Co nas czeka w przyszłym tygodniu? Analiza głównych instrumentów giełdowych.

update 05.09.

Dla osób szukających szczytu – chyba zagramy w RGR na Daxie.
Ja wciąż dobieram S – z głową. W tej chwili ryzyko/strata jest niskie. A zarobek całkiem spory.

 

 

Para walutowa Euro/Usd

 

Kurs dotarł do magicznej bariery 1.09. Jak wspomniałem w artykule https://newhach.eu/kurs-euro-wykres-prognoza-kurs-dax-futures-wykresy-i-prognozy/ poziom 1.09 został wyznaczony już w lipcu jako poziom ogromnego wsparcia. Jeśli spojrzeć na ujęcie tygodniowe – rys.1. kurs dotknął właśnie dolnego ograniczenia kanału spadkowego.
 

rys.1. Analiza tygodniowa kursu euro/usd.

 
Dodatkowo jeśli spojrzeć na analizę średniej arytmetycznej z ostatnich 1000 sesji (rys.2.) – średnia wypada w rejonie 1.14, dolne ogranicznie kanału LCL = 1.129 a górne UCL = 1.15. W związku z powyższym kurs powinien już od jutra rozpocząć korektę w rejony 1.13. Zalecana pozycja “L”. Ta fala korekcyjna powinna zostać wykorzystana do zajęcia dogodnych pozycji spadkowych. W średnim i długim terminie obowiązuje mocny trend spadkowy.
 
rys.2. Kanał długoterminowy w oparciu o średnią arytmetyczną dla pary walutowej euro/usd.

rys.3. Analiza trendu pary euro/usd.

 
 

Wig 20

 
Kurs wraca – robi cofkę pod dolne ograniczenie wybitego wcześniej dołem sporego trójkąta – rys.4. Możliwe podejście w okolice 2200 pkt. Obecną korektę można wykorzystać do zajęcia dogodnych pozycji spadkowych. Jako ogromne wsparcie obecnej fali spadkowej to rejon 1900 pkt (intraweek 1800 pkt) (rys.6.). W tym miejscu będę myślał o zajmowaniu pozycji L na polskich wyprzedanych spółkach. Widzimy zatem, iż obecnie mamy do czynienia z męczącą i uciążliwą falą spadkową, po której powinna nastąpić zmiana trendu. Obrona 1800/1900 pkt i wyjście górą z trójkąta dałoby nam zakres wzrostów do poziomu 5000 – wow!!!

 

wig 20   prognoza kursu
rys.4. Analiza trendu na wykresie indeksu Wig 20.

Wig 20  analiza polskiej giełdy
rys.5. Analiza kanału w postaci średniej arytmetycznej dla indeksu Wig 20

Wig 20 notowania i kurs
rys.6. Analiza techniczna Wig 20 – ogromny trójkąt w grze!

 
 

DAX na oporze!

Wszystko wskazuje, iż obecny tydzień powinien przynieść zmianę na rynkach finansowych. Wg wskaźników analizy technicznej obecne podejście dax’a pod 12000pkt dalej oznacza tylko i wyłącznie korektę. O zmianie trendu średnioterminowego ze spadkowego na wzrostowy będzie można powiedzieć, jeśli indeks przekroczyłby z hukiem i zamknąłby tydzień > 12000pkt. Dobrym obrazem tej sytuacji jest wskaźnik newhach’a (rys.7.) ilustrujący kierunek trendu. Obecnie jesteśmy blisko linii oporu.

 

dax futures prognoza kursu
rys.7. Analiza techniczna dax futures – ilustracja siły i kierunku trendu.

 
Na rys.8. przedstawiono indeks dax’a w oparciu o wykres typu “line break” – Ten typ wykresu redukuje znacznie ilość szumów, które mogą przyczyniać się do nieprawidłowej interpretacji wykresów. Z rysunku można łatwo odczytać ogromny RGR, a obecna cofka indeksu stanowi nic innego jak powrót kursu pod linię szyi. Co ciekawe wszelkie ruchy dokonują się w ramach potężnego trójkąta, z którego wyjście dołem zapoczątkuje kolejną fazę silnych spadków na giełdach.
 

dax futures prognoza kursu
rys.8. Analiza techniczna Dax futures – widoczny ogromny trójkąt w ujęciu tygodniowym.

 

Na rys.9 przedstawiono wykres kursu w ujęciu 200 sesyjnym z zaznaczonym kanałem w oparciu o średnią arytmetyczną. Jak widać kurs w ostatnim czasie porusza się od “bandy do bandy”. Tzn od dolnej bariery w granicach 11400 pkt a górnej w rejonie 11900 pkt. Indeks Dax’a testuje zatem w tej chwili górne ograniczenie tego kanału.
 

dax futures strategia inwestowania
rys.9. Analiza techniczna dax futures – ujęcie kanału 200 – sesyjnego.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Dax wraca do linii szyji oRGR. Jak zejdą poniżej 11850 chyba warto dołożyć S. Jak odbije up, zastanowię się nad wyjściem na jakiś czas.

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Też myślę, że to fake. Jednak ostrożność wskazana 😉

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Dziś od rana pompa na dax. Rozgrywają wczorajszy retest.

Ace
Ace
4 lat temu

Cos to dalej sie wszystko pcha do gory. Czekam na spadki ale jakos nie widac. Do ile moze sp500 pociagnac maksymalnie i gdzie moze byc zwalka? Jak myslisz. 3030 jest opor ale jak tak dalej pojdzie to pewnie nowe szczyty wywala.

8
0
Napisz nowy komentarzx
()
x