ORGR na srebrze XAG/USD

Analiza srebra XAG/USD

 
Wróćmy do srebra XAG/USD, gdyż układ analizy technicznej wygląda tutaj znów ciekawie. Po ostatnim ataku na 20 usd/g zadyszka na srebrze okazała się faktem – a obecnie trwa końcówka korekty. Srebro na obecne czasy wydaje się być odpowiednia pozycją do gry na dłuży horyzont czasowy.
Obrona kursu w okolicach 16 usd/g powinna zainicjować kolejny impuls wzrostowy, jak wysoko w tej fali dojdziemy? Otóż bazując na układzie boskiej proporcji oraz układu proporcji trójkąta (rys.1), wybicie powyżej 20 powinno doprowadzić kurs do okolic 25-28 usd/gram. Ten obszar to obszar górnego ograniczenia kanału olbrzymiego trójkąta. Wybicie z dużego trójkąta powinno nastąpić w miejscu oznaczonym niebieską strzałką (rys.1.). Na razie zatem realizujemy scenariusz w ramach małego prostokąta a,b dla układu boskiej proporcji, którego odcinek “a” właśnie dobiegł końca. Co to oznacza? Otóż w najbliższym czasie powinno dojść do istotnej zmiany kursu.
 

srebro jaka cena za gram
rys.1. Srebro xag/usd – widoczny olbrzymi trójkąt zbudowany w oparciu o układ boskiej proporcji.

 
Z drugiej strony proszę spojrzeć na wykres analizy technicznej xag/usd z rysunku nr 2. Obecna cofka kursu to nic innego jak powrót do istotnego wsparcia zlokalizowanego w obszarze 16 usd. Obrona tego wsparcia powinna zapoczątkować kolejny impuls wzrostowy tworząc zarazem piękny układ formacji ORGR!!. Zejście poniżej tego wsparcia obecnie wydaje mi się mało prawdopodobne ze względu na olbrzymie wykupienie giełd światowych. Hossa na srebrze powinna być tożsama ze spadkami na giełdach. Dodatkowo w okolicach 15.5 usd przebiega średnia arytmetyczna z ostatnich 5000 sesji a kurs obecnie znajduje się powyżej, co świadczy o sile rynku (rys.3.).

 

srebro jaki kurs i cena notowania
rys.2. Analiza srebra – ORGR na XAG/USD.

srebro gdzie kupić sprzedać
rys.3. Wykres średnich ruchomych na kursie srebra – ostatnie 5000 sesji

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
Maniek
4 lat temu

Coś się chyba nie może rozpędzić ten pociąg, czy to aby na pewno czas do odjazdu?

Maniek
Maniek
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Rzeczywiście odjechał , ale chyba nie w tę stronę ;D PS. A Kawa to wiadomo tam już zajęta pozycja parę miesięcy temu.

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Maniek

Maniek, obecnie trwa akumulacja. Trochę to trwa dłużej niż myślałem ale jak wystrzeli to nie złapiesz? Ps surowce dadza zarobić. PS co myślisz o platynie??

5
0
Napisz nowy komentarzx
()
x