DAX w kluczowym miejscu – UWAGA na powrót niedźwiedzi!!! – Test kalendarza spiralnego !!!

Drogi czytelniku,

W tym artykule dowiesz się, że jesteśmy w tej chwili w kluczowym momencie na giełdach światowych – na skraju dalszej “hossy” lub i też początku dynamicznej korekty obecnej fali wzrostowej trwającej już na giełdach zachodnich (USA, GER) od 03.2009 roku czyli prawie 10 lat (wzrost ok 270% !). Na przykładzie indeksu giełdy niemieckiej (dax futures “dy.f”) – dokonamy analizy w oparciu o tradycyjną analizą techniczną AT jak i również tej z wykorzystaniem okienek Carolana na bazie generatora kalendarza spiralnego.

Zacznijmy zatem od wygenerowania kalendarza spiralnego. W tym celu klikamy w link: https://newhach.eu/generator-kalendarza-spiralnego-carolana-okienek-carolana/  i wprowadzamy w odpowiednich polach formularza kluczowe punkty zwrotne indeksu z okresu:  02.2000 – 02.2016 (fig.1. ).
 

fig.1. Wykres giełdy niemieckiej DAX futures z zaznaczonymi punktami zwrotnymi

Strzałki w kolorze żółtą stanowią mocne punkty zwrotne indeksu o dużej dynamice ruchu – tworzące zmiany głównego trendu, natomiast kolor pomarańczowy strzałek to zmiany indeksu o umiarkowanej zmienności stanowiącej ruch korygujący w głównym trendzie. W tabeli nr 1 umieszczono wygenerowany kalendarz spiralny.

 

tabela 1. Kalendarz spiralny Carolana dla indeksu DAX futures

 

Zestaw okienek Carolana na rok 2019 wygląda zatem:
1. początek roku: 12.2018 – 02.2019
2. 04 – 05. 2019
3. koniec roku 10-12.2019

 

Ciekawie wygląda zatem zestaw dat kwiecień – maj tego roku. Jak widać obecnie znajdujemy się w okienku Carolana!. Daty okna pochodzą z lat: marzec. 2015 (szczyt) oraz luty.2016 (dołek). Spójrzmy zatem na obecną sytuacją indeksu DY.F. Kurs jak dotąd osiągnął szczyt w cenach zamknięcia w kwietniu na poziomie 12352pkt, natomiast w maju przebił go nieznacznie po czym zanurkował z dniem 06.05.2019 niczym wodospad Niagara, osiągając dołek w rejonie 11800pkt. Czy zatem szczyt kwietniowy okaże się ostatnim szczytem przed dynamiczną falową spadkową? Bazując na w/w teorii oraz zachowaniom giełd bliźniaczych można powiedzieć -istnieje wielce duże prawdopodobieństwo, iż tak (patrz artykuł: https://newhach.eu/spirale-na-gieldzie-skuteczne-strategie-inwestowania/ )

A teraz spójrzmy na analizę techniczną AT dla naszego DY.F futures. I tak na wykresie fig.2 pokazano 3 krzywe których ognisko przypada w obecnym okienku Carolana marzec-kwiecień.2019. Co ciekawe wykres indeksu wygląda na typową “cofkę” pod prawie ramię uprzednio wybitej dołem formacji RGR (fig.3.). Dodatkowo jak wspomniano w artykule https://newhach.eu/strategia-inwestowania-w-oparciu-o-kalendarz-ksiezycowy-gielda-dax/ kurs obecnie walczy z oporem 12222pkt czyli dniem pełni księżyca w okresie Świąt Wielkiejnocy. Poziom ten jak wspomniano w analizie jest kluczowy do utrzymania wzrostów.

 

fig.2. Wykres indeksu dy.f w ujęciu miesięcznym.

 

fig.3. Analiza techniczna Dax futures

 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lucjan Sosinski
5 lat temu

Temat intrygujący, ale rzeczywiście prędkość ładowania pozostawia wiele do życzenia.

1
0
Napisz nowy komentarzx
()
x