Okazja na srebrze XAG/USD

Złamanie trendu spadkowego w ujęciu kwartalnym – srebro  XAG/USD

 
Jak już pisałem wcześniej metale szlachetne wydaja się kończyć korektę po 1 -szym impulsie wzrostowym. W związku z tym chciałem wrócić do srebra (XAG/USD), gdyż z punktu widzenia analizy technicznej wygląda bardzo ciekawie. Kurs w ujęciu kwartalnym przełamał właśnie linie trendu spadkowego (rys.1.). Dolne ograniczenie kanału spadkowego to teraz obszar 14.90, i kurs już ten rejon testował z wynikiem pozytywnym. Wydaje się być to dobry moment na zajęcie pozycji wzrostowej i to długoterminowej.
 

rys.1. Analiza techniczna srebra XAG/USD w ujęciu kwartalnym

 
Dodatkowo jeśli spojrzymy na wykres tygodniowy (rys.2.) zaobserwujemy na nim ogromną formację trójkąta. Wybicie górą z tej formacji da drogę do dalszych dynamicznych i sporych wzrostów (zasięg długoterminowo to 50PLN – wynika z proporcji trójkąta). Obecnie kurs srebra testuje górne ograniczenie tego trójkąta.
 

rys.2. Ogromny trójkąt na srebrze XAG/USD. Blisko wybicia górą.

 

ORGR na wykresie srebra

 

Potwierdzenie potencjalnej dynamiki wzrostu na srebrze ilustruje poniższy wykres (rys.3). W ujęciu dziennym obecnie trwa formowanie prawego ramienia formacji wzrostowej ORGR. Przebicie linii szyi (15.50) da impuls bykom do ataku!
 

rys.3. Formacja ORGR na srebrze XAG/USD. Przebicie 15.50 da sygnał bykom do ataku.

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ace
Ace
4 lat temu

Bardzo Ladnie to wyliczyles. Gratki. 20 w tym roku jest mozliwe czy wyzej? Ale ogolnie fajne i pomocne analizy srednio i dlugoterminowe i nawet zgodne z moimi krotkoterinowymi. Pozdrawiam

2
0
Napisz nowy komentarzx
()
x