2 tygodnie do koniunkcji gigantów Jowisza i Saturna – szczególne znaczenie dla ludzkości i giełd

 
Tegoroczna koniunkcja jest szczególna, ponieważ minęło prawie 400 lat od ostatniego tak bliskiego spotkania Jowisza i Saturna, które miało miejsce w 1623 roku. Z trzech przyszłych kolejnych spotkań w 2040, 2060 i 2080, tylko ta z 15 marca 2080 roku jest porównywalny pod względem bliskości do obecnej!.

 
Gigantyczne gazowe planety Jowisz i Saturn, zbliżą się do siebie 21 grudnia przechodząc w odległości 6,1 minut kątowych od siebie. Będzie to najbliższe zbliżenie się obu planet od 1623 roku i daje niepowtarzalną szansę zobaczenia dwóch planet w tym samym teleskopowym polu widzenia. Najlepszą porą na zobaczenie pary będzie niedługo po zachodzie słońca w nocy 21 grudnia.
 

Bliskie zbliżenia obu planet nazywane są wielkimi koniunkcjami, ponieważ są to najrzadsze ze wszystkich połączeń między planetami, które są widoczne gołym okiem. Ostatni raz taką koniunkcję można było zaobserwować w 1980 roku. Ostatnia wielka koniunkcja z 2000 roku nie była obserwowalna, ponieważ miała miejsce gdy obie planety znajdowały się zaledwie 3 stopnie od Słońca.
 

 
Rzadkość wielkich koniunkcji wynika z powolnego ruchu Jowisza i Saturna po niebie. Spośród planet, które są widoczne gołym okiem są to dwie najbardziej oddalone od Słońca planety, których okrążenie zajmuje odpowiednio 11,86 i 29,5 lat. Obie planety stopniowo poruszają się przez konstelacje z różnymi prędkościami podążają prawie tą samą ścieżką na niebie zwaną ekliptyką. Okresowo Jowisz dogania Saturna i wyprzedza go powodując wielką koniunkcję, średnio raz na 19,6 lat.
 
 

Koniunkcja Jowisz – Saturn czyli szczególny wpływ na ludzkość
 
Gdy w styczniu 2020 roku głosiłem, iż w tym roku coś ważnego, przełomowego się wydarzy większość moich znajomych się ze mnie śmiała. Wiedziałem, iż zbliża się rok wielkich koniunkcji Jowisza i Saturna. Nie jednokrotnie pisałem, iż rok 2020 powinien również być kluczowy dla ludzkości, podobnie jak rok 2000 oraz 1980, czyli czas poprzednich zdarzeń.
Rok 1980 to czas szczególny na Świecie oraz w Polsce. W tym roku miało miejsce kluczowe podpisanie porozumienia w Gdańsku 31 sierpnia, między komisją rządową a komitetem strajkowym i powstanie Solidarności stały się początkiem przemian 1989 roku: obalenia komunizmu i końca systemu pojałtańskiego. Spisano 21 postulatów MKS, pierwszym i najważniejszym było utworzenie niezależnych od władzy i pracodawców związków zawodowych. Protestujący powoływali się na ratyfikowaną przez PRL konwencję nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy, która gwarantowała wolność związkową.

Z kolei koniunkcja Jowisz – Saturn z 2000 roku wyznaczyła szczyt giełdowy przed krachem, a w roku kolejnym 2001, miał miejsce atak terrorystyczny na bliźniacze wieże w Nowym Yorku. Zamach ten na zawsze zmienił Świat!. Lata 2000-2001 w obrębie koniunkcji mega planet wywarły ogromny wpływ na zachowania i świadomość całej ludzkości. Podkreślam całej populacji, gdyż obecny rok 2020 również wywiera jak dotąd potężny wpływ na zachowania ogólnoświatowe w tym stopniowe ograniczanie praw obywatelskich. Historia zatacza zatem koło, po blisko 40 latach nasza wolność i solidarność znowu jest zachwiana – o te prawa znowu ludzkość będzie walczyć.

 
 

Koniunkcja Jowisz – Saturn czyli szczególny wpływ na giełdy
 

Dla przykładu analizę wpływu koniunkcji Jowisz – Saturn na rynek giełdowy przeprowadzimy na bazie indeksu DJIA – rys.1, z naniesionymi ostatnimi sześcioma koniunkcjami mega planet.

 

rys.1. Indeks DJIA z naniesionymi koniunkcjami Jowisza i Saturna – ujęcie roczne.

 
Analizując wykres nr 1 widzimy, iż każdej koniunkcji towarzyszyła kluczowa zmiana indeksu giełdowego. Na uwagę zasługuję przede wszystkim ostatnia koniunkcja z roku 2000!. Nie dość, że rok 2000 wyznaczył szczyt przed krachem to w roku kolejnym 2001 miał miejsce atak terrorystyczny na bliźniacze wieże w Nowym Yorku. Zamach ten na zawsze zmienił Świat!. Lata 2000-2001 w obrębie koniunkcji mega planet wywarły ogromny wpływ na zachowania i świadomość całej ludzkości. Podkreślam całej populacji, gdyż obecny rok 2020 również wywiera jak dotąd potężny wpływ na zachowania ogólnoświatowe!.

 
Analizując właściwości koniunkcji na indeksie giełdy amerykańskiej w oko wpada bardzo ważny szczegół. Otóż proszę zauważyć, iż rok poprzedzający koniunkcję zawsze miał kolor świecy japońskiej odmienny od tego z koniunkcji!. Dla przykładu koniunkcja z 2000 roku była poprzedzona bardzo potężną świecą białą – rys.1.
Jest wielce prawdopodobne, iż rok 2020 zakończy się świecą czarną, gdyż rok 2019 przed koniunkcją zakończył się piękną długą świecą białą. Czy obecna koniunkcja również wyznaczy szczyt indeksów? Wszystko na to wskazuje, dlatego zalecana ogromna czujność…
 

5 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Matronix
1 rok temu

Dzień dobry Admiowi i pozostałym,.Trafiłem  na tego bloga zupełnie przypadkiem jakieś 2 miesiące temu szukają właśnie informacji nt w/w koniunkcji. Zaglądam tu często  bo blog jest interesujący i pouczający. Ze swej strony mogę wrzucić komentarz do corocznej okładki The Economist , czasopisma globalistów. https://www.economist.com/the-world-in-2021  Okładka jest tak ważna i istotna z prostego powodu, iż mamy tu podany profetyczny scenariusz na cały rok, a moje stanowisko w sprawie scenariuszy jest Wam znane.Chyba coś zaczyna się już w nim zmieniać, ale jest na tyle złowieszczy, że nie można sobie tego sygnału zlekceważyć.„Uwagę zwracają symbole zamknięte wewnątrz wyświetlacza jednorękiego bandyty, czyli automatu hazardowego.… Czytaj więcej »

Pawel
Pawel
1 rok temu
Odpowiedz do  Newhach

straszne te przewidywanie wyglada,jak koniec swiata:)))

Matronix
1 rok temu
Odpowiedz do  Pawel

tak , to koniec świata jaki znamy. Nadchodzi Komunizm 3.0.Parszywy , bo to hybryda stalinowskiego komunizmu z hitlerowskim faszyzmem.

5
0
Napisz nowy komentarzx
()
x