Gdzie zmierza DAX ? Refleksja po złamaniu kluczowego poziomu 12200.

Dotychczasowa strategia na grę na spadki zawiodła. Kluczowy poziom obrony misiów 12200 pękł niczym bańka mydlana a kurs indeksu ustanawił w dniu dzisiejszym szczyt w okolicach 12 400 punktów. Czy to oznacza, że przed nami już hossa? W tym celu przeanalizujemy wykres indeksu giełdy niemieckiej w ktrótkim i bardzo długim horyzoncie czasowym. Co z tego zatem wynika?

rys1. Analiza techniczna indeksu dax futures – ujęcie tygodniowe

 

W długoterminowej perspektywie kurs dalej znajduję się pod oporem zlokalizowanym w obszarze 12500 – 12600 punktów, rys 1 i 2. W dalszym ciągu w grze jest ogromny trójkąt rysowany w skali miesięcznej (rys.3). Aby ów trójkąt zrealizował się kluczowe będzie zamknięcie obecnego miesiąca poniżej 12 260 pkt, a zakres potencjalnej fali spadkowej wyznacza dolne ograniczenie trójkąta zlokalizowane w obszarze 11 000 punktów.

 

rys.2 .Analiza techniczna dax futures – ostatnie 1000 sesji.

 

Poczekajmy zatem na koniec miesiąca – zapewne dowiemy się w co rynek gra … Pamiętajcie zatem, że waluty nie potwierdzają tej euforio co rynki giełdowe. Euro/usd ciągle w trendzie spadkowym. Także surowce np. złoto czy srebro weszły w stan hossy łamiąc wieloletnie opory. Wszystko to sugeruje na ciszę przed burzą! Zalecana czujność.

 

rys.3. Analiza techniczna dax futures – ujęcie miesięczne – dalej trójkąt w grze. Aby tak się stało kurs musi odbić od czarnej linii – obszar 12500 – 12600.
0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz nowy komentarzx
()
x