Prognoza indeksów Wig20, S&P500 i dolara – nadciąga fala oddechu?

Tytułem wstępu

 

Czy pamiętacie ten artykuł za który zostałem mocno skrytykowany? – link. Teraz patrząc z upływu czasu muszę przyznać, że Iluminati już wiedzieli, że Świat stoi w obliczu zagłady. Masa licznych obrazów z artykułu wskazywała na zbliżającą się katastrofę. Szczególnie trafna była prognoza związana z zegarem i bombą jądrową. Wskazówki ustawione przed godziną 12-stą identyfikowały nachodzący dzień zagłady. Tą zagładą jak dotąd okazał się konflikt zbrojny na Ukrainie, z kolei widmo użycia broni jądrowej wisi w powietrzu!.

 
Dziś wszystko wydaje się oczywiste i jasne, ale 2 lata ten artykuł wywołał falę śmiechu i krytyki.
Swego czasu pisałem o galopującej inflacji i dolarze po 8 PLN – link. Czytelnicy przecierali ze zdumieniem oczy o czym piszę. Z upływem czasu moje prognozy stają się trafne.
Obecnie prognozuję, że czeka nas fala oddechu – zwyżki na rynkach finansowych po czym powinien realizować się już ten czarny scenario. Przygotujcie się proszę na krach tego stulecia. Obecna sytuacja gospodarcza z jaką się borykamy to “pikuś” w porównaniu z tym co ma nadejść – według Carolana rok 2023 powinien zakończyć mega spiralę zapoczątkowaną w roku 1929 – link.

 
 
Sytuacja techniczna naszego Wig20
 
Według oscylatora STS, indeks Wig20 znalazł się na poziomach nie widzianych od roku 1994! – rys.1. STS ponownie testuje wartość w ujęciu miesięcznym na poziomie 5pkt. W roku 1994 od tej wartości nastąpiła zwyżka aż 200- procentowa. W związku z powyższym uważam, że jesteśmy na istotnie niskich poziomach z których nastąpi gwałtowne wybicie nawet w rejon 2200 – 2300 pkt. Mocne wsparcie indeksu jak wielokrotnie pisałem widzę w rejonie 1300 – 1360 pkt. Te wsparcie jak na razie zadziałało. Czy dołek już za nami – to się okaże.
Na dziennym interwale pojawił się już wstępny sygnał kupna. Nie mniej jednak uważam, że obecne poziomy wydają się być dobre do zakupu.

 

rys.1. Mega wyprzedanie na indeksie Wig 20 – oscylator STS – ujęcie mięsięczne.

 

 
 
Sytuacja techniczna indeksu S&P500 i dolara
 

Poziom 3520 pkt dla indeksu amerykańskiego S&P500 wybronił się. W tej wygląda na to, że dołek już mamy za sobą. Sądziłem, że test poziomu 3300 będzie w grze, niestety na ten moment sygnał sprzedaży został zanegowany a pojawił się wstępny sygnał kupna. Dodatkowo indeks zamknął tydzień powyżej psychologicznej bariery cenowej 3750 pkt. Na ten moment byki mają przewagę i jeśli trend się utrzyma zaczynamy długą wspinaczkę na północ. Tak jak pisałem widzę tutaj target grubo powyżej 5000 pkt.
 
5-ęć pln za dolara to chyba na ten moment za dużo. Kurs po raz drugi zamknął tydzień poniżej tej psychologicznej bariery. Na moim wskaźniku wygenerował się już wstępny sygnał sprzedaży. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że trend na dolarze łamie się, co powinno doprowadzić do mocnych wzrostów ryzykownych aktywów.
 

rys.2. Dolar i indeks S&P500 w kluczowych miejscach – ujęcie dzienne.

 

Powodzenia w inwestycjach.
Newhach.

 

5 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pawel
Pawel
1 rok temu

no super wpis czyli wychodzi ze 26 czerwiec 2023 nastapi wielki krach na gieldach i zwyzka dolara z ok 4zl do ok 8zl pozdrawiam i czekamy na ten moment teraz czas na lki na indeksy i ski na dolarka

zuza
zuza
1 rok temu
Odpowiedz do  Newhach

@Newach
Rozumiem , ze w takim razie krypto też góra ?

Pawel
Pawel
1 rok temu
Odpowiedz do  Newhach

kupilem przy 1400 lki na wig20 czekam cierpliwie i ski na dolara 4,90 pozdrawiam newchach i czekam na zrealizowanie prognozy i zycze powodzenia

Pawel
Pawel
1 rok temu
Odpowiedz do  Newhach

dziekuje Newhach ale dzis ladnie wig20 kghm 12% dolar leci 4,70 wsparcie wedlug mnie czekamy cierpliwie

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Jutro pełnia.

MS2
MS2
1 rok temu
Odpowiedz do  Newhach

Dlaczego wyjątkowa?
Teoretycznie od pełni do nowiu są wzrosty, ale kurczę, już tyle ostatnio urosło, że korekta by się przydała.

Pawel
Pawel
1 rok temu
Odpowiedz do  MS2

pewnie jakas korekta bedzie jutro,Newhach jak widzisz teraz dolara do ilu widzisz teraz podbicie bo docelowo w dluzszym terminie 4zl wedlug twojej prognozy pozdrawiam

leszek49
leszek49
1 rok temu

Witam.
Newhach jak myslisz ile bedzie trwać korekta.
Wygląda to na początek jakiegoś solidnego odbicia.

leszek49
leszek49
1 rok temu

Witam.

Dzięki za odpowiedz.
Czytając jeden z Twoich artykułów , przewinęła mi się data 26 czerwca 2023 r dla SP500.
Jak myślisz ważniejsza od ewentualnego zwrotu w 1 kwartale powiedzmy w marcu ?

19
0
Napisz nowy komentarzx
()
x