DAX i SP500 tańczą na oporach

Dax futures


 

Czy okno Carolana w dniach 07-8.09  na indeksie niemieckiej giełdy zadziała? Czy jesteśmy w kluczowym miejscu, a szczyt wyznaczony w piątek 06.09 okaże się szczytem w ramach obecnej fali korekcyjnej ?

Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć bazując na danych płynących z analizy technicznej.
 
Dax futures – formacja trójkąta
 
Poziom 12200 na indeksie dax futures stanowi górne ograniczenie potężnego trójkąta – rys.1 i 2. W tej chwili rynek testuje ten opór. Na rysunku nr 1 przedstawiono wykres typu “Renko”, dzięki któremu można dokładnie wyznaczyć jakość i czystość obecnego trendu. Jeżeli opór w rejonie 12200 wytrzyma, indeks utworzy kolejny, tym razem mniejszy RGR zlokalizowany dokładnie w rejonie szyi poprzedniego RGRa. Podobne wnioski można wyciągnąć z wykresu Kagi (rys.2.) Tutaj już widzimy, iż trend spadkowy został już rozpoczęty a obecna fala to nic innego jak fala korekcyjna pod górną linię trójkąta. Formacja potężnego trójkąta zacieśnia się. Bazując na proporcji podziału trójkąta można oszacować, iż wyjście z niego nastąpi w październiku. Czy będzie to wyjście dołem – zobaczymy. W tej chwili nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Pamiętać należy, że rynek potrafi zaskoczyć. Tak wysokiej korekty nie spodziewałem się. No cóż zawsze należy mieć plan B i C…

 

prognoza kursu dax futures
rys.1. Analiza techniczna DAX futures – formacja trójkąta w ujęciu tygodniowym – typ wykresu RENKO

dax futures strategia gry
rys.2. Analiza techniczna dax futures – formacją trójkąta w postaci wykresu Kagi. Ujęcie tygodniowe.

 

Dax futures – linia trendu
 
Kluczowy opór 12200pkt to także średnia arytmetyczna z ostatnich 500 sesji – rys.3, z którą obecnie rynek się zmaga. Na rys.4. pokazano ujecie trendu 500- sesyjnego. Widać z wykresu, dlaczego kurs odbił od wartości 11500 pkt. Poziom 11500 będzie teraz kluczowym wsparciem indeksu – to również poziom szyi małego RGR. Złamanie 11500 będzie kluczowe do rozpoczęcia wyprzedaży akcji.
 

dax futures kurs i wykres
rys.4. Analiza techniczna dax futures – ujecie kanału 500 sesyjnego.

dax futures prognoza zachowania kursu
rys.4. Aproksymacja linii trendu dla okresu 500 – sesyjnego. DAX futures.

 
Dax futures – wskaźnik newhach’a
 
Również wskaźnik newhach’a wskazuje na możliwą zmianę trendu. Na rys.5. wskaźnik podchodzi pod górne ograniczenie kanału blisko 1000 – sesyjnego. Natomiast impet newhach’a wykazuje już spore wyprzedanie rynku.
 
dax futures wykres i prognoza
rys.5. Wskaźnik newhach’a dla indeksu dax futures – ujęcie 1000 sesyjne.

 
 

Analiza S&P500


 

S&P500 – gdzie szukać oporu?
 
Po przebiciu kluczowego oporu w rejonie 2950 pkt wydawało się, że rynek nie ma już przed sobą żadnych barier w osiąganiu coraz to wyższych poziomów. A tymczasem końcówka tygodnia przebiegała spokojnie, na rynku panowała stosunkowo niska zmienność wahań kursu. 2985pkt stanowiło dla indeksu SP&500 spore wyzwanie. Nic w tym dziwnego jeśli spojrzeć na kreskę z rys.6. i 7. W takim ujęciu poziom 2900pkt stanowi bardzo mocny opór dla byków. Czy uda się go złamać? Odpowiedź już w nadchodzącym tygodniu.
 

S&P500 futures - prognoza kursu
rys.6. Analiza techniczna S&P futures – ujęcie tygodniowe

S&P futures - strategia inwestowania
rys.7. S&P500 analiza techniczna – ujecie miesięczne

 
S&P500 – linia trendu
 
Bardzo ciekawie wygląda aproksymacja linii trendu indesku dla ostatnich 1000 sesji. Linia trendu przesunęła się bliżej poziomu 3000 pkt. Obecna korekta na giełdzie amerykańskiej wydaje się być naturalną “cofką” pod linię trendu – rys.8.

