Byczo na Dax, a co jeśli….

 
Hossa bycza będzie trwała jeszcze z co najmniej 2 tygodnie? Patrząc na wskaźniki i układ analizy technicznej wszystko wskazuje na dalszą kontynuację wzrostów. Obecne okienko Carolana 14-16.11 może zostać wykorzystane do dalszych ruchów kursu w kierunku północnym. Paliwem do dalszych wzrostów może być słabnący dolar oraz globalna sielankowa powyborcza atmosfera połączona z nadzieją na szybkie wdrożenie szczepionki anty-covidowej.

 
Proszę spojrzeć na zamknięcie kursu dax’a na interwale tygodniowym przedstawionym na rysunku nr 1. Kurs podobnie jak kurs ropy, zamknął tydzień dokładnie na oporze tworząc piękną białą byczą świecę, tym samym sygnał sprzedaży wygenerowany 2 tygodnie wcześniej został zanegowany. Otwarcie tygodnia w rejonach ceny zamknięcia z zeszłego tygodnia powinno doprowadzić do złamania linii trendu spadkowego i dać tymczasem impuls do dalszych wzrostów.
 

rys.1. Prognoza zachowania kursu dax – interwał tygodniowy. Sygnał sprzedaży został zanegowany.

 
Na wskaźniku newhach’a w dalszym ciągu utrzymuje się sygnał kupna w średnim terminie a analiza statystyczna kursu z ostatnich 900 sesji (rys.2) sugeruje dalszą wspinaczkę kursu daxa na nowe szczyty. Tak nowe szczyty, zlokalizowane w tej chwili w rejonie strefy wykupienia czyli w rejonie 14000-14600 pkt.

 

rys.2. DAX 30 – analiza statystyczna kursu w długim terminie. Sygnał kupna utrzymany.

 

Pamiętacie jak pisałem w artykule okienko 11-12.2020 o kolejnym miesięcznym wystąpieniu okienka Carolana w okresie listopada i grudnia? Wtedy nawet nie zdawałem sobie sprawy co to może oznaczać. Teraz wydaje się, że analiza Carolana okazała się być prawdziwa i rynki w tym DAX jeszcze potańczą na szczytach w najbliższym czasie.
 

Bazując na sygnałach płynących z analizy technicznej wydaje się, że przed nami jeszcze okres wzrostów trwających przynajmniej do kolejnej pełni Księżyca z dnia 30.11.2020. Kurs Dax’a ma dosyć spory jeszcze potencjał do oporów zlokalizowanych powyżej 14000 pkt. Kurs ponownie wpadł do kanału wzrostowego, a ostanie zamknięcie wypadło dokładnie na wsparciu stanowiącym aproksymację linii trendu – rys.3.
 

rys.3. Aproksymacja linii trendu dla indeksu DAX30

 
Bazując na w/w faktach wydaje się rozsądne zajęcie pozycji L. Czas na S zapewne przyjdzie na początku grudnia. Analiza kursu Dax’a jest całkowicie koherentna z analizą kursu ropy, która również pokazuje identyczne dywergencje wzrostowe. Wzrosty na rynkach akcji będą zapewne kontynuowane do momentu zakończenia deprecjacji indeksu dolara. Dla naszej waluty USD/PLN takim granicznym miejscem jest poziom 3.60 – 3.63. Radzę uważnie obserwować kurs naszej waluty, gdyż tutaj jest klucz do sukcesu.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz nowy komentarzx
()
x