Do trzech razy sztuka !

 
 

Obecna sytuacja na dax dutures

 
Po obronie 11500 pkt obecnie trwa rajd na północ. Wydawało się, że poziom 12200 będzie na tyle mocny aby zatrzymać byki – jednak tak się nie stało. W tej chwili zostaje już tylko ostatni poziom obrony misiów – rys.1/2. Przedział 12550 – 12650 to bardzo mocne zasieki, które przy obecnym poziomie wyprzedania indeksu wydają się bardzo trudne – rys.4.
 

dax futures wykres
rys.1. Dax futures – prognoza zachowania kursu. Ujęcie dzienne.

dax futures strategia gry
rys.2. Analiza techniczna dax futures – ujęcie kwartalne. Prognozowana walka o szczyty.

 

Na rysunku nr 3 przedstawiono analizę statystyczną dax’a w ujęciu 100 sesyjnym z zaznaczonymi poziomami średnioterminowych wsparć i oporów. Podobnie jak poprzednio dostajemy poziom silnego oporu w granicach 12650 pkt (12 680pkt). Czy kurs aż tak wysoko dotrze? Nie wiemy ale trzeba być na to przygotowanym, bo z punktu widzenia analizy statystycznej jest to możliwe. Nie mniej jednak wskaźnik Newhach’a (rys.3) wykazuje już bardzo duże wyprzedanie rynku – wskaźnik obecnie walczy z poziomem 800 pkt. Tylko 3 -krotnie wskaźnik ten był tak wysoko w przeciągu ostatnich 3-ech lat. Każdorazowo po dotknięciu tego poziomu następował mocny odwrót.

 

dax futures - prognoza zachowania kursu
rys.3. Analiza statystyczna dax futures w ujęciu 100 sesyjnym.

dax futures kurs prognoza
rys.4. Wskaźnik newhach’a w ujęciu trzyletnim.

 

Zakończenie tygodnia powyżej 12440pkt, czyli powyżej górnej linii oporu z rys.5, może wskazywać właśnie na chęć ataku na “szczyty”. Nie mniej jednak jeśli spojrzeć na zachowanie wykładniczo ruchomej średniej ważonej EWMA, średnia dalej znajduje się w kanale dla ostatnich 500 sesji (rys.6.) Czy poziom 12283pkt zatrzyma byki? Zobaczymy, nie mniej jednak jesteśmy blisko oporu – oporu, który do tej pory skutecznie powstrzymywał wzrosty.

 

dax futures prognoza i kurs
rys.5. Analiza techniczna dax futures – ujecie kanału, ostatnie 500 sesji

dax futures kurs notowania
rys.6. Analiza techniczna dax futures – EWMA w kanale 500 sesyjnym.

 
Jeśli spojrzeć na wykres dax futures w ujęciu “Kagi” (rys.7.), kurs zamknął tydzień idealnie na górnym ograniczeniu kanału. Obecny tydzień wydaje się być zatem kluczowy dla dalszego losu giełd i walut. Przed nami okienko Carolana 16-18.09.2019. Bazując na przeszłości szczyt zwykle wypadał w ostatnim dniu okna.
 

dax futures notowania kursu
rys.7. Dax futures w ujęciu wykresu “Kagi”. Kurs na oporze!

 

Na zakończenie proszę również spojrzeć na położenie linii trendu (aproksymacja kursów z ostatnich 2 lat), które w tej chwili wypada w rejonie 12600 -12650 pkt (rys.8.). Co by nie mówić utrzymanie kursu < 12650 wydaje się być kluczowe w trwaniu obecnego trendu spadkowego. Obecne podejście pod linie trendu będzie podejściem trzecim. Jeśli się nie uda, kurs utworzy piękny RGR - kierunek będzie jeden, a zakres spadków ogromny.    

 
Ciekawie również wygląda wskaźnik PMI dla produkcji przemysłowej Niemiec (rys.9). Wskaźnik obecnie znajduje się wciąż w trendzie spadkowym – jeśli trend utrzyma się “hossa” na giełdach wydaje się być mało prawdopodobna.

 

dax futures - prognoza zachowania kursu
rys.9. PMI dla przemysłu niemieckiego.

 
 

S&P500 – prognoza zachowania kursu

 

Proszę spojrzeć na poniższy wykres – jest to wykres liniowy kursu S&P500 praktycznie od początku jego istnienia. Co ciekawe jeśli nałożymy na niego siatkę poziomów fibbo, poziom 100% wypada dokładnie w okolicach 3060 pkt ? Czy to może być przypadek?
Poziomy fibbo bardzo dokładnie opisują poszczególne opory – wsparcia indeksu.
 

S&P500 prognoza kursu
rys.10. Analiza techniczna S&P500 w ujęciu liniowym z naniesionymi poziomami fibbo.

 

Jeśli poziom 3060 zadziała w grze będzie scenariusz z mega głęboką korektą – wg fibbo aż do poziomu 1500pkt (rys.11). Na rysunku przedstawiłem mój własny scenariusz, którego się spodziewam: fale 1-2-3- 4. Szczyt fali nr 3 przewiduje na koniec roku 2023 (złota spirala wyznaczona przez Carolana w latach 90 – tych, odsyłam do artykułu w dziale “edukacja)”.

Ciekawy jestem Waszych opinii…

 

S&P500 kurs i prognoza
rys.11. S&P500 prognozowany scenariusz w ujęciu kwartalnym.
0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ace
Ace
4 lat temu

Czekam na taki scenariusz – czyli w doł. Niestety za długo trwa ta hossa i musi walnąć tym bardziej że już mówi się o pękaniu bańki mieszkaniowo-budowlanej a to zawsze mocno odbija się na rynkach.

Ksiondz
Ksiondz
4 lat temu
Odpowiedz do  Ace

Cykl gospodarczy nie kończy się bo statystycznie trwa już zbyt długo. Kończy go: zbyt restrykcyjna polityka banków centralnych, pękniecie bańki wycenowej lub pojawienie się jakiegoś nieoczekiwanego zdarzenia (czarny łabędź), które załamuje koniunkturę gospodarczą.” Nic z tych rzeczy nie wystąpiło. Nie ma co wyprzedzać na zjazd zdążymy się załapać, a łapanie szczytu skończyło się bankructwem nie jednego spekulanta.

ACE
ACE
4 lat temu

Co racja to racja ale uważam że wycey są juz za wysoko w odniesieniu do gospodarki. Tak wiec cierpliwie czekam. Jakby nie było Newhach w średnim i długim terminie ma lepsze prognozy od innych i pokrywają się w dużej mierze z moimi ale mi jeszcze daleko to takich prognoz jak newhach. Najbardziej podobała mi sie analiza ropy jak ropa zeszłą z 66 na 50 i to było cos. A swoją drogą Newhach mógłbys zrobić nową analizę średnierminową dla ropy gdzieś pod koniec tygodnia jak uspokoi się wykres odnośnie ataku z dronami. Kto był w piątek na longu ten dostał prezent… Czytaj więcej »

ACE
ACE
4 lat temu

Witam
Jak myślisz zaczęło się czy tylko korekta wzrostów i znowu do góry na SP500 ??
Dax też spuścił z tonu.

trackback

[…] się nabrać, iż trend wzrostowy ma się dobrze i jeszcze potrwa. Tak jak wspomniałem w artykule https://www.newhach.eu/dax-futures-prognoza-i-kurs-sp500-strategia-inwestowania-2/ w grze jest cały czas potężny trójkąt, z którego wyjście wypada na przełomie września/ […]

11
0
Napisz nowy komentarzx
()
x