S&P500 – na spadki przyjdzie nam jeszcze poczekać!

 

S&P500 – kolejne podejście pod szczyt

 
No cóż, okienko Carolana z okresu 06-08.07 zadziałało. Niestety ku zdziwieniu wielu osób kurs wybił z konsolidacji górą. Na wykresie tygodniowym S&P500 futures nastąpiła negacja zasłony czarnej chmury sygnalizująca nadejście bessy. Tydzień zamknął się ładną białą świecą kończąc tydzień również na linii trendu spadkowego – rys.1. Bazując na tak utworzonym schemacie można z 90% pewnością powiedzieć, iż kurs złamię linię trendu spadkowego i podąży jeszcze raz ku szczytom. Takie scenariusze są dość często realizowane na mocno wykupionych rynkach. Dla mnie osobiście realizacja takiego scenariusza będzie stanowiła pułapkę na byki – dlaczego?

 

rys.1. S&P500 prognoza kursu na szczycie.

 

 

S&P500 – czyszczenie stop lossów

 

Wielu niedoświadczonych traderów często ustawia stop lossy tuż za linią trendu spadkowego (kreska opadająca w stosunku do rosnącego kursu) – opór w postaci kreski czarnej z rys.1. Należy jednak pamiętać, iż dla istniejącego trendu wzrostowego na S&P500 – linie oporu wyznaczamy w postaci kreski rosnącej tożsamej z rosnącym kursem – linia trendu zielona i czerwona z rys.1. Jeśli tak narysujemy linię oporu widzimy, że kurs może dotrzeć do oporów zlokalizowanych w strefie 3250-3270 pkt. Wszystko wskazuje zatem na kolejny test tej strefy podażowej.

 

S&P500 – prognoza kursu na bazie wskaźnika newhach’a

 

Podobne wnioski płyną z analizy wskaźnika newhach’a – interwał 6h. Na krótkoterminowym wskaźniku Newhach’a pojawił się niestety sygnał kupna jako efekt ostatniej sesji na NYSE. Nie mniej jednak patrząc na kształt formacji wskazań wskaźnika newhach’a mozemy zobaczyć dość czytelny trójkąt – który został już wybity dołem. Obecna fala wzrostowa powinna stanowić nic innego jak korekcyjne podejście pod uprzednio wybite linie wsparcia w postaci dolnego ramienia trójkąta.
 

rys.2. S&P500 – prognoza zachowania indeksu na bazie wskaźnika newhach’a.

 
Analiza statystyczna również pokazuje na możliwy atak na opory w strefie 3250 – 3270 pkt (pomarańczowa linia). No nic nie pozostaje nam nic innego jak przeczekać ostatni szaleńczy atak byka po którym powinny zagościć spadki.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pawel
Pawel
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

to mamy 3250-70pytanie co dalej?????

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

Dalej już chyba zjeżdżamy w dol?opór zadziałał. Teraz potrzebna jest jutro czarna świeczka i będzie ładna formacja gwiazdy wieczornej na sp500fut zwiastująca odwrócenie trendu.???

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Teraz jest sporo okazji na instrumentach – wygląda mi to na zmianę trendu na rynkach. Wczoraj był now ksiezyca. Pamiętajcie w poblizu pełni lub nowiu występują pkty zwrotne.
Ps ja załadowałem się w euro/USD na spadki powyzej 1.15. ??

Pawel
Pawel
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

kawa 105 wybila mozesz zerknac Newhach,a srebro to juz szok jak jada:))

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Pawel

Pisałem jak było po 15 brać srebro do wora. Teraz na srebrze korekta uwaga na dolara niebawem up

Tomasz
Tomasz
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Newhach Napisz proszę jak już można bezpiecznie dolara kupić.

Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Tomasz

Euro-usd mocny opór 1.164 ja bym wziął teraz s na tym. Dolar na wsparciu ale ciężko jednoznacznie wyznaczyć dołek. 3.8 to wsparcie 1000 sesyjne dzienne.
Sp500 obecnie przesunięty opór na 3280-3300.

krisus
krisus
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Na dolara bym uważał. Pozdrawiam z wakacyjnego urlopu 🙂

Jakub
Jakub
3 lat temu

Panie redaktorze, jak s-ki na eur/usd brane po 1.15XX? :))

10
0
Napisz nowy komentarzx
()
x