Gdzie szukać szczytu?

W poniższym artykule chciałbym zwrócić uwagę na obecną sytuację rynkową głównych indeksów światowych. Pomimo słabych danych w Europie indeksy pną się do góry, inwestorzy podążają za wciąż utrzymującymi się sygnałami kupna nie zważając na twarde dane. W związku z powyższym osoby świadome obecnej sytuacji rynkowej muszą być cierpliwi. W tej chwili niemożliwa jest choćby jedna głębsza korekta – każde załamanie kursu jest wykorzystywane do dalszego zakupu akcji. Jednak – do czasu. Gra na dalsze wzrosty w tej chwili jest bardzo ryzykowna – w mojej opinii jesteśmy obecnie na szczycie – pytanie tylko kiedy osiągniemy ten kluczowy top? Spójrzmy zatem na poniższe rozważania.

 

S&P500 – dokąd podążasz ?

 
Złamanie 3020 pkt wydaje się być pułapką na misie. Jeśli spojrzeć na wykres w skali tygodniowej – ujęcie 1000 sesyjne (rys.1.) oraz w skali dziennej – ostatnie 200 sesji w tej chwili opór się przesunął delikatnie w górę. W obu przypadkach poziom 3050 – 3060 wydaje się być mocnym oporem – w tym kwartale raczej nie do złamania. Zamknięcie > 3020 z pewnością doprowadzi w tym tygodniu do testowania w/w oporów. Spodziewany szczyt indeksu to prawdopodobnie zbliżający się okres nowi księżyca – 31.07.2019.
 

kurs indeksu S&P500
rys.1. Analiza techniczna giełdy amerykańskiej – indeks S&P500 – ujęcie tygodniowe

 
rys.2. Analiza techniczna giełdy amerykańskiej S&P500 – ujęcie dzienne ; mocny opór na 3060 pkt,

 
 

DAX futures – obrona RGR

 
Na wstępie przypomnijmy sobie kolejną datę dla zbliżającego się okienka Carolana – 01-02.08.2019, a więc koniec przyszłego tygodnia. Ta data koreluje z nowiem księżyca – czyli stworzenie szczytu w okresie okna Carolana jest bardzo prawdopodobne.
Jak wspomniałem w poprzednich artykułach, poziom 12 600pkt to kluczowy poziom bastion obrony misiów. Jednak patrząc na zamknięcie tygodnia >12 400 pkt, daje to przewagę bykom w kontynuacji trendu wzrostowego (rys.3.)
 

prognoza kursu dax futures
rys.3. Analiza techniczna dax futures w ujęciu tygodniowym. Spodziewany scenariusz zachowania kursu w krótkim terminie.

 
Taki układ formacji świecowych może w przyszłym tygodniu wywindować kurs na wyższe poziomy. W przypadku złamania 12 600pkt -> kurs z cała pewnością będzie testował poziom 12 730pkt (rys.3,4.). Jeśli ten poziom zadziała formacja klina zostanie osiągnięta. Wyjście dołem z formacji klina da sygnał misiom do ataku. Wygląda to zatem na ostateczny test formacji RGR!!!. Co by nie mówić będzie się działo. Pamiętajcie proszę, aby być świadomym takiego scenariusza. Bez planu i świadomości każde wejście w rynek kończy się niepowodzeniem.
 
prognoza kursu dax futures
rys.4. Analiza techniczna dax futures. Opór przeniesiony z 12600 na 12720.

 
 

Korekta na srebrze XAG/USD?

 
Jeśli chodzi o srebro (xag/usd) wszystko wskazuje na możliwą korektę do poziomu 15.2, czyli powrotu pod wybitą wcześniej formację ORGR. Kurs walczy z bardzo mocnym oporem zlokalizowanym w przedziale 16.4 – 16.6. Scenariusz korekty przedstawiono na rys. 5 i 6. Długoterminowo obowiązuje tutaj kierunek północny. Srebro wydaje się być znakomitą inwestycją na zbliżające się trudne czasy.
 

prognoza zachowania kursu srebra i złota
rys.5. Prognoza korekty na srebrze xag/usd. Ostatnie 200 sesji w ujęciu dziennym.

 
kurs srebra i złota
rys.6. Prognoza zachowania dla kursu srebra xag/usd.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Jak oceniasz wczorajsze ruchy?

ACE
ACE
4 lat temu

Brawo za analizę. Muszę się częściej stosować do Pana strategi. bardzo trafnie chyba okienko zadziałało z delay’em. Co ma Pan na myśli że się Pan nie spodziewał takiego zjazdu skoro był w analizie u Pana.
Myśli Pan że jeszcze wrócimy na nowe High na SP500 czy juz zaczęła się większa korekta. ? Niektóre banki prognozują że SP500 osiągnie jeszcze w tym roku 3100 max. czy raczej uważa pan ze to już nie mozliwe ?

leszek49
leszek49
4 lat temu

Witam.
Moim zdaniem teraz powinno nastąpic solidne odbicie . a dopiero pózniej dalsze spadki,

PanNikt
PanNikt
4 lat temu
Odpowiedz do  leszek49

Bo spadło? A właśnie może być dalsza realizacja zysków i spadki.

7
0
Napisz nowy komentarzx
()
x