Ciekawie na ropie, sygnał kupna w krótkim terminie

 
Najbliższy tydzień może należeć do ropy. Z punktu widzenia analizy fundamentalnej umacnianiu kontraktów na ropę będzie sprzyjał słabnący dolar oraz globalny byczy w tej chwili jeszcze sentyment do rynków akcji. Jeśli dodamy do tego całkiem dobrą sytuację techniczną to perspektywy w krótkim okresie dla potencjalnych wzrostów czarnego złota wyglądają obiecująco.
 
Kurs ropy WTI miniony tydzień zakończył dokładnie na tygodniowym oporze – rys.1. Otwarcie kursu w nadchodzącym tygodniu w rejonach ceny ostatniego zamknięcia powinno doprowadzić do wyjścia kursu z wielotygodniowego trendu bocznego. Dodatkowo kurs zamknął się powyżej średniej SMA 15 w ujęciu tygodniowym zlokalizowanej w rejonie 39.6.
 

rys.1. Prognoza zachowania kursu ropy WTI. Walka z linią trendu.

 
Jeśli spojrzeć na analizę ropy wykonaną na interwale dziennym – rys.2., widać, iż kurs wraca obecnie do wsparcia w postaci dolnego ograniczenia klina. Jeśli mocne wsparcie w rejonie 39.6 – 40 obroni się, potencjalny maksymalny zasięg kursu to okolice 55 – 60 usd/b! WOW. Za wzrostowym scenariuszem ropy przemawia również trwający wciąż sygnał kupna wygenerowany na wskaźniku newhach’a.
 
rys.2. Prognoza zachowania ropy na interwale dziennym. Sygnał kupna w krótkim terminie.

 

Na rysunku 3 i 4 przedstawiono potencjalną możliwość utworzenia formacji ORGR na interwale dziennym. Aby tak się stało kurs musi złamać linię szyi zlokalizowanej w rejonie 41.6 – 41.8. Za takim scenariuszem przemawia również ostatnie zamknięcie kursu dokładnie na wsparciu linii długoterminowego trendu (niebieska kreska z rys.4.). Potencjalne wybicie ORGR-a powinno doprowadzić do mega mocnego i szybkiego impulsu wzrostowego. Za dużo czasu na długotrwałe wzrosty niestety już nie ma. Wedle prognoz przedstawionych w artykule prognoza S&P500 obecny tydzień może okazać się przełomowy dla rynków akcji. Trend wzrostowy może już niebawem się załamać, dla przypomnienia przed nami nów księżyca w dniu 17.11, podczas którego rynki mogą ustanowić szczyt wszech czasów.

 

rys.3. Ilustracja wsparć na ropie WTI. W tle potencjalna formacja ORGR.

rys.4. Aproksymacja linii trendu dla ropy WTI – ostatnie 200 sesji.

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
krisus
krisus
11 miesięcy temu

Z mojej czarnej kuli wychodzi max 44:)

chart.png
Newhach
Newhach
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  krisus

Na ropie trwa walka o złamanie linii szyi ORGR na 41.70.

krisus
krisus
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

Ja tam żadnego rgr nie widzę.

krisus
krisus
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

Strasznie życzeniowy ten ORGR. Linia szyi jest źle narysowana.

krisus
krisus
11 miesięcy temu

Gratulacje!

krisus
krisus
11 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

Ja narazie się rozglądam 🙂

Mariusz
Mariusz
11 miesięcy temu

Tyle analiz polecanych hurra ! no ale gratulacje, przynajmniej ta jedna.;D

10
0
Napisz nowy komentarzx
()
x