Przełomowy tydzień? Analiza techniczna indesku DAX-a, Ropy CL.F, oraz waluty Euro/Usd

Analiza techniczna DAX futures a okienko Carolana

 

Po pamiętnym złamaniu wsparcia w rejonie 12 200 pkt ( https://newhach.eu/analiza-gieldowa-techniczna-dax-futures-dy-f-2/) rynek pnie się do góry zamykając kwartał z wynikiem ponad 12 350pkt. Co ciekawe w ujęciu dziennym wygląda to nawet na złamanie liniu trendu szyi dla formacji ORGR – rys.1.   W przypadku realizacji tej formacji zakres wzrostów wyniósłby minimum 13 000 pkt, czy to możliwe?

 

rys1. Analiza techniczna indeksu DAX futures – widoczna formacja ORGR

 

W tym celu spójrzmy na zachowanie kursu w perspektywie 200- sesyjnej (rys.2.) Mocny opór zlokalizowany jest w obszarze 12 600 pkt (pomarańczowa linia). Kurs zwykle respektował zachowanie tego poziomu tak więc wydaje się to dobry moment na obserwację rynku i zajęcie pozycji. Dodatkowo przypomnieć trzeba, iż w przyszłym tygodniu i zarazem miesiącu wypada tylko i wyłącznie jedno okienko Carolana, 03-04.07.2019 (tabela 1). Cóż to może oznaczać? Otóż świadczyć to może zapewne o mocnym i jednostajnym ruchu aż do kolejnego okna, czy to będzie spadek ze szczytu ? Zobaczymy.
W przypadku takiego scenariusza obecny ORGR na wykresie DAX-a okazałby się pułapką na byki.

 

rys.2. Analiza techniczna indeksu DAX futures – ostatnie 200 sesji w ujeciu dziennym (widoczny opór na 12600)
tabela1. Wykaz okienek Carolana dla indeksu giełdy niemieckiej

 

Co zatem czeka nas w przyszłym tygodniu?

1.Otóż znamy już potencjalne miejsce zmiany indeksu w oparciu o okna Carolana, zwykle do zmiany dochodzi po zakończeniu okna a ostatni jego dzień ustanawia szczyt bądź dołek (04.07).
2. W przyszłym tygodniu w dniu 02.07. księżyc wchodzi w okres nowiu. Co to oznacza dla rynków? W nowiu zwykle rynki cechują się ogromnym impetem – euforią, determinacją i brakiem strachu, co zwykle prowadzi do ustanawiania nowych szczytów.
3. Bazując na analizie technicznej opór zlokalizowany jest w rejonie 12 600 punktów a więc jego testowanie wydaje się być nieuniknione w przyszłym tygodniu. Opór ten wydaje się być ostatnim bastionem obrony niedźwiedzi, o czym pisałem w artykule: https://newhach.eu/analiza-gieldowa-techniczna-dax-futures/
4. Jeżeli spojrzymy w ujęciu tygodniowym na wykres DAX-a, można zauważyć rysującą się formację RGR (rys.3.) Aby tak się stało kurs musi zarespektować opór w rejonie 12 600. W dalszym ciągu w grze jest olbrzymi trójkąt (zielony trójkąt). Jeśli rynek nie podoła oporom będzie się działo, a poziom 11 000 punktów zobaczymy i to prędko.
5. Za spadkami przemawia również obecna sytuacja techniczna dla indeksu euro indeks – kurs walczy z kwartalnym oporem – rys.10.

 

rys.3. Analiza techniczna indeksu DAX futures – widoczna formacja RGR.

 

5. Bazując na boskiej proporcji (rys.4) kolejny prognozowany szczyt wypada w dniu 05.07 (ujecie 4-godzinne), a więc pokrywa się idealnie z końcem okna Carolana.

rys.4. Boska proporcja na wykresie indeksu giełdy niemieckiej DAX futures

 
 

Analiza techniczna indeksu ropy CL.F

 

Kurs w dalszym ciągle porusza się w trendzie wzrostowym (rys.5.). Górne ograniczenie kanału wzrostowego to okolice 65 PLN, silne wsparcie natomiast w rejonie 57.8 PLN. Przebicie 60PLN da sygnał do dalszych wzrostów poprzez zrealizowanie się formacji ORGR (rys.6).

 

rys.5. Wskaźnik Newhach’a na wykresie ropy crude oil cl.f.

 

rys.6. Analiza techniczna ropy CL.F – ujęcie 40 – sesyjne

 

Jak wspomniano powyżej również na indeksie ropy “będzie się działo” w przyszłym tygodniu, kurs zmierzy się powtórnie z ogromnym oporem zlokalizowanym w rejonie 64 PLN (mówimy o miesięcznych cenach zamknięcia a nie intra-day) – link https://newhach.eu/wyznaczanie-punktow-zwrotnych-na-indeksie-ropy-cl-f-w-oparciu-o-teorie-carolana/. Bazując na ostatnich 2-óch historycznych szczytach tj. 23.04. i 21.05 i przy wykorzystaniu zależności boskiej proporcji, 3-ci szczyt powinien zostać osiągnięty 03 -04.07 (rys.7). Czy tak się stanie?, zobaczymy.

 

rys.7. Boska proporcja na indeksie ropy crude oil cl.f

 
 

Co dalej z kursem Euro/Usd ?

 

Ciekawie na parze walutowej euro/usd. Kurs w ujęciu 100-sesyjnym walczy o złamanie poziomu 1.141 (rys.8), oraz pokonanie jednocześnie średniej arytmetycznej SMA 240. Bazując na obecnym wykupieniu rynku (rys.9) oraz obecnej sytuacji technicznej indeksu euro (euro_i) złamanie tego poziomu wydaję się być niemożliwe. Jeśli opór zadziała, w grę wchodzi ogromny kwartalny trójkąt(rys.10) z ogromnym potencjałem spadkowym. Dla kursu euro/usd byłyby to granice 1 – 1.04.
 

rys.8. Analiza techniczna euro/usd – ostatnie 100 sesji

 
rys.9. Wskaźniki Newhach’a – trend wzrostowy słabnie.

 
rys.10. Ogromny opór na indeksie euro (euro_i).

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
1
0
Napisz nowy komentarzx
()
x