Zbawienne działanie nowiu księżyca? Odwilż na rynku i pogoń w kierunku Barana.

 
Początek zeszłego tygodnia wyglądał rewelacyjnie. Rynki rozpoczęły dynamiczną korektę wzrostową trwającą jedynie przez trzy dni, końcówka tygodnia przyniosła niestety spore spadki a indeksy zakończyły ten okres pod kreską. Trzeba przyznać, iż wyznaczone uprzednio okienko Carolana (26-29.02) zadziało – rynek w tym dniu ustanowił tymczasowy dołek.
Co by nie mówić, przed nami już kolejna szansa do gry ze względu na obecność okienka Carolana (07-08.03), które trwać będzie w obrębie weekendu. Okienko będzie miało znaczenie szczególne ze względu na koherentność z pełnią księżyca (09.03).

 

Gra na DAX w oparciu o fazy księżyca i znaki zodiaku

 

Proszę zatem spojrzeć na znaczenie naniesionych faz księżyca na indeksie giełdy niemieckiej DAX (rys.1). Każda z faz występuje w innym znaku zodiaka dla księżyca wstępującego i zstępującego. Obie cechy wstępująca i zstępująca dają znać o sobie podczas 28-dniowej podróży Księżyca poprzez znaki zodiaku – siły wiosny, lata, jesieni i zimy działają jedna po drugiej w przestrzeni jednego miesiąca. Energie te stanowią typowe właściwości , czyli barwę każdego ze znaków i zależnie od fazy księżyca oddziałują na ludzkie emocje.

 

jak grać na giełdzie, strategia gry na DAX futures
rys.1. Gra na DAX w oparciu o fazy księżyca.

 
Czas wstępującego księżyca nazywa się często w rolnictwie czasem zbiorów, zaś okres zstępującego czasem sadzenia. Odnosząc to do giełdy można powiedzieć, że w okresie siły wstępującej należy pozbywać się akcji (zbiory), natomiast w czasie siły zstępującej należy je kupować (sadzenie).
 
Siły wstępujące to: strzelec, koziorożec, wodnik, ryby, baran, byk.
Siły zstępujące to: bliźnięta, rak,lew, panna, waga, skorpion
 
Odnosząc się do naszego DAX-a obecnie rynek zapikował w pobliżu pełni w znaku PANNY, a więc zgodnie z powyższą regułą wydaje się być to dobry okres do kupna akcji. Na horyzoncie widać już “BARANA”, czyli nów księżyca w znaku barana (24.03). Baran to siła wstępująca, a więc okresów zbiorów czyli pozbywania się akcji. Jeśli wierzyć teorii gwiazd, przyszły tydzień powinien zapoczątkować marsz indeksów ku górze, aż do nowiu, który ma również szczególne znaczenie – występuje w okresie okienka Carolana (23-24.03)!!!

 

Analiza DAX – twarde fakty

 

Jeśli spojrzeć na analizę techniczną indeksu DAX-a, również i ta metoda daje wiarę w zatrzymanie spadków i tymczasowy odwilż w postaci fali korygującej. Wg mojej opinii, szczyt rynku mamy już za sobą, a obecny impuls wzrostowy powinien zostać wykorzystany do zajęcia dogodnych pozycji spadkowych. Jeśli spojrzeć na kreski z rys.2., poziom 11400pkt to dolne ograniczenie kanału spadkowego (czerwona kreska), w którym obecnie kurs podąża. Górne ograniczenie kanału to rejon 13000-13100pkt.
Poziom 11400pkt to również wsparcie indeksu. Bazując na właściwościach statystycznych, pomarańczowa dolna linia z rys.3., którą kurs testował w zeszły piątek z wynikiem pozytywnym.

 

jak grać na giełdzie, prognoza kursu DAX futures, DAX notowania
rys.2. DAX w ujęciu tygodniowym

jak grać na giełdzie, DAX notowania, DAX forum i prognoza
rys.3. DAX – analiza statystyczna. Ostatnie 200 sesji.

 
 

Panika na ropie !!!

 

Panika na ropie trwa w najlepsze. Na pierwszy rzut oka kurs połamał już wszystkie wsparcia i dalsze spadki wydają się nieuniknione. W ostatnich dniach zastanawiałem się nad potencjalnym scenariuszem dla rynku ropy po złamaniu kluczowego wsparcia w rejonie 44 usd/b. Kurs po złamaniu kluczowego poziomu znalazł jednak oddech w rejonie ceny 41 usd/b. Poszukiwałem rozwiązania i znalazłem! Wynik moich obserwacji zamieściłem na rys. nr 4.

 

kurs ropy, prognoza kursu ropy, ropa forum
rys.4. Analiza techniczna ropy CL.F w ujęciu miesięcznym.

 

Obszar 40-41 to obszar blisko 40-letniej linii wsparcia, które jest bardzo dobrze widoczne na wykresie liniowym w skali miesięcznej (czarna linia pozioma z rys.4). Kurs ropy porusza się również we wzrostowym kanale od roku 1985 (brązowe kreski). Dolne ograniczenie kanału to w tej chwili również rejon 40-41 usd/b a opory 70-75. Spodziewam się zatem ostatniej fali wzrostowej z pkt 3. do 2. po której powinny nastąpić ogromne spadki w ramach nadrzędnego kanału (czarny kanał), z poziomem docelowym w granicach 20 usd/b.
Kurs obecnie jest ogromnie wyprzedany o czym świadczy wykres statycznej analizy ropy (rys.5.). Wyjście powyżej 45 da bykom sygnał do ataku.
PS. Na wskaźniku krótkoterminowym newhach’a utrzymuje się sygnał kupna (rys.6.).
 

kurs ropy, prognoza kursu ropy, notowania ropy, ropa forum
rys.5. Analiza statystyczna kursu ropy CL.F

jaki kurs ropy, jaka cena ropy, jak grać na ropie, ropa forum
rys.6. Wskaźnik newhach’a dla kursu ropy CL.F

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
leszek49
leszek49
4 lat temu

Witam.
Też myślałem , że dołek wypadł w piątek ale rozsądek mi podpowiadał poczekaj bracie do poniedziałku.
Policzyłem fibo na tygodniowych , i wynikało z nich , że ten tydzień powinien być dołkiem.
Licząc od lipca 2016 tygodnie 56-91-146 za każdym razem zmieniały trend, a teraz mamy 192 czyli 0.50 fibo.

leszek49
leszek49
4 lat temu

Witam.
Jeżeli wczoraj był dołek , to okienko się sprawdziło. Punkty zwrotne oparte na Carolanie , obserwuje już 20 lat.
Powiem tak jeżeli rynek jest grany technicznie , sprawdzalność tych okienek jest ogromna.
Teraz liczę na mocne odbicie do 23 marca , potem korekta do przełomu marca kwietnia następnie prawdziwe wzrosty.

leszek49
leszek49
4 lat temu

Witam .
Jeżeli masz rację , to WIG20 musiałby spaść poniżej 1250 punktów.

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Zamknęli na wsparciu 1500pkt. Tak wstępnie spojrzałem na kreski i wychodzi mi tu dołek w okolicach 1000pkt. Chrzest Polski powinien zatrzymać spadki. Teraz korekta dosyć spora a potem ostatnia fala. Będzie się działo. Aż jak pomyślę po ile kupię spółki z w20 no kgh za 20 PLN??

7
0
Napisz nowy komentarzx
()
x