Trójkąt się zacieśnia – analiza techniczna na indeksie ropy cl.f

Drogi czytelniku,

 

Po sporym spadku – blisko 22%, kurs znalazł swoje dno w rejonie 51 PLN. Co ciekawe wsparcie okazało się na tyle mocne, iż kurs zamknął tydzień powyżej mocnego oporu w postaci średniej 1000 sesyjnej zlokalizowanej w rejonie 52.50 PLN – rys.1.

 

rys.1. Analiza techniczna indeksu ropy cl.f – ostatnie 1000 sesji.

 

Zamknięcie powyżej średniej SMA 1000, daje wiarę bykom w spore odreagowanie, które może dotknąć rejonu 63 – 65 PLN – rys.2. Patrząc na ostatnie 200 sesji można zaobserwować rysujący się trójkąt z ograniczeniem górnym w rejonie 63-65 PLN, a dolnym w okolicach 52PLN. Gra zatem toczy się o ogromną stawkę, wybicie dołem z tego trójkąta to spadek kursu w granice 25PLN.

 

rys.2. Analiza techniczna ropy, formacją trójkąta się zacieśnia.

 

Obecną przewagę byków potwierdza również wskaźnik Newhach’a (mój autorski wskaźnik). Kurs dotknął dolnego ograniczenia kanału – rys.3. W tej chwili naprawdę jest byczo.

 

rys.3. Analiza techniczna ropy – wskaźnik Newhach’a.
0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ziher
ziher
5 lat temu

Ostatnio twoja analiza ropy sprawdziła się idealnie. Otworzyłem pozycję długą, ustawiłem TP 62.5 i SL 56.5. Myślę, że jutro o 16.30 poznamy w dużej mierze odpowiedź na to czy kolejna analiza jest trafna. Możesz coś powiedzieć na temat tego jakie pozycje masz otwarte lub ewentualnie kiedy zamierzasz otworzyć?

ziher
ziher
5 lat temu

Ok, chodziło mi o jakieś szczegóły odnośnie ropy. Jakie TP i SL ? jakie ramy czasowe przewidujesz?

4
0
Napisz nowy komentarzx
()
x