Pandemia strachu – nadciąga Armagedon?

 

Gwiazdy miały rację! – koniunkcja planet 2020

 
 
Zachęcam do przeczytania artykułu dotyczącego wpływu  koniunkcji planet w 2020 roku na życie społeczne ludzkości  (https://newhach.eu/rynek-i-swiat-pod-pregiezem-ukladu-gwiazdkoniunkcja-saturnem-pluton-jowisz-uklad-sloneczny-co-czeka-nas-w-2020-roku-prognoza-na-2020-rok-horoskop-na-2020-rok/) . Wiele osób poddaje w wątpliwość wpływ planet układu słonecznego na nasze życie ziemskie. Nie mniej jednak zachęcam do zgłębienia tej tematyki, która wykazuje dużą korelacją między usytuowaniem planet w przestrzeni a ich oddziaływaniem na organizmy żywy na Ziemi.
  

  
W ramach przypomnienia w bieżącym roku w koniunkcję wejdą trzy planety: Jowisz, Saturn i Pluton i to w znaku Koziorożca. Takie rzadkie ułożenie Jowisza, Saturna i Plutona w Koziorożcu występuje tylko raz na 735 lat, oznaczając totalny koniec epoki i narodziny nowego paradygmatu dla indywidualnej, jak i zbiorowej świadomości. Intensywności i wpływu tych spotkań na “koziorożcowym szczycie” nie można lekceważyć. Będą one mieć długotrwały wpływ na struktury społeczne, polityczne i gospodarcze i nasze życie osobiste również.

 
Zachęcam do zapoznania się z analizą wpływu koniunkcji planet na rynek giełdowy, jak dotąd wszystko sprawdza się! – link: https://newhach.eu/czy-koniunkcja-synodu-gwiazd-ma-wplyw-na-rynek-gieldowy-synod-wielkich-planet-w-2020-roku-koniunkcja-jowisz-pluton-saturn-w-2020-wplyw-koniunkcji-planet-na-rynek-gieldowy-forum-forex/
Dobrym podsumowaniem tragedii ludzkiej będzie wypowiedź medyka z Włoch na temat pandemii koronawirusa: “After a few days, we have to choose. […] Not everyone can be intubated. We decide based on age and state of health.” —Christian Salaroli, Italian MD.
 

 

 

Pandemia strachu na giełdach – analiza indeksu DAX futures

 
 

No i stało się – krew zalała parkiety niemal całego świata!. Wiele osób nie jest w stanie uwierzyć w zakres poniesionych strat nie tylko na rynkach finansowych. Wartość indeksu DAX schudła blisko 36% w niespełna miesiąc!. Panika i strach przyszły nagle zbierając żniwo, pytanie jak długo bieżący stan się utrzyma, czy to już koniec a może dopiero początek?. W tym celu posłużę się wskaźnikami analizy technicznej. Spójrzmy zatem na wykres dax futures z rys.1 i 2.
 

pandemia strachu na giełdach, DAX futures prognoza spadku, kurs dax
rys.1. DAX futures w ujęciu miesięcznym intraday- widoczne wyjscie dołem z klina zwyżkującego.

DAX prognoza kursu, pandemnia strachu na giełdzie, krach na giełdzie
rys.2. DAX futures w ujęciu miesięcznym w cenach zamknięcia.

 
Na rys.1 widzimy zakończoną formację trójkąta zwyżkującego z którego kurs obecnie z dużym impetem wyłamał się dołem i to na dużym obrocie. Formacja klina formowała się blisko 17 lat – od roku 2003!. Bazując na właściwościach trójkąta możemy zatem wyznaczyć minimalny zasięg fali spadkowej. Obecny impuls spadkowy powinien dotknąć strefy 4500 – 4800pkt. Co zatem z tego wynika? Otóż przed nami dopiero początek spadków, kurs próbuje zmienić kierunek wieloletniego trendu ze wzrostowego na spadkowy, a to dodatkowo powinna wspierać wybita dołem formacja RGR (rys.2.). To stanie się faktem dopiero po złamaniu 8000 pkt. Tymczasem przed nami obrona strefy 8000-8500 pkt.
 
krach na giełdzie, dax prognoza kursu, pandemia strachu dax i giełdy
rys.3. Fibonacci level’s na wykresie dax futures – ujęcie miesięczne liniowe.

 
Obszar 8000pkt jako wsparcie (61.8% fibbo) doskonale ilustruje ujecie daxa w ujęciu miesięcznym liniowym. – rys.3. Bardzo ładnie pokazany jest tutaj wielkość formacji RGR oraz wieloletni kształt kanału wzrostowego – od 1980 roku. W tej chwili dolne ograniczenie kanału stanowi strefa 3000 – 4000 pkt, wow!!!. Radzę zatem obecnie się wstrzymać z okazjami kupna akcji po promocyjnej cenie bo może być jeszcze taniej i to sporo!. Ja osobiście czekam na rozwój wydarzeń – z cała pewnością cały 2020 rok będzie spadkowy.
 
A tymczasem proszę uważać na możliwość wystąpienia mocnej korekty korygującej obecny impuls spadkowy. Obszar 8000 pkt to wartość średniej arytmetycznej miesięcznej z ostatnich 22 lat! (rys.4), dodatkowo krótkoterminowy sygnał wskaźnika newhach’a (rys.5. czerwona kreska) zbliża się już do dolnej linii kanału wsparcia. Bykom tymczasowo będzie wspierał układ znaków zodiaku dla sił wstępujących: baran – byk (21.03 – 22.05). Od czerwca do grudnia zagoszczą znaki z dziedziny sił zstępujących, a więc czas “Misiów” powróci!

 

dax prognoza, krach na giełdzie, pandemia strachu giełda
rys.4. Analiza statystyczna daxa w ujęciu miesięcznym.

DAX strategia gry, prognoza kursu DAX
rys.5. Wskaźnik newhach’a dla indesku dax futures w ujęciu miesięcznym.

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szymon
Szymon
4 lat temu

Na poczaątku tekstu jest błąd. Nie “wątpliwość wpływu gwiazd układu słonecznego” a “wątpliwość wpływu planet układu słonecznego”

2
0
Napisz nowy komentarzx
()
x