Co nas czeka w przyszłym tygodniu? Analiza dax futures oraz euro/usd.

Analiza techniczna na indeksie dax futures  dy.f

 

Co wydarzy się w przyszłym tygodniu? Zaczynamy od sprawdzenia kursu indeksu i sprawdzenia ułożenia kursu względem ostatniego okna Carolana z dnia 03-04.07. Spoglądając na poniższy wykres (rys.1), kurs idealnie ustanowił szczyt w dniu zakończenia okna Carolana (04.07). Ostatnia sesja przed weekend’em sprowadziła kurs znacznie poniższej 12600 pkt. Jak pamiętamy stanowi on kluczowy poziom dla dax’a, jest swoistym ostatnim bastionem obrony niedźwiedzi, złamanie tego oporu dałoby rynkowi impuls do dalszych wzrostów – link https://newhach.eu/analiza-gieldowa-techniczna-dax-futures/.

 

Prognoza dax wykres
rys.1. Analiza techniczna indeksu dax futures z zaznaczonym okienkiem Carolana.

Co ciekawe jeśli spojrzeć na ujęcie 4-godzinne indeksu dax futures, kurs może uformować prawię ramię w ramach formacji RGR z linią szyi na poziomie 12500 pkt (rys.2.). W przypadku takiego scenariusza kurs osiągnąłby poziom 12 000 pkt bardzo szybko (rys.3.).

 

rys.2. Analiza techniczna indeksu dax futures – ujęcie 4 – godzinne z widoczną formacją RGR

 

rys.3. Analiza techniczna dax futures – ujecie 4-godzinne z możliwym scenariuszem po złamaniu 12500 pkt

 

W dłuższej perspektywie czasowej wciąż w grze jest olbrzymi trójkąt (rys.4), którego górne ograniczenie (12600) właśnie było w zeszłym tygodniu testowane,natomiast jego dolne ograniczenie to rejon 11 000 pkt. Walka toczy się więc o ogromną stawkę – dla długodystansowców jest wiele do zrobienia i zarobienia. Aby ów trójkąt lepiej zilustrować przedstawię go w ujęciu tzw. wykresu Kagi – rys.5.

 

dax futures wykres i prognoza kursu
rys.5. Analiza techniczna dax futures w ujęciu miesięcznym – formacja trójkąta.

 

prognoza zachowania kursu dax futures
rys.6. Analiza techniczna dax futures w ujęciu Kagi.

 
 

Złamanie wsparcie w rejonie 1.1350 – odwrót na Euro/Usd

 

Jak kluczowe było wsparcie w rejonie 1.1350 pisałem tutaj https://newhach.eu/prognoza-ceny-kursu-euro-usd-strategia-gry-na-forex-euro-usd/. Obecne wsparcie w krótkim terminie to rejon 1.11 (rys.7), natomiast jeśli spojrzeć na kurs w długim horyzoncie czasowym cena 1.04 nie powinna dziwić (rys.8). Jednak aby tak się stało wsparcie w rejonie 1.09 musi pęknąć. Test 1.09 wydaje się być nieunikniony w najbliższym czasie (rys.9).

 

Prognoza zachowania ceny euro
rys.7. Analiza techniczna Euro/USD w ujęciu 100 – sesyjnym.

rys.8. Analiza techniczna kursu ceny euro/usd z ujęciem średnich ruchomych

 
kurs euro wykres
rys.9. Kurs pary walutowej euro/usd. Wsparcie 1.09 do przetestowania.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Ja wszedłem ale dopiero po podejściu pod linię szyji. Nie duża pozycja. Dziś raport z posiedzenia fed. Mogą nas wywalić jednym gestem.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

To co? Czekamy na 13:30 i EBC. Odpalą nas jak ostatnio?

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Przewidujesz ostry wystrzał dolara? Srebro wtedy zanurkuje, a mam podobne spostrzeżenia na jego temat do Twoich. Mam też spora pozycje na srebrze.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Nie kleji mi się ten dolar z obecną polityką fed. Na parze z jenem też nie wygląda jakby dolar miał jakoś odbijać. Zobaczymy.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Wczoraj DJIA wbił nowe szczyty i to w niezłym stylu. Widać USA nie zamierzają spadać (jeszcze nie teraz). Jak zachowa się w tym DAX? Widać, że sił na konkretne odbicie brakuje, ale kto wie…

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Z drugiej strony na kontraktach dax na 1g niepokojąco (byczo) wygląda dywergencja

12
0
Napisz nowy komentarzx
()
x