Trójkąt się zacieśnia – analiza techniczna na indeksie ropy cl.f

Drogi czytelniku,

 

Po sporym spadku – blisko 22%, kurs znalazł swoje dno w rejonie 51 PLN. Co ciekawe wsparcie okazało się na tyle mocne, iż kurs zamknął tydzień powyżej mocnego oporu w postaci średniej 1000 sesyjnej zlokalizowanej w rejonie 52.50 PLN – rys.1.

 

rys.1. Analiza techniczna indeksu ropy cl.f – ostatnie 1000 sesji.

 

Zamknięcie powyżej średniej SMA 1000, daje wiarę bykom w spore odreagowanie, które może dotknąć rejonu 63 – 65 PLN – rys.2. Patrząc na ostatnie 200 sesji można zaobserwować rysujący się trójkąt z ograniczeniem górnym w rejonie 63-65 PLN, a dolnym w okolicach 52PLN. Gra zatem toczy się o ogromną stawkę, wybicie dołem z tego trójkąta to spadek kursu w granice 25PLN.

 

rys.2. Analiza techniczna ropy, formacją trójkąta się zacieśnia.

 

Obecną przewagę byków potwierdza również wskaźnik Newhach’a (mój autorski wskaźnik). Kurs dotknął dolnego ograniczenia kanału – rys.3. W tej chwili naprawdę jest byczo.

 

rys.3. Analiza techniczna ropy – wskaźnik Newhach’a.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 ątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Newhachziher Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ziher
Gość
ziher

Ostatnio twoja analiza ropy sprawdziła się idealnie. Otworzyłem pozycję długą, ustawiłem TP 62.5 i SL 56.5. Myślę, że jutro o 16.30 poznamy w dużej mierze odpowiedź na to czy kolejna analiza jest trafna. Możesz coś powiedzieć na temat tego jakie pozycje masz otwarte lub ewentualnie kiedy zamierzasz otworzyć?

ziher
Gość
ziher

Ok, chodziło mi o jakieś szczegóły odnośnie ropy. Jakie TP i SL ? jakie ramy czasowe przewidujesz?