Świece japońskie – formacja na dziś: “gwiazda wieczorna”

Formacja bessy – gwiazda wieczorna

 
Generalnie formacja gwiazdy sygnalizuje odwrócenie tendencji. Gwiazda to świeca o małym korpusie , która pojawia się po świecy o znacznie większym korpusie w taki sposób, że korpusy obu świece nie zachodzą na siebie. Zachodzić na siebie mogą natomiast cienie świec. Gwiazda wieczorna to rozszerzona formacja gwiazdy o kolejną świecę. Trzecia świeca schodzi poniżej połowy korpusu świecy pierwszej i jej otwarcie wypada poniżej ceny otwarcia świecy środkowej. Gwiazda wieczorna stanowi odbicie formacji gwiazdy porannej, która zapowiada wzrosty.

 

rys.1. Świece japońskie – gwiazda wieczorna.

 

 

Świece japońskie – gwiazda wieczorna – przykłady

 
Poniżej przedstawiono przykładowe formacje gwiazdy wieczornej. Nie zawsze mamy do czynienia z modelowym wzorem formacji gdzie 1sza świeca ma zasadniczo większy korpus niż świeca druga, bądź trzecia świeca otwiera się poniżej świecy drugiej. Zadziwiająco skutecznie okazały się formacje gwiazdy wieczornej na interwale tygodniowym z roku 2007, zaraz przed krachem!.
Spójrzcie na ostanie 3 sesje dzienne DAX futures – okres 22-24.06.2020. Rynek namalował właśnie formację gwiazdy wieczornej – dzisiejsze podejście powinno okazać się tylko i wyłącznie korekcyjne po czym spadki powinny dominować.
 

rys.2. Formacje odwrócenia trendu – gwiazda wieczorna.
 

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
Tomasz
4 lat temu

Newhach można się z Tobą jakoś skontaktować ?

Newhach
Newhach
4 lat temu
Odpowiedz do  Tomasz

Pisz na @Newhach.eu">contact@Newhach.eu

Tomasz
Tomasz
4 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

Napisałem.

3
0
Napisz nowy komentarzx
()
x