Strategia gry na ropie w oparciu o wskaźnik newhach’a

Czym jest wskaźnik newhach’a?

 
Wskaźnik newhach’a jest moim autorskim wskaźnikiem, który działa na bazie algorytmów analizy statystycznej. Jak dotąd udało mi się opracować wersję 2 – zoptymalizowaną w taki sposób, aby sygnały wejścia/ wyjścia były bardziej zyskowne a wejścia/wyjścia z pozycji znacznie szybsze. Mam nadzieję, że już niebawem przedstawię Państwu wyniki skuteczności tego systemu (sam jestem bardzo ciekawy). Założeniem jest aby system transakcyjny działał w trybie online i w pełni automatyczny sposób wskazywał sygnały wejścia/wyjścia z rynku. Gra możliwa będzie na każdym interwale czasowym na przykład: 30min,1h, 2h, 4h ..dziennie itd. W kolejnych artykułach już niebawem spróbuję wyznaczyć optimum możliwości tego wskaźnika.
Tym czasem spójrzmy na bieżącą sytuację na ropie w oparciu o zachowanie wskaźnika newhach’a.

 
 

Strategia gry na ropie w oparciu o wskaźnik newhach’a

 

Jeśli chodzi o strategię gry na ropie na interwale czterogodzinnym (ostatnie 24 świeczki), pojawił się już sygnał kupna. To nie oznacza, że kurs nie osiągnie w krótkim terminie niższego poziomu. Bazując na obserwacji zwykle po pojawieniu się sygnału w danym kierunku, kurs ropy kontynuuje jeszcze chwilkę ruch, po czym zaczyna zmierzać w pożądanym przez nas kierunku (rys 1.).

 

jaki kurs ropy
rys.1. Analiza statystyczna ropy na interwale 4h.

 

Jeśli chodzi o strategię gry na ropie na interwale dziennym, wskaźnik newhach’a oparł się na dolnym ograniczeniu olbrzymiego trójkąta, z którego wyjście górą spowoduje atak na nowe szczyty (rysunek 2). Z całą pewnością w najbliższym czasie będzie gorąco na ropie: kurs po skorygowaniu do średniej arytmetycznej 200 – sesyjnej powinien gwałtownie odbić – rys.3.

 

Ropa notowania i analiza
rys.2. Analiza statystyczna ropy na interwale dziennym – widocznym olbrzymi trójkąt. Kurs na dole kanału.
ropa analiza techniczna
rys.3. Analiza statystyczna ropy – ostatnie 200 sesji.
0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz nowy komentarzx
()
x