DAX w kleszczach! Nadchodzi totalny kataklizm? Strategia gry na indeksie giełdy niemieckiej

DAX w kleszczach: znaczenie poziomu 12900 – 13800

 
DAX30 od początku 2020 roku porusza się w kanale rozszerzającym 12900 – 13800. Poziom 12900 ma kluczowe znaczenie: stanowi poziom zabezpieczający indeks przed lawiną spadków a stanowiący miejsce dobrego przyczółka dla byków do osiągania nowych szczytów. Poziom 13800 to w tej chwili mocny opór wynikający z analizy statystycznej w ramach średniej SMA 200 – okresowej. Obecna konsola nie będzie trwała wiecznie. Wg mojej opinii, kurs zamierza stworzyć coś na bazie formacji diamentu – rys.1.
 

DAX prognoza kursu
rys.1. DAX30 – prognoza zachowania kursu w średnim terminie.

 
Jeśli spojrzeć na notowania indeksu DAX w ujęciu tygodniowym i w cenach zamknięcia (rys.2.), kurs obecnie zmaga się z oporem 13600, natomiast dolne wsparcie stanowi przedział 12650 – 12700.

 

DAX30 - notowania kursu
rys.2. DAX na oporze – ujęcie tygodniowe.

 
 

DAX – kres wzrostów jest bliski, nadchodzi totalny kataklizm?

 
Dlaczego tak myślę? Otóż nie są to informacje wyssane z palca ale poparte w liczbach i danych. Tak jak wspomniałem wcześniej opracowałem własny wskaźnik (wskaźnik newhach’a), przy pomocy którego posiłkuje się w analizach rynku giełdowego. Obecne wnioski płynące ze wskazań tego wskaźnika, to:
 

1. Krótkoterminowo sygnał sprzedaży trwa od pięciu ostatni sesji: sygnał krótkoterminowy 11- okresowy w ujęciu dziennym (rys.3);
W ramach obecnej fali spadkowej powinniśmy dotrzeć do wsparcia zlokalizowanego w rejonie 12900pkt (rys.1.). Zakładam kolejny silny impuls wzrostowy do górnego ograniczenia formacji diamentu, rejon 13600 (rys.1). Wyjście dołem z formacji diamentu szacuje na początek kwietnia, czyli początek 2-go kwartału.
 

DAX jak grać na giełdzie
rys.3. DAX: sygnał sprzedaży na sygnale krótkoterminowym wskaźnika newhach’a, ujęcie dzienne.

 
2. Na rysunku nr 4. wygenerowano wykres wskaźnika newhach’a w ujęciu miesięcznym.
a) Proszę spojrzeć na aktualne położenie sygnału krótkoterminowego: wskaźnik zbliża się do mocnego oporu miesięcznego stanowiącego górne ograniczenie kanału spadkowego. W marcu powinniśmy dotknąć górnego oporu!
b) Z kolei jeśli spojrzeć na sygnał długoterminowy (rys.4.) widzimy olbrzymią formację ramion i głowy RGR, formacja została już wybita dołem a obecnie trwa powrót do linii szyi.
Jeśli formacja RGR zadziała, kres wzrostów jest bliski a totalny kataklizm stanie się faktem!
 

rys.4. DAX 30: prognoza kursu w oparciu o wskaźnik newhach’a, ujęcie miesięczne.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Newhach
Newhach
4 lat temu

Polecieli szybciej niż myslalem. Scenariusz się realizuje ??

Ace
Ace
4 lat temu

Brawo. No i poszło jak miało aż komentarze ucichły. Sam się nie spodziewałem się takiego spadku w kilka dni. Ale wpadło co miało wpaść teraz czekamy na korektę i zobaczy się co dalej. Pozdrawiam.

3
0
Napisz nowy komentarzx
()
x