Czas na dolara amerykańskiego – czy czeka nas zwrot na globalnym rynku finansowym?

 

Dolar dobry na czas kryzysu?

Czy pamiętacie czas ostatniego kryzysu 2008 -2009? Napompowane giełdy światowe po zaplanowanym krachu bankowym zalały czerwienią rynki światowe. Inwestorzy bojąc się spadku własnych aktywów przesiadali się z ryzykownych akcji, a pieniądze trafiały do bezpiecznych aktywów. Jednym z takich bezpiecznych wysp jest właśnie waluta amerykańska. Bezpieczne instrumenty to takie, które w czasie koniunktury gospodarczej nie przykuwają uwagi inwestorów, a co za tym idzie są ujemnie skorelowane z akcjami czy obligacjami, natomiast w czasie kryzysu są jedyną ostoją gwarancji wartości.
 

 
No właśnie – dobrze pamiętam rok 2008 i wrzesień kiedy to waluta amerykańska w stosunku do złotówki kosztowała rekordowe 2.01! Wielu wieszczów i wybitnych analityków giełdowych głosiło upadek dolara. No i co się stało z dolarem zaraz po tąpnięciu  2007/2008  roku rynków giełdowych?  Niechciany dolar poszybował praktycznie w jednym ruchu z 2 na 4 PLN – wzrost o 100%. Tak niedowartościowana waluta w czasach kryzysu pokazała moc. Analogicznie obecnie mamy do czynienia z przeświadczeniem , że dolar jest przewartościowany i że niebawem znowu będzie kosztował słynne 2 PLN.

 
 

Znamienny rok 2020!

Pamiętajcie jednak, że rok 2020 jest rokiem wyjątkowym! To rok uznawany przez wielu jako początek zmian na świecie w sferze ekonomicznej. I tak dla przykładu wspomnę o słynnym jasnowidzu z Człuchowa – Krzysztofie Jackowskim, który jest przekonany o początku czegoś niebezpiecznego, złego  – co doprowadzi do działań militarnych i kryzysu, czegoś co już się zaczęło  i potrwa 3.5 roku jeszcze. W swojej ostatniej relacji radzi słuchaczom aby doceniać obecny jeszcze w miarę spokój,  gdyż jak to ujął w drugiej połowie sierpnia sytuacja militarna na świecie zaostrzy się. Będziemy świadkami wojny i napaści na małe Państewko od którego wszystko się zacznie…
 


 
Z drugiej strony rok 2020 to rok wyjątkowy jeśli chodzi o ułożenie planet na niebie. W tym roku mamy do czynienia z potężną koniunkcją aż trzech planet i to w znaku Koziorożca (zainteresowanych odsyłam do działu  Czar i czas astrologii – link ). Tymi planetami są potężni gracze tacy jak Pluton, Saturn oraz Jowisz.  Tak ułożone planety i to w danym znaku Koziorożca powinny ujawnić kłamstwa władzy, powinny doprowadzić do kryzysu gospodarczego i odnowy ludzkości. ŚWIAT czekają zmiany – gdyż każda koniunkcja w danym znaku to czas odnowy natury i ludzkości.

 

 
 

Analiza techniczna dolara amerykańskiego USD/PLN

 

Po złamaniu 3.80 kolejne tym razem mocniejsze wsparcie można znaleźć właśnie w rejonie 3.69-3.70 – rys.1. Jest to wsparcie wynikające z natury rozkładu poziomu zniesień fibonacciego – w tym miejscu dokładnie wypada 61.8% zniesienia od ostatniego szczytu. Poziom ten to klasyczny poziom typowych korekt na rynku finansowym (znamienna liczba fi i złoty podział).

 

rys.1. Prognoza dolara usd/pln w ujęciu miesięcznym

 
Poziom 3.69 to strefa wieloletniego oporu lub wsparcia, poziomu który zawsze był respektowany (czerwona linia). W roku 2015 po korekcie do tego właśnie poziomu kurs zaatakował szczyty w rejonie 4.20. Teraz mamy identyczna sytuację po odbiciu od mocnego oporu poziom ten stanowi znowu mocne wsparcie, a patrząc dodatkowo na ujęcie techniczne tworzony jest piękny ogromny trójkąt (żółty trójkąt z rys.2. ), którego dolne ograniczenie właśnie testujemy!.
 

rys.2. Prognoza zachowania dolara usd/pln. Analiza statystyczna w ujęciu miesięcznym i tygodniowym.

 
Poziom 3.69 może posłużyć także jako obroniony dołek w ramach formującej się olbrzymiej formacji ORGR (czarna kreska z rys.1.) Jeśli formacja potwierdzi się po wybiciu górą 4.2 PLN, będzie tutaj taki odjazd jak obecnie na srebrze !. Pierwszy przystanek widzę w rejonie 5 PLN. Kurs dolara podąża w olbrzymim wieloletnim kanale, co dodatkowo może potwierdzać wiarygodność narysowania tej formacji.

 

 
 

10 powodów aby zainwestować w dolara amerykańskiego USD/PLN

 
Poniżej przedstawiłem moją osobistą listę argumentów za kupnem dolara amerykańskiego (usd/pln):
 
1. Dolar to bezpieczna przystań na czas kryzysu,
2. Według jasnowidzów niebawem wejdziemy w czas działań militarnych i globalnych napięć społecznych,
3. Nawet układ planet potwierdza odnowę gospodarek światowych i pcha do całkowitego resetu obecnej sytuacji,
4. Cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym (okres tygodniowy i miesięczny),
5. Obecna korekta od ostatniego szczytu zniosła właśnie 61.8% ostatniej fali wzrostowej,
6. Giełdy światowe znajdują się na szczytach wszech czasów: Indeks NASDAQ oraz S&P500 walą w sufit na 161.8% fibbo (poziomy odpowiednio 11000 i 3300pkt),
7. Kapitał z przegrzanego rynku metali szlachetnych będzie odpływał do dolara (srebro obecnie walczy z oporem na 29-30 usd/u),
8. Impet newhacha’a (rys.2b.) wskazuje na pierwsze oznaki kupna w ujęciu tygodniowym,
9. Comercials czyli instutucje bankowe powiększają pozycję w dolarze – zwiększanie pozycji typu long (rys.2c),
10. Osobiście posiadam ogromny sentyment do dolara – uwielbiam podróżować po Stanach i przeprowadzać transakcje w zielonych.

 


 

3.3 3 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Newhach
Newhach
3 lat temu

no to zaczynamy wspinaczkę na dolarze. 3.75 złamane i piękne wyjście górą z trójkąta – target 3.83.

usd.png
Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Byki na sp500 bezlitosne

Jakub
Jakub
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Mam ski na sp500 od jakiegos czasu, martwi mnie to, ze jak kazdy czeka na krach to wiadomo jak to sie skonczy.

Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Witam, i jak rozkładamy skrzydła i startujemy pomału ?

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Mariusz

Dokładnie Mariusz. Jeszcze trochę cierpliwości i powinno odlecieć.

9
0
Napisz nowy komentarzx
()
x