85$ na ropie możliwe? Analiza ropy crude oil

Jak zachowa się kurs ropy w obliczu rosnących rynków finansowych? Czy kolejny tydzień na ropie będzie spadkowy? Czy wsparcie w rejonie 68$ wytrzyma? Czy możliwy jest powrót na szczyt? Czy Nów Księżyca w dniu dzisiejszym (08.08) wyznaczy dołek i zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy? Zapraszam do zapoznania się z poniższą analizą ropy oil crude.

 

ROPA na wsparciu:

 

1. Kurs ropy zamknął tydzień dokładnie na linii wsparcia w ramach potężnej formacji ORGR – rys.1. Ciężko w tej chwili powiedzieć czy formacja głowy z ramionami może być prawdziwa lecz nie zmienia to faktu do obrony tej strefy – strefy wsparcia w rejonie 67.8.
 
2.DWA KANAŁY – ciekawie wygląda sytuacja techniczna ropy – ropa podąża systematycznie do góry w ramach kanału nadrzędnego wzrostowego (trend wzrostowy) oraz krótkoterminowo koryguje w ramach kanału zniżkującego – rys.2. Obecnie jesteśmy na styku obu połączonych kanałów – rejon 67.7 traktować należy jako mocne wsparcie.
Obrona wsparcia powinna dać mocny impuls do wzrostów i ataku na nowe szczyty – wedle kanału nadrzędnego górne opory to właśnie rejony 85$ za baryłkę!.
 

3. Trójkąt na ropie – fioletowym pogrubionym markerem zaznaczono ramiona tegoż trójkąta – rys.3. Kurs w tej chwili opiera się o dół podstawy trójkąta – wg zasad wyjścia z formacji trójkąta – wyjście dołem bądź górą powinno nastąpić w rejonie ok 30% od jego końca. W związku z tym wyjście dołem w tej chwili wydaje się mało prawdopodobne. Scenariusz dalszej bocznej konsolidacji aż do linii wyjścia w tej chwili wydaje się być grany.
Wyjście górą z trójkąta da zasięg 85$, z kolei jego wyjście dołem może doprowadzić do spadku w rejony 55$.
 
4. Ujęcie 100 i 200 okresowe (rys.4.) – w obu przypadkach widzimy, iż kurs ropy dotarł do dolnych podstaw linii trendu wzrostowego. Strefa 66.85 – 67.82 stanowi mocne wsparcie wynikające również z zasad analizy statystycznej.
 
5. Nów Księżyca 08.08.2021 – obecnie jesteśmy pod wpływem nowiu Ksieżyca i jego pozytywnego działania na rynki finansowe, dlaczego? Otóż Nów zwykle stanowi punkt zwrotny, punkt odmiany, daje siły do podjęcia odważnych działań. Historyczne Nowie wielokrotnie stanowiły dołki indeksów finansowych. Jeśli rynki w dniu jutrzejszym podążą ku górze kolejny istotny punkt zwrotny to kolejna pełnia 22.08. Wszystko wskazuje zatem, że na krach giełdowy jeszcze poczekamy.
 

rys.1. Powrót do linii głowy.

rys.2. DWA kanały na ropie.

rys.3. Trójkąt na ropie.

rys.4. Ropa – ujęcie 100 i 200 okresowe.

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Wsparcie przebite..

Olo
Olo
2 lat temu
Odpowiedz do  Mariusz

Pik, wróciło

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Wsparcie przy 65

Olo
Olo
2 lat temu

85$ zdobyte nie dawno -> dla formalności

4
0
Napisz nowy komentarzx
()
x