Ciekawie na ropie, sygnał kupna w krótkim terminie

 
Najbliższy tydzień może należeć do ropy. Z punktu widzenia analizy fundamentalnej umacnianiu kontraktów na ropę będzie sprzyjał słabnący dolar oraz globalny byczy w tej chwili jeszcze sentyment do rynków akcji. Jeśli dodamy do tego całkiem dobrą sytuację techniczną to perspektywy w krótkim okresie dla potencjalnych wzrostów czarnego złota wyglądają obiecująco.
 
Kurs ropy WTI miniony tydzień zakończył dokładnie na tygodniowym oporze – rys.1. Otwarcie kursu w nadchodzącym tygodniu w rejonach ceny ostatniego zamknięcia powinno doprowadzić do wyjścia kursu z wielotygodniowego trendu bocznego. Dodatkowo kurs zamknął się powyżej średniej SMA 15 w ujęciu tygodniowym zlokalizowanej w rejonie 39.6.
 

rys.1. Prognoza zachowania kursu ropy WTI. Walka z linią trendu.

 
Jeśli spojrzeć na analizę ropy wykonaną na interwale dziennym – rys.2., widać, iż kurs wraca obecnie do wsparcia w postaci dolnego ograniczenia klina. Jeśli mocne wsparcie w rejonie 39.6 – 40 obroni się, potencjalny maksymalny zasięg kursu to okolice 55 – 60 usd/b! WOW. Za wzrostowym scenariuszem ropy przemawia również trwający wciąż sygnał kupna wygenerowany na wskaźniku newhach’a.
 
rys.2. Prognoza zachowania ropy na interwale dziennym. Sygnał kupna w krótkim terminie.

 

Na rysunku 3 i 4 przedstawiono potencjalną możliwość utworzenia formacji ORGR na interwale dziennym. Aby tak się stało kurs musi złamać linię szyi zlokalizowanej w rejonie 41.6 – 41.8. Za takim scenariuszem przemawia również ostatnie zamknięcie kursu dokładnie na wsparciu linii długoterminowego trendu (niebieska kreska z rys.4.). Potencjalne wybicie ORGR-a powinno doprowadzić do mega mocnego i szybkiego impulsu wzrostowego. Za dużo czasu na długotrwałe wzrosty niestety już nie ma. Wedle prognoz przedstawionych w artykule prognoza S&P500 obecny tydzień może okazać się przełomowy dla rynków akcji. Trend wzrostowy może już niebawem się załamać, dla przypomnienia przed nami nów księżyca w dniu 17.11, podczas którego rynki mogą ustanowić szczyt wszech czasów.

 

rys.3. Ilustracja wsparć na ropie WTI. W tle potencjalna formacja ORGR.

rys.4. Aproksymacja linii trendu dla ropy WTI – ostatnie 200 sesji.

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
krisus
krisus
3 lat temu

Z mojej czarnej kuli wychodzi max 44:)

chart.png
Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  krisus

Na ropie trwa walka o złamanie linii szyi ORGR na 41.70.

krisus
krisus
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Ja tam żadnego rgr nie widzę.

krisus
krisus
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Strasznie życzeniowy ten ORGR. Linia szyi jest źle narysowana.

krisus
krisus
3 lat temu

Gratulacje!

krisus
krisus
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Ja narazie się rozglądam 🙂

Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Tyle analiz polecanych hurra ! no ale gratulacje, przynajmniej ta jedna.;D

10
0
Napisz nowy komentarzx
()
x