Dolar pokazuje siłę! Prognoza kursu dolara w średnim terminie

 

Dlaczego warto zainwestować w dolara?

 

Tak jak wspomniałem w artykule prognoza dolara dolar to bezpieczna przystań na czas kryzysu, kryzysu jakiego Świat jeszcze nie widział. W czasie koniunktury gospodarczej kapitał zawsze płynie do spekulacyjnych instrumentów jakimi są akcje, natomiast moda na dolara wraca w czasie pesymistycznych wizji ogólnospołecznych oraz walenia się tego co pewne i trwałe. Oto takie właśnie czasy przed nami, pełnie niepokoju, napięć oraz być może konfliktu zbrojnego.

 

Niejednokrotnie głosiłem, iż rok 2020 to rok wyjątkowy pod każdym względem. Po pierwsze to rok potężnych koniunkcji planet naszego globu (jowisz-saturn-pluton), po drugie to koniec a zarazem początek nowego cyklu słonecznego, który zawsze towarzyszył historycznym wydarzeniom w dziejach ludzkości (link). Wybuch pandemii koronawirusa wedle mojej opinii nie był dziełem przypadku, a rezultatem międzyplanetarnych przemian (a może i efekt spisku państw).
 
Co by nie mówić dolar od roku 2009 ciągle znajduje się w trendzie wzrostowym, a obecna sytuacja wydaje się stanowić dołek przed kluczowym ruchem do góry. Zamknięcie miesiąca powyżej 4.20 da sygnał do ataku na nowe wyżyny kursu, o których obecnie nawet nie śnimy.

 
 

Prognoza kursu dolara w średnim terminie

 
Na rysunku nr 1 przedstawiono statystyczną analizę kursu dolara w okresie ostatnich 200 sesji. Na uwagę zasługuje ukształtowana i w sumie wybita już linia szyi (3.90) formacji ORGR, formacji odwrócenia trendu. Złamanie 3.90 powinno przyspieszyć wzrosty. W tej chwili najbliższy mocny opór to rejon 4.15 oraz strefa 4.25 – 4.40.
 

rys.1. Prognoza kursu dolara usd/pln w średnim terminie.

 

W tej chwili wszystkie moje wskaźniki pokazują sygnał buy (kupuj). Proszę spojrzeć na wskaźniki nr 2,3,4. Wskaźnik z rysunku nr 2 wskazuje sygnał kupna po złamaniu poziomu 3.88, wskaźnik nr 3 i 4 wygenerowały sygnał kupna odpowiednio w długim i srednim terminie. Siła sygnału kupna dolara jest bardzo mocna. Przed nami zatem ciekawy okres aprecjacji dolara a tym samym deprecjacji rynków finansowych.
 

rys.2. Wskaźnik nr 2 – prognoza kursu dolara w średnim terminie – sygnał kupna.

rys.3. Wskaźnik nr 3 – prognoza kursu w długim terminie – wygenerowany bardzo mocny sygnał kupna.

rys.4 . Wskaźnik nr 4 – sygnał kupna dolara w średnim terminie.

 
Na uwagę zasługuje także wykres kursu dolara pokazany na interwale miesięcznym w cenach zamknięcia – rys.5. W tym ujęciu bardzo ładnie widać, o co gra się toczy. Kluczowe wydaje się złamanie w cenach zamknięcia poziomu 4.15!. Przed nami 3 sesje do końca miesiąca, zobaczymy czy faktycznie już teraz dopełni się czarny scenariusz dla giełd!.
Poziom 4.15 to linia szyi w ramach formacji odwróconej głowy ORGR – świadczącej o rozpoczęciu dopiero mega wzrostów na dolarze. Dodatkowo to linia trendu spadkowego dolara prowadzonego po wierzchołkach z lat 2000, 2016, oraz 2020.

 

rys.5. Prognoza kursu dolara w ujęciu miesięcznym po cenach zamknięcia.

 

3 2 głosów
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Newhach
Newhach
3 lat temu
Odpowiedz do  Newhach

zobaczcie jak pięknie ropa się otworzyła luką w dół. Otwarcie nastąpiło lekko poniżej 34.82 – wsparcie z rysunku wyżej. Ropa już zaczyna powoli pikować – rynki dołączą wkrótce.

rrrrr.png
4
0
Napisz nowy komentarzx
()
x