Czas na dolara amerykańskiego – czy czeka nas zwrot na globalnym rynku finansowym?

 

Dolar dobry na czas kryzysu?

Czy pamiętacie czas ostatniego kryzysu 2008 -2009? Napompowane giełdy światowe po zaplanowanym krachu bankowym zalały czerwienią rynki światowe. Inwestorzy bojąc się spadku własnych aktywów przesiadali się z ryzykownych akcji, a pieniądze trafiały do bezpiecznych aktywów. Jednym z takich bezpiecznych wysp jest właśnie waluta amerykańska. Bezpieczne instrumenty to takie, które w czasie koniunktury gospodarczej nie przykuwają uwagi inwestorów, a co za tym idzie są ujemnie skorelowane z akcjami czy obligacjami, natomiast w czasie kryzysu są jedyną ostoją gwarancji wartości.
 

 
No właśnie – dobrze pamiętam rok 2008 i wrzesień kiedy to waluta amerykańska w stosunku do złotówki kosztowała rekordowe 2.01! Wielu wieszczów i wybitnych analityków giełdowych głosiło upadek dolara. No i co się stało z dolarem zaraz po tąpnięciu  2007/2008  roku rynków giełdowych?  Niechciany dolar poszybował praktycznie w jednym ruchu z 2 na 4 PLN – wzrost o 100%. Tak niedowartościowana waluta w czasach kryzysu pokazała moc. Analogicznie obecnie mamy do czynienia z przeświadczeniem , że dolar jest przewartościowany i że niebawem znowu będzie kosztował słynne 2 PLN.

 
 

Znamienny rok 2020!

Pamiętajcie jednak, że rok 2020 jest rokiem wyjątkowym! To rok uznawany przez wielu jako początek zmian na świecie w sferze ekonomicznej. I tak dla przykładu wspomnę o słynnym jasnowidzu z Człuchowa – Krzysztofie Jackowskim, który jest przekonany o początku czegoś niebezpiecznego, złego  – co doprowadzi do działań militarnych i kryzysu, czegoś co już się zaczęło  i potrwa 3.5 roku jeszcze. W swojej ostatniej relacji radzi słuchaczom aby doceniać obecny jeszcze w miarę spokój,  gdyż jak to ujął w drugiej połowie sierpnia sytuacja militarna na świecie zaostrzy się. Będziemy świadkami wojny i napaści na małe Państewko od którego wszystko się zacznie…
 


 
Z drugiej strony rok 2020 to rok wyjątkowy jeśli chodzi o ułożenie planet na niebie. W tym roku mamy do czynienia z potężną koniunkcją aż trzech planet i to w znaku Koziorożca (zainteresowanych odsyłam do działu  Czar i czas astrologii – link ). Tymi planetami są potężni gracze tacy jak Pluton, Saturn oraz Jowisz.  Tak ułożone planety i to w danym znaku Koziorożca powinny ujawnić kłamstwa władzy, powinny doprowadzić do kryzysu gospodarczego i odnowy ludzkości. ŚWIAT czekają zmiany – gdyż każda koniunkcja w danym znaku to czas odnowy natury i ludzkości.

 

 
 

Analiza techniczna dolara amerykańskiego USD/PLN

 

Po złamaniu 3.80 kolejne tym razem mocniejsze wsparcie można znaleźć właśnie w rejonie 3.69-3.70 – rys.1. Jest to wsparcie wynikające z natury rozkładu poziomu zniesień fibonacciego – w tym miejscu dokładnie wypada 61.8% zniesienia od ostatniego szczytu. Poziom ten to klasyczny poziom typowych korekt na rynku finansowym (znamienna liczba fi i złoty podział).

 

rys.1. Prognoza dolara usd/pln w ujęciu miesięcznym

 
Poziom 3.69 to strefa wieloletniego oporu lub wsparcia, poziomu który zawsze był respektowany (czerwona linia). W roku 2015 po korekcie do tego właśnie poziomu kurs zaatakował szczyty w rejonie 4.20. Teraz mamy identyczna sytuację po odbiciu od mocnego oporu poziom ten stanowi znowu mocne wsparcie, a patrząc dodatkowo na ujęcie techniczne tworzony jest piękny ogromny trójkąt (żółty trójkąt z rys.2. ), którego dolne ograniczenie właśnie testujemy!.
 

rys.2. Prognoza zachowania dolara usd/pln. Analiza statystyczna w ujęciu miesięcznym i tygodniowym.

 
Poziom 3.69 może posłużyć także jako obroniony dołek w ramach formującej się olbrzymiej formacji ORGR (czarna kreska z rys.1.) Jeśli formacja potwierdzi się po wybiciu górą 4.2 PLN, będzie tutaj taki odjazd jak obecnie na srebrze !. Pierwszy przystanek widzę w rejonie 5 PLN. Kurs dolara podąża w olbrzymim wieloletnim kanale, co dodatkowo może potwierdzać wiarygodność narysowania tej formacji.

 

 
 

10 powodów aby zainwestować w dolara amerykańskiego USD/PLN

 
Poniżej przedstawiłem moją osobistą listę argumentów za kupnem dolara amerykańskiego (usd/pln):
 
1. Dolar to bezpieczna przystań na czas kryzysu,
2. Według jasnowidzów niebawem wejdziemy w czas działań militarnych i globalnych napięć społecznych,
3. Nawet układ planet potwierdza odnowę gospodarek światowych i pcha do całkowitego resetu obecnej sytuacji,
4. Cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym (okres tygodniowy i miesięczny),
5. Obecna korekta od ostatniego szczytu zniosła właśnie 61.8% ostatniej fali wzrostowej,
6. Giełdy światowe znajdują się na szczytach wszech czasów: Indeks NASDAQ oraz S&P500 walą w sufit na 161.8% fibbo (poziomy odpowiednio 11000 i 3300pkt),
7. Kapitał z przegrzanego rynku metali szlachetnych będzie odpływał do dolara (srebro obecnie walczy z oporem na 29-30 usd/u),
8. Impet newhacha’a (rys.2b.) wskazuje na pierwsze oznaki kupna w ujęciu tygodniowym,
9. Comercials czyli instutucje bankowe powiększają pozycję w dolarze – zwiększanie pozycji typu long (rys.2c),
10. Osobiście posiadam ogromny sentyment do dolara – uwielbiam podróżować po Stanach i przeprowadzać transakcje w zielonych.

 


 

3.3 3 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Newhach
Newhach
10 miesięcy temu

no to zaczynamy wspinaczkę na dolarze. 3.75 złamane i piękne wyjście górą z trójkąta – target 3.83.

usd.png
Jakub
Jakub
10 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

Byki na sp500 bezlitosne

Jakub
Jakub
10 miesięcy temu
Odpowiedz do  Newhach

Mam ski na sp500 od jakiegos czasu, martwi mnie to, ze jak kazdy czeka na krach to wiadomo jak to sie skonczy.

Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu

Witam, i jak rozkładamy skrzydła i startujemy pomału 🤔

Newhach
Newhach
9 miesięcy temu
Odpowiedz do  Mariusz

Dokładnie Mariusz. Jeszcze trochę cierpliwości i powinno odlecieć.

9
0
Napisz nowy komentarzx
()
x