S&P500 futures - wykres i prognoza kursu
rys.8. Analiza techniczna S&P500 futures – aproksymacja linii trendu.

 
S&P500 – wskaźnik newhach’a
 
Wskaźnik ten zbliża się również do silnego oporu – opór stanowi górne ograniczenie kanału spadkowego – rys.9. Podobnie jak w przypadku dax’a impet newhach’a wykazuje dość spore wyprzedanie.

S&P500 futures strategia inwestowania
rys.9. Analiza techniczna S&P500 futures – wskaźnik newhach’a

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kris
Kris
4 lat temu

Przepraszam za moją indolencja ale co to jest ten wskaźnik newhach’a? Rys.1 można też górna linie poprowadzić inaczej po szczytach dużego RGRa wtedy mały rgr jest nad linią. Choć też obstawiam zjazd to jednak biorę pod uwagę że zaatakujemy jeszcze szczyty. Pozdrawiam.

Marcin
Marcin
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Nie chcę się wymądrzać i za bardzo krytykować, ale moim zdaniem popełniasz błędy w analizie technicznej. Po pierwsze obejdrzyj sobie świece na Dax w większej kompresji czasowej, a najlepiej jeszcze z wolumenem. Zobaczysz w konsolidacji proces akumulacji. Akcje akumuluje się raczej przed wzrostami. Po drugie, kompletnie niepoprawnie rysujesz trójkąty na wykresach i trójkąty najczęściej są formacjami kontynuacji trendu. Więc nie wiem skąd u ciebie pewność, że wyjdą z tego trójkąta dołem. Właściwie od poziomu 11800 piszesz o lawinie. Mamy ponad 12300. Oczywiście, że lawiną nadejdzie. Jak już inwestorzy, którzy przeprowadzili akumulację w konsolidacji osiągną satysfakcjonujący poziom i przeprowadzą dystrybucję. Myślę,… Czytaj więcej »

Ksiondz
Ksiondz
4 lat temu

Jutro EBC odpali z bazuki, później FED , brak brexitu i dogadanie w październiku
USA-Chiny i mamy jeszcze 2 lata nowej hossy. Przy obecnych stopach i rentowności bonów, tylko akcje i kruszce są alternatywą. Sorry ale shorty zostaną wywiezione i dołożą się do wzrostów.

Ace
Ace
4 lat temu

Co dalej jak myslisz bo narazie to leci do gory a sygnalow spadkowuch nie wiedac.

Ksiondz
Ksiondz
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Nigdy nie dokladaj do stratnej lewarowanej pozycji.

Ace
Ace
4 lat temu

Mam nadzieje ze sie nie mylisz. Troche juz trzymam pozycje na dax i sp i musze jeszcze poczekać. Podokladam jeszcze eski na sp i dax i zobaczymy. Przydał o by sie na swieta duży prezent. Pozdrawiam

Marcin
Marcin
4 lat temu
Odpowiedz do  Ace

Spadki nastąpią kiedy już stracicie kapitał na krótkich pozycjach. Sfrustrowani otworzycie długie i wtedy nastąpi lawina. Trochę złośliwy jestem, ale jak czytam o ciągłym dobieraniu krótkich przed kolejnymi oporami, które potem są kolejno łamane, to trochę to śmiesznie wygląda. Strategia uśredniania krótkich sugerowana tutaj od dawna w długim trendzie wzrostowym… Z boku wygląda to jak typowe sprzedawanie w dołku i kupowanie na szczycie. Wybaczcie złośliwość, ale w ten sposób na ten BIG short nie starczy wam już kapitału.

ACE
ACE
4 lat temu

Spoko. Kapitału starczy. w końcu nie wiesz jakim kapitałem zagrywamy. Ja też gram średnioterminowo i jestem przygotowany na podbitki. Jak mówi newchach o żyletkach. Też można się nimi pociąć. 🙂

Smogorz
Smogorz
4 lat temu

Mnie trochę zastanawia brak konsekwencji. Ładnie rozegrany rgr, ale już orgr z zasięgiem na 12440 zupełnie zmarnowany. Sam go olałem bo uległem przekonaniu, że MUSZĄ być spadki.

16
0
Napisz nowy komentarzx
()
x