Co nas czeka w przyszłym tygodniu? Analiza głównych instrumentów giełdowych.

update 05.09.

Dla osób szukających szczytu – chyba zagramy w RGR na Daxie.
Ja wciąż dobieram S – z głową. W tej chwili ryzyko/strata jest niskie. A zarobek całkiem spory.

 

 

Para walutowa Euro/Usd

 

Kurs dotarł do magicznej bariery 1.09. Jak wspomniałem w artykule https://newhach.eu/kurs-euro-wykres-prognoza-kurs-dax-futures-wykresy-i-prognozy/ poziom 1.09 został wyznaczony już w lipcu jako poziom ogromnego wsparcia. Jeśli spojrzeć na ujęcie tygodniowe – rys.1. kurs dotknął właśnie dolnego ograniczenia kanału spadkowego.
 

rys.1. Analiza tygodniowa kursu euro/usd.

 
Dodatkowo jeśli spojrzeć na analizę średniej arytmetycznej z ostatnich 1000 sesji (rys.2.) – średnia wypada w rejonie 1.14, dolne ogranicznie kanału LCL = 1.129 a górne UCL = 1.15. W związku z powyższym kurs powinien już od jutra rozpocząć korektę w rejony 1.13. Zalecana pozycja “L”. Ta fala korekcyjna powinna zostać wykorzystana do zajęcia dogodnych pozycji spadkowych. W średnim i długim terminie obowiązuje mocny trend spadkowy.
 
rys.2. Kanał długoterminowy w oparciu o średnią arytmetyczną dla pary walutowej euro/usd.

rys.3. Analiza trendu pary euro/usd.

 
 

Wig 20

 
Kurs wraca – robi cofkę pod dolne ograniczenie wybitego wcześniej dołem sporego trójkąta – rys.4. Możliwe podejście w okolice 2200 pkt. Obecną korektę można wykorzystać do zajęcia dogodnych pozycji spadkowych. Jako ogromne wsparcie obecnej fali spadkowej to rejon 1900 pkt (intraweek 1800 pkt) (rys.6.). W tym miejscu będę myślał o zajmowaniu pozycji L na polskich wyprzedanych spółkach. Widzimy zatem, iż obecnie mamy do czynienia z męczącą i uciążliwą falą spadkową, po której powinna nastąpić zmiana trendu. Obrona 1800/1900 pkt i wyjście górą z trójkąta dałoby nam zakres wzrostów do poziomu 5000 – wow!!!

 

wig 20   prognoza kursu
rys.4. Analiza trendu na wykresie indeksu Wig 20.

Wig 20  analiza polskiej giełdy
rys.5. Analiza kanału w postaci średniej arytmetycznej dla indeksu Wig 20

Wig 20 notowania i kurs
rys.6. Analiza techniczna Wig 20 – ogromny trójkąt w grze!

 
 

DAX na oporze!

Wszystko wskazuje, iż obecny tydzień powinien przynieść zmianę na rynkach finansowych. Wg wskaźników analizy technicznej obecne podejście dax’a pod 12000pkt dalej oznacza tylko i wyłącznie korektę. O zmianie trendu średnioterminowego ze spadkowego na wzrostowy będzie można powiedzieć, jeśli indeks przekroczyłby z hukiem i zamknąłby tydzień > 12000pkt. Dobrym obrazem tej sytuacji jest wskaźnik newhach’a (rys.7.) ilustrujący kierunek trendu. Obecnie jesteśmy blisko linii oporu.

 

dax futures prognoza kursu
rys.7. Analiza techniczna dax futures – ilustracja siły i kierunku trendu.

 
Na rys.8. przedstawiono indeks dax’a w oparciu o wykres typu “line break” – Ten typ wykresu redukuje znacznie ilość szumów, które mogą przyczyniać się do nieprawidłowej interpretacji wykresów. Z rysunku można łatwo odczytać ogromny RGR, a obecna cofka indeksu stanowi nic innego jak powrót kursu pod linię szyi. Co ciekawe wszelkie ruchy dokonują się w ramach potężnego trójkąta, z którego wyjście dołem zapoczątkuje kolejną fazę silnych spadków na giełdach.
 

dax futures prognoza kursu
rys.8. Analiza techniczna Dax futures – widoczny ogromny trójkąt w ujęciu tygodniowym.

 

Na rys.9 przedstawiono wykres kursu w ujęciu 200 sesyjnym z zaznaczonym kanałem w oparciu o średnią arytmetyczną. Jak widać kurs w ostatnim czasie porusza się od “bandy do bandy”. Tzn od dolnej bariery w granicach 11400 pkt a górnej w rejonie 11900 pkt. Indeks Dax’a testuje zatem w tej chwili górne ograniczenie tego kanału.
 

dax futures strategia inwestowania
rys.9. Analiza techniczna dax futures – ujęcie kanału 200 – sesyjnego.

8
Dodaj komentarz

avatar
8 ątki w komentarzach
0 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
AceNewhachSmogorz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Smogorz
Gość
Smogorz

Dax wraca do linii szyji oRGR. Jak zejdą poniżej 11850 chyba warto dołożyć S. Jak odbije up, zastanowię się nad wyjściem na jakiś czas.

Smogorz
Gość
Smogorz

Też myślę, że to fake. Jednak ostrożność wskazana 😉

Smogorz
Gość
Smogorz

Dziś od rana pompa na dax. Rozgrywają wczorajszy retest.

Ace
Gość
Ace

Cos to dalej sie wszystko pcha do gory. Czekam na spadki ale jakos nie widac. Do ile moze sp500 pociagnac maksymalnie i gdzie moze byc zwalka? Jak myslisz. 3030 jest opor ale jak tak dalej pojdzie to pewnie nowe szczyty wywala.