Rynek giełdowy w obliczu koniunkcji Jowisz – Pluton, listopad 2020

 

Koniunkcja Jowisz-Pluton już 12.11.2020

 

Koniunkcje Jowisza i Plutona wystąpią 3-krotnie w 2020 i z całą pewnością odegrają kluczową rolę w historii ludzkości. Pierwsza miała miejsce 5 kwietnia 2020 r., kiedy światowa gospodarka trzęsła się po pandemii koronawirusa. To wtedy banki i instytucje finansowe przybyły na ratunek ludzkości zapewniając pakiety pomocy finansowej, aby pomóc w walce z wirusem i jego skutkami gospodarczymi. Druga z kolei miała miejsce 30 czerwca 2020 r., kiedy rozmiary szkód ekonomicznych pandemii i konsekwencji zmieniających życie stawały się coraz bardziej widoczne, a trzecia i ostatnia będzie miała miejsce  już 12 listopada 2020 r.
Ostatnia koniunkcja Jowisza i Plutona w Koziorożcu miała miejsce w latach siedemdziesiątych XVIII wieku, zbiegając się z rosyjską zarazą i wynikającą z niej kwarantanną – więc interesujące jest, że koniunkcja Jowisza i Plutona w Koziorożcu w 2020 roku ma miejsce podczas pandemii koronawirusa.
 
W artykule lista koniunkcji jowisz – pluton z marca 2020 przedstawiłem listę ostatnich ośmiu koniunkcji jowisz – pluton w ostatnim stuleciu. Na uwagę zasługuje koniunkcja z lat 1930 -1931 czyli okresu największego kryzysu gospodarczego Świata z lat 1929 – 1933 (kryzys bankierów). Równo po 90 latach wracamy do koniunkcji tych dwóch potężnych planet. Czy i tym razem niszczycielska energia plutona w połączeniu z wielkością Jowisza i ekspansyjną polityką uwydatni to co do tej pory było ukrywane? Czy historia krachu giełdowego i kryzysu gospodarczego na skalę 1929 lub może większą powtórzy się znowu? Wszystko na to wskazuje, dlatego na te ciężkie czasy należy odpowiednio i za wczasu się przygotować.
 

Baner AlfaKredyt

 

Koniunkcja Jowisz-Pluton na tle indeksu giełdowego S&P500

 

W ramach ciekawostki naniosłem na wykres indeksu S&P500 obecne trzy miejsca koniunkcji Pluton – Jowisz dla obecnego 2020 roku. Dodatkowo dorzuciłem obecne okienko Carolana 14.16.11 oraz zbliżający się nów Księżyca z 17.11.2020. Co taka mieszanka egzotyczna może oznaczać? Z cała pewnością coś wielkiego, coś co powinno wywrzeć spory impuls na zachowania inwestorów. Jeśli połączyć te koniunkcje z planowanym narodowym lockdown’em kraju może się to przerodzić w mieszankę wybuchową !.

 

rys.1. Koniunkcja Jowisz – Pluton na tle indeksu S&P500. Dodatkowo zaznaczono okienko Carolana 14-16.11 oraz nów Księżyca z 17.11.2020.

 
W ramach podsumowania należy powiedzieć, iż pierwsza kwietniowa koniunkcja przyniosła impuls do gwałtownych wzrostów po krachu covidowym, druga czerwcowa wyznaczyła tymczasowy dołek przed dalszą wspinaczką do góry. Co zatem przyniesie listopadowa koniunkcja Jowisza i Plutona? Wszystko wskazuje, że będzie to koniec tego ruchu wzrostowego a rynek wyznaczy szczyt wszech czasów.

5 2 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jakub
Jakub
3 lat temu

Skoro po koniunkcji z kwietnia i czerwca były wzrosty to jest wieksze prawdopodobienstowo, ze teraz bedzie podobnie. Tak na logike..

krisus
krisus
3 lat temu

Jak pojadą do góry to znowu będę próbował eski na DAXie na weekend zostaję bez pozycji:)

2
0
Napisz nowy komentarzx
()
x