Giełdy na szczytach – kroplówka niebawem zostanie odłączona, czy czeka nas “eutanazja”?

 

Euforia na giełdach – kroplówka niebawem nie pomoże?

 
Dość przewrotny tytuł ale nie bez kozery. Giełdy obecnie znajdują się w transie, podążając na północ pomimo danych makro, które do końca mogą cieszyć. W niniejszym artykule przedstawiona zostanie analiza techniczna obecnych kluczowych indeksów giełdowych. Co ciekawe niemal wszystkie instrumenty giełdowe znajdują się obecnie na kluczowych oporach nie tylko w skali dziennej ale i to w skali tygodniowej czy miesięcznej.
Jeśli wierzyć historii zawsze w punktach kulminacji giełdowych napływają odpowiednie dobre bądź negatywne sygnały z mass mediów informujące inwestorów o strachu bądź euforii. Obecnie brak jest informacji negatywnych z gospodarek świata, co pcha indeksy światowe na coraz to wyższe poziomy. Czy zatem niebawem zostaniemy nakarmieni negatywnymi danymi z gospodarek światowych, czy dowiemy się o rzeczach, które do tej pory były skutecznie utajniane? Jestem przekonany, iż jesteśmy właśnie w takim momencie kiedy wielcy tego świata już niebawem ujawnią prawdę!.
Tak jak w marcu impuls krachu został wywołany koronawirusem tak i teraz pewnie iskrą zapalną będzie jakiś niespodziewany incydent lub akt agresji. To już wkrótce….

 

Giełda amerykańska- analiza techniczna NASDAQ NYSE

 
To co dzieje się na tym instrumencie powala na kolana. Obecnie jest to najbardziej chciwy indeks rynku światowego. Spółki technologiczne indeksu NASDAQ bawią się w basenie wypełnionym nietanim szampanem. Stan euforii trwa w najlepsze. Proszę spojrzeć na analizę statystyczną indeksu zamieszczoną na rysunku nr 1. Nasdaq po raz kolejny testuje strefę oporu wszech czasów w rejonie 10750pkt!. Nieskuteczny atak na szczyt powinien szybko zepchnąć kurs na niższe poziomy! Zalecana ogromna czujność!.
 

rys.1. Nasdaq – analiza techniczna w skali dziennej – ostatnie 900 sesji.

 

 

S&P500 futures vs DAX futures

 
Indeksy S&P500 oraz DAX również zmagają się z mocnymi oporami, jednak siła oporu jest bardziej widoczna na indeksie giełdy amerykańskiej. Kontrakty na indeks S&P500 walczą z ogromną strefą podażową zlokalizowaną w rejonie 3270 – 3300 pkt !!. Z kolei nasi zachodni sąsiedzi adekwatnie zmagają się z rejonem oporu zlokalizowanym w strefie 13200 – 13400 pkt – rys.2.

 

rys.2. Prognoza zachowania indeksów S&P500 oraz DAX (zdjęcie dolne) – ujęcie dzienne.

 

 

Dolar Usd/pln vs euro/usd

 

Podobne wnioski płyną z analizy statystycznej walut. Jeśli spojrzymy na dolara właśnie dotarł on do mocnego wsparcia zlokalizowanego w rejonie 3.80 – rys.3. Co ciekawe kurs porusza się w kanale z górnym ograniczeniem 4.40 a dolnym 3.80. Wszystko zatem wygląda na zmianę trendu w średnim terminie.
Ta sama sytuacja widoczna jest na parze walutowej euro/usd. Mocna strefa podażowa zlokalizowania jest w rejonie 1.16-16.4.

 

rys.3. Analiza walut: dolar vs eurodolar.

 

5 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pawel
Pawel
3 lat temu

no to rynki zaczynaja pekac:)))NEwhach jak widzisz kawe ja zawziecie trzymam od 95 wybili 105 teraz lekka korekta i wystrzal bedzie na kawie dolarka 3,79 LKI wzielem

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

Kawa mocny opór w rejonie 110. Osobiście uważam, że opór wytrzyma i kawa w ostatnim ruchu spadnie w rejon 80-85. Jak dolar zacznie sie umacniac surowce powinny robic korekte – to dadatkowo przemawia za takim scenariuszem – załącznik.

kcffffffffffffff.png
Pawel
Pawel
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

dolar 3,75 srebro dalej ostro plus 6%:)))

Pawel
Pawel
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

srebro ale jada dzien w dzien:))kolejne plus 6%:) 2600pkt a dolar no coz 3,73

4
0
Napisz nowy komentarzx
()
x