieustanna stagnacja i ciągłe dołowanie kursu od końca hossy z 2007 roku.
 
wig20 jaki kurs prognoza
rys.7. Prognoza scenariusza formacji RGR na indeksie giełdy polskiej wig20

 

Jeśli spojrzymy właśnie na długi horyzont czasowy (ostatnie 800 sesji), zauważymy przepotężny trójkąt, który właśnie się dopełnia (rys.8). Jego górne ograniczenie to poziom 2350 a dolne wsparcie wypada w granicach 2150pkt. Tak, złamanie 2150 pkt da silny impuls do wyprzedaży polskich akcji. Oczekiwany docelowy poziom spadków to granice 1650 – 1700 pkt (także poziom poziom obrony w rejonie pomarańczowej linii z rys.8). Przy obecnej cenie indeksu wejście w pozycję “S” jest wyjątkowo mało ryzykowne.

 

jaka przyszłość polskiej giełdy wig20
rys.8. Prognoza zachowania kursu indeksu wig20 w długim terminie. Wig20 na krawędzi.

 
 


RGR na Dax futures!!!

 

Również na wykresie indeksu dax futures dopatrzymy się formacji RGR (rys.9). Aby tak się stało poziom 12600 (ostatni bastion misiów) nie może zostać zdobyty. Wszystko jednak wskazuje,że czas misiów nadchodzi. Ostatnie wsparcie byków to poziom 11700 pkt. Jak pęknie, zaczynamy jazdę bez trzymanki.
 

prognoza DAX futures i wykres
rys.9. Prognoza zachowania i kursu dax futures. Formacja RGR dobrze widoczna w ujęciu miesięcznym.

 
 
Czekam na Wasze opinie.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Smogorz
Smogorz
4 lat temu

A co powiesz o S&P 500? Lecimy do 3040-3050 i test tego oporu jest nieunikniony?

Ace
Ace
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Przymomina ze rynek nie byl wyzej to te poziomy to Luftu czy jak? . Narazie teoria z tymi poziomami ale uwazam podobnie ze poleci jeszcze do 3040-30780 i glebsza korekta

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Dax zaczyna wyglądać słabo. Ten powrót pod wybite wsparcie i odwrót nie sprzyja bykowi.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Wygląda na to że to był dobry moment na dołożenie pozycji short. Niestety zaspałem z tematem.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Technicznie mnie to wygląda jakby potrzebowali jeszcze zapalnika fundamentalnego. 😉 Na S&P500 od kilku dni wolumen szoruje po dnie. Brakuje wyraźnego sygnału. Chyba to jeszcze nie teraz.

PanNikt
PanNikt
4 lat temu
Odpowiedz do  Smogorz

Widać zatem, że w USA wraz z rozkręcaniem się sezonu wyników, nasila się także proces realizacji zysków. I to było dziś główną przyczyną pogorszenia nastrojów. Taki scenariusz przyjąłem. A wojna celna będzie się rozkręcać.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Znów zaspałem. Chciałem zamknąć shorty i otworzyć longa na tym poziomie. Później po zamknięciu luki znów short.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Trzymam trzymam. USA też mam od 3010. Zobaczymy, bo mam co odrabiać;)

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Bycze otwarcie na daxie nie wygląda dobrze. Nie oddali tego przez pierwsze 1,5 godz. Z drugiej strony po podejściu pod 12400 na 1g świece zostawiają górne cienie. Jest ciekawie.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Za wysoko jak na cofkę. Teraz już wyrywa up.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

No tak to widać. Nic nie zmieniam trzymam pozycje.

Ace
Ace
4 lat temu

Mi też wyszło 12460-65 maks. Czyli zgadzamy się. Walnięcie nadchodzi. Ciekawe co teraz zrobi Sp500 bo zanegował cały spadek z piątku. czyżyby chcieli spadac z wyższego puapu ?

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Specjalnie problemu z tym poziomem to nie mają…

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Jestem ale do sl brakło bardzo niewiele. Na sp500 sl mam w okolicach 3015. Narazie nic nie zmieniam ale wyskok byków na daxie jest conajmniej niepokojący.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Jasne. Czekam na zamknięcie i ewentualne decyzje będę podejmował później. SL na sp500 wynika raczej z ewentualnego prawego ramienia rgr. Później będę się starał zająć pozycje z wyższego poziomu. Może 3060?

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Tragiczne pmi, a dax silny. Chyba gramy przeciwko EBC, a to się dobrze skończyć nie może…

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Jest w grze. Nie powinienem tego robić (zawsze się to źle kończy) ale sl przeniesiony na 3044. Dax też jeszcze w grze, ale szczerze się zastanawiam czy nie uciekać przed 13:45. Coś czuję, że będzie mocne pompowanie po decyzjach EBC.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

No jest reakcja 🙂 poczekajmy na zamknięcie.

33
0
Napisz nowy komentarzx
()
x